Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bravo Kopilash!!! Bravo Pity!!!






Maine facem si noi 38 sapt

37+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Pity recuperare rapida mami! Multa sanatate, fericire si bucurie in familia voastra va doresc! Bun venit buburuzei Ioana!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Buna seara, mamici si burtici!
Zilnic intru cu nostalgie si va citesc. Impartasesc emotiile cu fiecare, fie de bucurie pt bebelusii vostri minunati, fie de teama de necunoscut si de nerabdare ale gravidutelor.
Felicitari incaodata mamicilor fericite, sa va traiasca minunele pe care le-ati adus pe lume si sa va bucure sufletul in fiecare clipa.
Iulia, iti inteleg perfect regretul de a nu fi in tara in care ii ai pe cei dragi. Eu nu m-am nascut in Romania, ci dincolo de Prut, insa am invatat sa nu ma gandesc ca mi-e greu fara mama, fara fratii mei. Am un sot minunat, curand voi avea si un bebelus, asa ca ma bazez pe ei ca-mi vor suplini dorul de casa parinteasca. Ce-i drept pe mine ma despart de mama doar 600 de km. Fii tare! Curand iti vei tine fetita in brate si bucuria asta va fi sursa ta de alimentare cu energie.
Arianna, ma bucur sa te descopar cu Adelina in burtica. :) Nu mai e mult si ne vom tine Ioanele in brate :)
Sambata merg la control, abia astept vestile de la dl dr, dar acum merg linistita si multumita ca am ajuns aici.
Maine merg sa rastorn casa :), sa-mi aranjez lucrusoarele, am chemat pe cineva sa ma ajute la curatenie, ca apoi sa ramana doar de pus florile in vaza :) Noi stam la soacra mea si data viitoare vom merge in casuta noastra in 3 :)
Mamicilor, va doresc cat mai multe ore de somn, bebici sanatosi si cuminti, iar gravidutele sa aiba parte de nasteri usoare si sa ne bucuram de zilele astea care ne-au mai ramas, de piciorusele sub coaste si burtici miscatoare.
O seara frumoasa si Buna Vestire de astazi sa va aduca tot anul doar vesti bune.

35+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta2013 spune:

Am uitat sa schimb semnatura. Vineri facem 37 de saptamani.Iuhuu!

36+ Sofia-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Felicitari Pity! Sa fii sanatoasa Ioana!

Fetelor, nu stiu cum sunt bebeii vostri dar al meu e un terorist si jumatate. Lasand la o parte colicile care ne bantuie, are o energie de speriat. Sta ziua si cate 2-3 ore cu ochii larg deschisi, vigil si alert. Se impinge intr-una cu o putere de speriat, ar sta cu caputul ridicat mereu, da din manute si picioare non-stop. Eu n-am mai vazut copil de nici o luna asa activ. Plus ca ar manca cate o ora jumate de la ambele tzitzi, si ultimul stop de lapte. Uneori ma gandesc ca nu ii ajunge laptele desi murdarim 6-7 scutece pe zi si in ultima saptamana a luat 220 g in greutate. La voi cum e ?

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Veve, stiu ce vrei sa spui ,asa era Robert,foarte activ si foarte fortos.Daca si Tudor este asa, asteapta-te ca pe la 3 luni sa se intoarca singur de pe o parte pe alta.Chiar si Mara care astazi are 2 saptamani sta mult cu capusorul ridicat daca o tin pe burtica si aseara cand iy faceam masajul dinainte de baita,s-a inpins in picioruse si a facut un 'salt' ca o mica broscuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Kopilash felicitari pentru bebele vostru minunat!

Ehhh,o sa scapam in curand si de furia hormonilor si o sa fim mult mai linistite. Sper... :))))

Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Pity,sa va traiasca micuta comoara! Fii tare draga mea,cred ca durerile sunt mari dar sunt sigura ca bucuriile sunt de o mie de ori peste!


Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Bravo Pity - recuperare usoara si bebe sanatos! Bravo Kopilash !

[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:


Felicitari Pity! Bine ai venit Ioana! Sa titi sanatoase!

Hai Dani! Nastere usoara si bebel sanatos!

Pupici!


Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput