Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Exact cum am presimtit :tragic. Azi mai nimic ,cu speranta sa-mi revin pina miine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Draga de tine...Si eu am avut ceva emotii zilele astea, ca am tot mancat prea mult in acceptiunea mea,chiar daca totul era conform, dar nu se intampla nimic .Nu am mai scazut, nici nu mai vroiam,dar nici nu am luat vreun gram.Sunt constant intre 57,5 si 58 de aproape doua saptamani, indiferent de ce si cat mananc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pai nu chiar orice ,ca maninci conform Montignac. O sa intru si eu la subiect sa vad ce mincati.
Deocamdata am mincat: ou cu ridichi ,cafea si ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Eu iar stagnez desi ieri am mancat putin, insa eram pe drumuri la ora pranzului si am mancat cu foame pe la 7, apoi un supliment de peste afumat gol pe la 9.

Sa vedem azi, am inceput cu cu ou fiert, o felie branza, una orez expandat, castravete, rosii cherry.

Trebuie sa fac o aprovizionare azi, inclusiv ceva fructe, macar mere sa pot lua la birou ca gustare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirinusa spune:

Buna, fetelor!

Sunt insarcinata si am o mare problema cu retentia de apa in organism...incerc sa fac cat mai multa miscare, beau apa multa, am redus sarea in alimentatie si tot am probleme...sunt balonata, am mainile si picioarele umflate...abia reusesc sa imi scot verigheta de pe deget!

Voi cum ati reusit sa rezolvati problema? Medicul mi-a zis ca e ceva normal cand sunt insarcinata, dar eu am prietene care nu au avut astfel de probleme in timpul sarcinii, deci se poate!

Astept cu drag sfaturile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Mirinusa,din pacate n-am nici o solutie pt.tine. Sarcina e o faza care nu se preteaza la sfaturi uzuale.Cred ca mai bine intri la o sectiune cu viitoare mamici.Felicitari si sarcina usoara!
Lyada,parca incep sa cochetez cu Montignac,dar azi deja am combinat gresit:ou ,o ridiche si iaurt 4%.
Nu stiu ce fac ,dar de azi intru in viteza.Pina pe 19 mai vreau sa dau jos 4 kg.
Plimbari nu e cazul ,ca afara ploua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Dulce, alege ce crezi ca ti se potriveste mai bine. Urmatorul meu termen e tot 19 mai, asa ca ma gasesti sigur pe aici daca nu te decizi.

ieri am cam ciugulit diverse asa ca am pus 300 g la loc. Azi mi-am pregatit frumos salata dar am uitat-o acasa asa ca mananc ceva din oras.

MD perle branza cu smantana, rosii, o felie orez expandat
P pui cu salata
G o briosa
C salata verde&rosii cu muschi, branza, masline



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

dulcetica de ce crezi ca nu este buna combinatia ou, ridiche, iaurt ???

mirinusa si eu am avut probleme cu retentia apei in perioada sarcinii si uneori o mai am si acuma un medic cred ca te-ar ajuta cel mai bine sarcina usoara-ti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

de ce crezi ca nu este buna combinatia ou, ridiche, iaurt ???

mirinusa si eu am avut probleme cu retentia apei in perioada sarcinii si uneori o mai am si acuma un medic cred ca te-ar ajuta cel mai bine sarcina usoara-ti doresc

andanii

2007...2012 de la 95 la 64 kg :):)

Pai interpretam de aici:
GRUPA A (glucide): cereale integrale, paine integrala, paste integrale, orez nedecorticat, lapte degresat, iaurt degresat, fructe

GRUPA B (proteino - lipide): carne, peste, oua, smantana, branza, uleiuri vegetale
Am trecut iaurtul la grupa A ,oua la B ,ridichi la C.
E bine asa? Se pune iaurt cu grasimi la B? Iaurtul stiu ca are ceva glucide.
E tare greu de interpretat si de asta nu inteleg bine Monti!
Daca citesc de la voi, nu-mi dau seama care tine faza 1 si care faza2 ,ca sa ma inspir.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirinusa

Buna, fetelor!

Sunt insarcinata si am o mare problema cu retentia de apa in organism...incerc sa fac cat mai multa miscare, beau apa multa, am redus sarea in alimentatie si tot am probleme...sunt balonata, am mainile si picioarele umflate...abia reusesc sa imi scot verigheta de pe deget!

Voi cum ati reusit sa rezolvati problema? Medicul mi-a zis ca e ceva normal cand sunt insarcinata, dar eu am prietene care nu au avut astfel de probleme in timpul sarcinii, deci se poate!

Astept cu drag sfaturile voastre!


Mirinusa, inotul face minuni cu retentia de apa. Si e un sport indicat si in sarcina, atata vreme cate piscina e OK.


Mergi la inceput