Jingle all the way!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

I rest my case.
Deceneus,banuiesc ca si tu preferi popcornul cu sare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Eu ma mir ca, desi a trecut anul inca se aplica datul la gioale din partea USL-ului, care este mai mult decat castigator.
Ti s-au adus argumente destul de logice si de indepartate cel putin geografic de lupta politica de la noi.


Asa ca eu nu te indemn sa te flexezi ci sa te relaxezi.

Mai e mult pana la alegerile prezidentiale si unii nu fac decat sa intretina la foc mic conflictul.

Edit: Mai e ceva, eu recunosc ca pe mine ma irita postarile care-i iau, chiar pe ocolite, apararea lui Nastase. Oare cand o sa ne invatam ca un om condamnat penal de "n" instante diferite si in mai multe procese chiar este vinovat ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

uf! ma poti privi altfel decat antenista, USL- ista, dc iti spun ca nu am fost la alegeri, nici la locale, nici la generale? La ultimele as fi mers ca sa imi anulez votul, insa am preferat sa raman langa copilul meu care era bolnav atunci. In plus eram ( primaria )si dati peste cap de ninsorile abundente sosite ...iarna!
Da' tu bate apa in piua chit ca afirmatiile mele sunt scrise( deci nu zboara) , stii tu mai bine ca mine la ce ma uit eu si cu cine tiu eu...


Sper ca ramanem ( flexati, nu pretind mai mult :P ) on topic, dc mai este ceva de zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

uf! ma poti privi altfel decat antenista, USL- ista, dc iti spun ca nu am fost la alegeri, nici la locale, nici la generale? La ultimele as fi mers ca sa imi anulez votul, insa am preferat sa raman langa copilul meu care era bolnav atunci. In plus eram ( primaria )si dati peste cap de ninsorile abundente sosite ...iarna!
Da' tu bate apa in piua chit ca afirmatiile mele sunt scrise( deci nu zboara) , stii tu mai bine ca mine la ce ma uit eu si cu cine tiu eu...


Sper ca ramanem ( flexati, nu pretind mai mult :P ) on topic, dc mai este ceva de zis

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Da, atata vreme cat acorzi si tu acelasi tratament.

Cu atat mai mult cu cat nu am facut in postul initial nici o referire la tine, pentru ca efectiv nu ma gandeam la tine ci in general. Te-ai simtit singura !

Edit: Si chiar am explicat si eu de nenumarate ori ca atitudinea partinitoare este aiurea in cazul politicienilor nostri si ca as dori din suflet ca astia nou veniti la putere sa-i ia la bani marunti pe portocalii. Nimic nu-mi va placea mai mult, ca intr-un viitor cat de scurt sa-i vad pe Nastase, Mischie&co colegi de puscarie cu cine vrei tu dintre PDL-isti ca prea au fost desfiintati deocamdata doar jurnalistic.

Iti dau un mic, mic exemplu: ni s-au umplut capul de bordurile lui Videanu, nu-i asa ? Ei bine, primaria Bucuresti nu mai e portocalie de 5 ani, iar Videanu e bine merci.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

De asta am reactii, lucialu pentru ca se intampla exact ce prevedeam, se pune usurel batista pe tambal iar semnalele din strainatate care ne spun ca nu e in regula sunt tratate cu "nu stiu, nu exista, sunt dezinformari".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus


Nu numesti un medic chirurg sef de sectie la psihiatire.

Este ok argumentul?


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Cred ca invers s-ar potrivi mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

O fi trecut anul, dar inca Antonescu si Felix nu au castigat bataliile cu Basescu. Cu PDL-ul s-a batut Ponta si USL-ul acum suntem la faza aia din filme in care e cam clar cine a castigat razboiul dar se bat personajele principale corp la corp.
Isi arunca armele si apoi se bat cu pumnii:
pregatiti popcornul, asezati-va comod si alegeti taberele, va rog !

Edit: aaaa, nu v-ati razgandit intre timp, sunteti tot aia ? Atata consecventa in(tru) tabere politice numai aici pe DC am mai vazut ...

Eu de cand va tot spun, dar nu vreti sa intelegeti , ca nu e nici o batalie.
Ca este doar spectacol pentru poporul care isi petrece cel mai mult timp la tv, din toat UE.

Eu am reactionat doar la mainipulari prin care se promoveaza diverse personaje politice, ca D Morar ( pe care-l consider responsabil de sifonarea imaginii Romanei), a lui Udrea, a lui Basescu prezentant mare luptator anticoruptie, sau mai nou a intelectualilor ca Plesu si Liiceanu.

Am sustinut constant ca nici unii nici ceilalti, nu incearca sa reformeze sistemul sa functioneze democratic, dupa principii corecte. Toti incearca sa-si subordoneze institutiile, inclusiv justitia, ca sa-si consolideze putere.
Nu-i nici o diferenta intre Voiculescu si Basescu, sau Nastase, Antonescu, Ponta etc..

Toti au aceeasi agenda!
Cand accepti realitatea asta te iau in tabara mea.
Pana atunci suntem adversari chiar daca treci in tabara lui Voiculescu, pentru ca vad ca se poarta transhumanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

De asta am reactii, lucialu pentru ca se intampla exact ce prevedeam, se pune usurel batista pe tambal iar semnalele din strainatate care ne spun ca nu e in regula sunt tratate cu "nu stiu, nu exista, sunt dezinformari".




eu nu mai cred pe nimeni...nici de la Maria Sa UE nu mai iau de bun tot ce vine. Este suficient sa ma uit la ce se intampla cu mancarea, farmaciile, sa privesc la trecutul de " granar al Europei" si chiar si la productia aia asa umflata ( app de statistici " incorecte", nu au inventat ai cu statisticele de acum apa calda, tot de oameni sunt intocmite) si furata dar Era, Exista...si sa ma intreb dc nu cumva exista un interes sa fim precum suntem? Batista nu este manufacturata aici. Si nu este pusa numai pe tzambal. Doar ca instrumentul e mai usor de manipulat atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui Lali

De asta am reactii, lucialu pentru ca se intampla exact ce prevedeam, se pune usurel batista pe tambal iar semnalele din strainatate care ne spun ca nu e in regula sunt tratate cu "nu stiu, nu exista, sunt dezinformari".




eu nu mai cred pe nimeni...nici de la Maria Sa UE nu mai iau de bun tot ce vine. Este suficient sa ma uit la ce se intampla cu mancarea, farmaciile, sa privesc la trecutul de " granar al Europei" si chiar si la productia aia asa umflata ( app de statistici " incorecte", nu au inventat ai cu statisticele de acum apa calda, tot de oameni sunt intocmite) si furata dar Era, Exista...si sa ma intreb dc nu cumva exista un interes sa fim precum suntem? Batista nu este manufacturata aici. Si nu este pusa numai pe tzambal. Doar ca instrumentul e mai usor de manipulat atat.

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



Doar ca nivelul tambalului este mult mai ridicat.
Totusi, nu putem pune egal intre occident si Romania. Nici macar la nivel politic, oricat le-ar conveni unora sa se ascunda dupa sloganul "peste tot e asa, deci lasati-ne in pace". Si nu ma refer la tine, ci la politicieni.

As schimba oricand tambalul nostru cu al lor oricand, zau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Nu stiu Lali. Ieri as fi spus ca tine. Acum nu stiu dc sa imi scuip in san ca suntem suficient de jos incat sa nu ne doara semnificativ o alta cadere.




Mergi la inceput