Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Ieri am iesit si noi un pic afaraCe bine imi pare ca a venit vremea frumoasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Salutari mamici si burtici !
Intru cam greu ca sunt tot timpul ocupata cu bebe si cu pregatiri de botez..vreau sa-l fac la inceputul lunii mai.
Felicitari fetelor care au nascut ...nu mai stiu exact care au fost dupa mine... ce sa fac oboseala :))
Bebe Robert are 3.450 g..a luat 550 g in 2 saptamani de la nastere.
Il hranesc in continuare cu lapte matern dar muls si dat cu biberonul...mameloanele mele in continuare nu se formeaza si bebe se enerveaza foarte tare cand il pun la san...am lapte cat sa dau si la altii ..bebe mananca cam 100 ml la o masa. Au inceput si colicii si cred ca la aceeasi ora ii face ...spre seara.. ii dau Bonnisan pentru ca scrie pe el de la nastere...am vrut sa-i dau Alinan dar vad ca pe prospect scrie de la 1 luna, voi ii dati?
Poate apuc sa pun si eu poze pe picassa...
Alta intrebare...il puneti cumva pe burta sa doarma? Daca da de cand?
M-am intins, dar cum apuc sa scriu rar....
Va urez o zi frumoasa la toate si .
Tinem pumnii pentru cele ce urmeaza sa nasca si bag preventiv niste motate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Anka, eu am incercat Alinan, insa nu a functionat. I-am dat de cateva ori, vreo 2 zile la rand. Apa de marar insa se pare ca merge. Am luat si Bonnisan, dar nu i-am dat inca, am zis sa mergem mai departe cu apa de marar. Si eu vreo 3 zile am folosit pompa si i-am dat si de la san si cu biberonul, insa incepuse sa nu mai apuce sanul si se enerva, asa ca am suportat durerile si am pus-o la ambii sani. Nici eu nu am avut mameloanele formate, dar acum sunt aproape ok.
Pe burta a dormit si in maternitate, acum o pun asa mai mult in timpul zilei, noaptea pe o parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Anka am inteles ca nu se recomanda dormitul pe burtica a bebelusului decat sub supraveghere, asta pana la 4 luni cand se poate intoarce simgurel de pe o parte pe alta.Eu pe Mara o culc numai pe parti pentru ca da laptic si pe gura si pe nas si ma exaspereaza treaba asta.I-am ridicat si un pic salteluta.
Ati crescut bine dragilor, mult inainte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza fetelor!!!

Ank a crescut bine buburuzul tau.Nu ai incercat cu mameloane de silicon sa-l alaptezi,ar fi mai usor decat sa tot scoti lapticul
Emilia Doamne ajuta pt maine,tine pumni si bagam motzateleSi noi mergem maine dar numai la control
Mara ce zici te bagi la un capitol nou?
Tusferi pup bebelusi cumniti.Sper sa nu mai stati mult in spital
Pup beblusi cu colici sa le treaca repede

Cum noi am sarbatorit nu mai retin ce am cititasa ca imi cer mii de scuze

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!!!

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 2sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi, intru sa incerc sa fac cap. nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

ok.hai ca primul e mai greut dupa e floare la ureche

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 2sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi, mi-am prins urechile rau, cred ca nu mi-a iesit faza ci linkul.Ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

deschizi capitolu nou ,dai copy la link si il treci intre astea [url = " aici paste la link " ] scrii cap. nou(sau ce vrei tu) [ /url ].
Fara spatii intre ele.

Idem procedezi si in lista insa in loc de cap. nou il deschizi pe cel vechi(adica acesta) si la den treci nr. cap.(24)

La subiect trece Buburuze de mart-apr 2013(25)

Daca te mai pot azjuta cu ceva sa-mi zici

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 2sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Scuze, nici nu trebuia sa incerc, indiferent cum ai incerca tu sa-mi explici eu nu am suficienti neuroni pentru a intelege.

Mergi la inceput