Viata in Germania si Elvetia - cap. 86

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buflea,

ce zbor au?

uite aici imbarcarile din Mü

http://www.munich-airport.de/de/consumer/fluginfo/dep/index.jsp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

LH 1651
von Bukarest (OTP) (OTP)
Flughafen Otopeni Intl.
Land Rumänien
nach München
geplant | erwartet 14:15 | 15:05
Terminalbereich Terminal 2 - Ankunft H
Flugstatus gelandet : a ajuns la 15:05
Flugzeugtyp A320 - 200

Fluggesellschaft Lufthansa

Stand: 26.März 2013 15:10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deni_de spune:

Buflea, eu cred ca poti sa suni la informatii si sa le spui problema ta.
Daca nu reusesti tu, pot sa sun eu. Doar ca am nevoie de date- zbor, nume.

De asemenea, eu cred ca ei o sa astepte cursa de Romania daca nu e intirzierea prea mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

iar io

am gasit urmatoarele Zboruri catre america:

New York: 15:25 LH 412 statusu: sunt chemati
Chicago LH 434 si s-a facut o decalare a zborurului cu 20 Minute, pleca la 16:00 in loc de 15:40

la Fel pt Boston LH 424.

Deci au decolataterizat(edit) la 15:05 in München.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

... I-AU ASTEPTAAAAAT, I-AU ASTEPTAT ...

M-a sunat mama acum DIN AVIONUL DE AMERICA ...care este delayed. Nu stiu daca este delayed din cauza ca sunt multi intarziati sau din cauza de vreme, dar ai mei erau in el.

Oh ! Fetelor, ma scuzati ca am navalit peste voi - incepand de azi, nemtii ocupa un loc special in inima mea ...
Tot incepand de azi, am mai imbatranit cu 5 ani, dar sunt vopsita asa ca nu se vede ...sper doar sa nu imi cada parul

Daca ma mai relaxez putin incepe sa imi para rau ca nu am aflat si eu amanunte despre sex shopul ala ...dar lasa ca la urmatoarea mea venire, imi caut zbor prin Munchen cu legatura la 6 ore ... mi-or ajunge 6 ore ? Stie cineva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deni_de spune:

Ma bucur ! Drum bun in continuare!
Eu intelesesem ca parintii tai nu au telefon la ei si nu poti comunica cu ei. De asta ma gindisem sa suni la informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui deni_de

Ma bucur ! Drum bun in continuare!
Eu intelesesem ca parintii tai nu au telefon la ei si nu poti comunica cu ei. De asta ma gindisem sa suni la informatii.


Pai intelesesei bine ... nu au avut roamnig pana azi dimineata, cu 1 ora inainte de a pleca, cand s-a dus mama si si l-a activat.
Oricum sunt impresionata ca a reusit sa ma sune din Germania ...mie ieri mi-au trebuit 3 incercari si o multime de intrebari pe aici ca sa formez de aici numarul aeroportului din Munchen ...

Unde se vede ca imi subestimez parintii ...sau ma supraevaluez pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Buflea maica, sa vezi cind au venit ai mei in Germania cu trenul (ca in avion nu vor) le-am dat o ditamai lista cu variante de intrebari. Asta pt ca trenurile in Germania numai punctuale nu sunt (asta daca nu te lasa de-a dreptul in cimp). Si tot erau sa coboare in Göttingen in loc de Hannover .

Daca vrei sex-shop sa faci escala de vreo doua zile la Hamburg. Ca acolo e o strada intreaga . L-am plimbat si eu pe sot pe acolo si l-am tirit prin toate magazinele, ca singura nu am avut curaj .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

bree io tot nu am inteles unde au zburat. ach so, probabilitatea maxima e NY.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Enza ma tem ca la nelamurirea ta nu iti pot raspunde exact.
Fachschule für Sozialpädagogik pregateste profesional doar educatori. Deci cand termin scoala am calificarea ( dupa un examen) de Staatliche examinierte Erzieherin.
In cazul unui studiu (dipl. Pädagogin) sfera de munca e mult mai nuantata, poti lucra ca educatoare dar si ca sozialarbeiterin/ sozialpädagogin.
Multe facultati in urma procesului Bologna au inceput sa diferentieze cele doua calificari cuprinse in Sozialpädagogik in Sozial Arbeit ( asistent social) si Bildung und Erziehung im kindesalter ( educator).

In cazul tau nu stiu cum le-ai putea demostra tu ca ceea ce ai terminat in Ro, asistent social e de fapt sozial arbeiter.

Mergi la inceput