Jingle all the way!

Jingle all the way! | Autor: lucialu

Link direct la acest mesaj

Pentru unii, inca mai livreaza Mosul si acum. Daca ninge in martie, de ce nu? Acum am primit raspunsul la ceea ce observasem tranzitand prin fata tv-lui zilele trecute: un Morar relaxat si jovial.


http://adevarul.ro/news/politica/daniel-morar-numit-curtea-constitutionala-traian-basescu-1_515032c000f5182b854c2012/index.html
Me-nu-nat!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Va naparli varanul de ciuda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Dar de ce l-a pus varanul pe liber pe ciutacu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Dar de ce l-a pus varanul pe liber pe ciutacu?




L-a pus pe liber? Saptamana trecuta parca a avut emisiune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai io zic ca merita postul Morar...ca sub conducerea lui s-au facut destul de multe dosare penale oamenilor politici, finalizate cu comndamnari...nu-i chiar de colea , cativa hoti mai putin care se infrupta din banul public... inainte de Morar nu-i durea capul pe parlamentarii nostrii,ca nu vedeai unul trimis in judecata ,d-apai condamnat...musteau de cinste si onestitate toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Va naparli varanul de ciuda.
Varanul e motanul, nu?

Dc urmaresc firul logic al convingerilor unora si Supereroul intra in CC, cine ii mai pedepseste pe varan and co? Ce naspa de infractorul Nastase! Multumita acelora care cica l- au condamnat, va intra si el in randul eroilor populari. Eh, aberatiile nasc aberatii...dc il condamnau pe bune! cu ceva indubitabil si pe o perioada mai lunga ca vacanta mare...Dar aici se naste dilema: nu s- a vrut sau nu s- a putut, aka era mai curatel decat ne- am inchipuit multi? Ca ma ganesc ca ar fi fost mai cool pt cei interesati, " de partea legii", ca sa il faca KO printr- o justitie adevarata decat sa il lucreze cu mizerii marunte gen taraganat eliberarea lui..La ce averi si- au facut unii, zau de nu imi pare fripturist cu termopanele lui!
Btw: in perceptia mea, naparlirea e un fel de innoire, so de bine pt naparlit

Dc chiar credeti ca Morar a fost spaima nelegiutilor well, inseamna ca afara e soare si se anunta o vreme de plaja.
Mai e mult pana departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu intotdeauna am avut o nelamurire: de ce aia care se pricep atat de mult la fotbal nu joaca, aia care stiu muzica nu canta, aia care pricep politica nu fac politica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai nu stiu daca Morar e spaima infractorilor dar ii vad pe unii ca urla ca din gura de sarpe cand aud de el...iar Nastase a mai fost condamnat la 3 ani cu suspendare in dosarul Zambaccian,si el si scumpa lui sotie...e drept sentinta nu e definitiva dar cred ca in cele din urma tot asa ramane, e sau nu e infractor ???...sau o fi cumva detinut politic,saracul ?!...eheeee,daca ajungea pe mana lui Costiniu sau al celor doua judecatoare spagare alta-i era soarta,stiu...da oricum si judecatorii astia spagari tot victime politice sunt, mi-au zis astia de la A3...cica le-au arestat pe nedrept sa le puna pumnul in gura, ca ele de altfel nici usturoi n-au mancat ,nici gura nu le mirosea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Va naparli varanul de ciuda.
Varanul e motanul, nu?

Dc urmaresc firul logic al convingerilor unora si Supereroul intra in CC, cine ii mai pedepseste pe varan and co? Ce naspa de infractorul Nastase! Multumita acelora care cica l- au condamnat, va intra si el in randul eroilor populari. Eh, aberatiile nasc aberatii...dc il condamnau pe bune! cu ceva indubitabil si pe o perioada mai lunga ca vacanta mare...Dar aici se naste dilema: nu s- a vrut sau nu s- a putut, aka era mai curatel decat ne- am inchipuit multi? Ca ma ganesc ca ar fi fost mai cool pt cei interesati, " de partea legii", ca sa il faca KO printr- o justitie adevarata decat sa il lucreze cu mizerii marunte gen taraganat eliberarea lui..La ce averi si- au facut unii, zau de nu imi pare fripturist cu termopanele lui!
Btw: in perceptia mea, naparlirea e un fel de innoire, so de bine pt naparlit

Dc chiar credeti ca Morar a fost spaima nelegiutilor well, inseamna ca afara e soare si se anunta o vreme de plaja.
Mai e mult pana departe...

