Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

oho ce avalansa de bebelusi

Felicitari Pity,elena,Dani si Tudoralexa
Bine ati venit pe lume copilasi!!!Sa cresteti mari si sanatosi

Intreba cinava de ank80,din pacate nu stim nimic.E posibil sa fi nascut.Ne va da ea un semn de viata cand va avea timp

Apropo de prima pg,nu vrea sa ne mai ajute nimeni cu ea?Emilia are dpn apropiat de al meu si nu o sa aiba cine sa actualizeze lista si titlu....

Va pupacesc cu drag pe toate

Cosmi 37+ David Andrei
AMR max. 3sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Elena, Dani si Alexa , felicitari mamici dragi!!!!!!
Maria , Edward si pui mici gemenasi, sa fiti sanatosi , mancaciosi si sa va bucurati parintii in fiecare zi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Veve , Robert este un copil nu neaparat agitat ci mai degraba iute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

FELICITARI tudoralexa13, danidani, LIZA !!!!!!
Cosmi daca imi spui ce trebuie sa fac ajut eu cu placere fiindca noi ne-am cam stabilit ritmul si am cam 4 ore pe zi de "libertate"- cel putin pana duminica fiindca de luni tati incepe serviciul.
Veve, sotul tau nu si-a luat concediu de paternitate? noi am reusit sa scoatem certificatul de puericultura si sotul meu a stat 3 saptamani cu noi.

[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Buna mamici!

Wow ce avalansa de bebici!

Felicitari Tudoralexa, Dani, Elena ! Recuperare rapida mamicilor si sanatate bebeilor! Asteptam detalii despre nasteri!

La noi incep emotiile...maine am analize de recoltat si apoi joi ziua cea mare. Abia mai merg, dar tot nici un semn, oricum nu vreau sa il provoc chiar acum pe Raducu.

Kopilash - nu sunt din Cta, dar sper sa gasesti pe cineva sa se ocuppe de soacra ta.

Pupici si o seara linistita sa avem!

AMR: 2 zile

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Casandra, sotul meu si-a luat liber cateva zile dupa ce am ajuns acasa, apoi a stat mama 2 sapt cu noi, acum suntem doar noi 2. Am decis ca e mai important ca sotul meu sa-si faca treaba la spital pt ca pacientilor nu le pasa de problemele personale ale doctorilor, ei vor sa li se rezolve problemele. Si oricum cu tzitzi nu ne poate ajuta asa ca saracul face cumparaturi, rezolva acte si hartii, si cum vine acasa sta cu bebe ca sa ma odihnesc si eu. Oricum e topit dupa bebe, ar sta mereu cu el in brate si culmea, Tudor parca il simte si se cuibareste si mai bine la el in brate.

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari tudoralexa sa-ti traiasca puiutii si sa va bucurati de ei!!!!

Bafta Piscotel,tine-mi pumnii sa ai o nastere usoara

Mai putin si intram si noi in safe zone si de atunci pot sa merg si in club ca de abia astept s-o vad pe micuta mea!!! :))



36+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Bravo Dani,bravo Tudoralexa! Felicitari dragi mamici,sa va traiasca puiutii!


Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Buna dimineata dragele mele,
Ca de obicei noi iar avem insomnie,chiar cand ma pregateam si eu sa dorm,mai mult chiar,eram aproape adormita micuta mea si-a inceput ora de gimnastica,am spus eu,micuta dar puternica.
Din lista intamplari hazlii ieri a mai aparut una,am fost la prefectura pentru ridicarea dreptului de sejur permanent unde a trebuit sa astept peste doua ore,in primele 30 de minute am stat chiar in picioare pentru ca nimeni nu-mi oferea un loc pe scaun,asta pana am inceput sa spun ca in tara mea nu-i posibil ca unei femei insarcinate sa nu i se ofere un loc si toti s-au uitat mirati la mine si m-au intrebat "sunte-ti insarcinata?unde va este burta?"
Deja urasc fraza asta,trebuie sa le explic tuturor,chiar si unor cadre medicale ca nu ma insel deloc in privinta varstei sarcinii mele si ca nu sunt insarcinata in patru luni ci mai am putin si intru in noua;
Astazi am exact atatea kg cat aveam inainte de sarcina,deci am pierdut 20 kg,am luat in greutate 20kg,cum s-o calcula oare? am luat 20 kg sau nu am luat nuciun gram pana acum? Mare dilema!
Iar daca mai scadem si greutatea Sarei,lichidul si placenta din ecuatie oare sunt inca pe minus? Ma repet,mare dilema!

Ramonika tu esti bine? Bebelusul?Contractiile? Nu ne-ai mai scris de ceva vreme si sper ca totul este bine cu tine!

Piscotel,mult curaj pentru maine,tinem pumnii si scoatem motate!



Pupici tuturor si somn cat mai linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele. Va poop si va doresc o zi frumoasa si linistita

Mergi la inceput