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine

Daca observi incearca sa-l infunde cu chestiuni personale, cu casa din Zambaccian, cu matusa Tamara, cu termopanelele si cu finantarea camapaniei electorale.
Nu se ating de dosarele economice unde ar putea fi implicate alte personje politice, pentru ca se declanseraza "efectul dominoului".
Nici la Basescu nu si-au permis sa se atinga de FLOTA. L-au acuzat cu casa din Mihaileanu.
Din cauza asta se spune ca Morar si DNA au fost utilizati in lupta politica.
Daca DNA-ul functiona liber, ar fi atacata dosare cu ramificatii mari.

Acum l-a numit la CCR pentru ca se pregateste de modificarea Constitutiei si are nevoie de sustinatori prin care sa blocheze anumite modificari constitutionale prin declararea lor ca neconstitutionale.
Cand modifici o constitutie nu poti sa o raportezi la constuitutia veche, pentru ca atunci nu mai poti face nici o modificare.
Toate modificarile sunt in conflict cu vechea constitutie.

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu intotdeauna am avut o nelamurire: de ce aia care se pricep atat de mult la fotbal nu joaca, aia care stiu muzica nu canta, aia care pricep politica nu fac politica!

alina

Din aceleasi motive pentru care preotul nu face ce propovaduieste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

"in total, ca urmare a investigatiilor lor, DNA-ul poate demonstra rezultate semnificative.
Între 2008 si 2011, DNA a trimis la cazuri de judecata cu un prejudiciu total estimat al aproximativ 1.13 miliarde de €. In ultimii cinci ani DNA a pus sub acuzare un nr considerabil de actuali sau fosti oficiali de rang inalt, inclusiv 14 parlamentari, 9 ministri (inclusiv un fost prim-ministru), 11 functionari cu rang de secretar de stat sau subsecretar de stat, 104 primari si viceprimari, 6 presedinti si vice-presedinti de consilii judetene, prefecti si 9 sub-prefecti, 18 directori si directori generali de companii de stat. "

"In 2007, DNA a trimis in judecata 167 de cazuri care au implicat 415 inculpati, iar in 2011 a trimis in judecata 233 de cazuri care au implicat 1091 de inculpati. Aproximativ 60 % din numarul total al anchetelor dureaza mai putin de 6 luni. In 2011, DNA a condamnat doi membri ai Parlamentului si un primar influent apartinând coalitiei aflate atunci la guvernare si un membru al Parlamentului care facea parte din opozitie in momentul respectiv.
In 2007 s-au pronuntat hotarâri nedefinitive in cazul a 199 de inculpati, iar in 2011 in cazul a 879 de inculpati; in 2007 s-au pronuntat hotarâri definitive in cazul a 109 inculpati, iar in 2011 in cazul a 158 de inculpati.
Comparând 2011-2007, numarul de inculpati trimisi în judecata în crima organizata si cazurile de coruptie s-a dublat, numarul de inculpati în cazurile de evaziune fiscala s-a triplat, în timp ce numarul de inculpati în cazuri de contrabanda a crescut de zece ori."

etc etc - :)

Intre ceea ce spun latrinele ("flota", "biblia", soarele si luna furate de basescu si ascunse de morar sub pat:)) si intre ceea ce sustin oficial si cu argumente EU si USA -vez citatele de mai sus- nu stau sa ma gandesc nici o secunda pe cine sa cred:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

In tara in care un dl Marga spune despre Andrei Plesu ca strica imaginea Romaniei ... ceva nu e in regula.

Mergi la inceput