Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Veve noi ii dam Lactana de la Topfer. Lapte de la mine doar de 2 ori si ce mai suge el inainte de mese. E bun si asa decat deloc.
Iulia mie mi-a crescut tensiunea inainte de nastere.
Emilia suntem alaturi de tine. Curaj mamico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara-i

Casandra, ai spus ca nu poti depune dosarul decat dupa Pasti.Nu vrei sa il depui la 42 de zile,ca te incadrezi sau vrei sa termini toate cele 126 de zile.

Eu nu mai astept sa se termine cele 126 de zile, o sa bag dosarul la 42 de zile ca sa termin si socotelile cu 'minunatul' meu loc de munca

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si Mara Gabriela(11.03.2013)



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

e in felul urmator : ca sa-mi de-a adeverinta de la Casa de Pensii trebuie ca firma la care lucrez sa depuna declaratia 112 pentru luna martie ( luna nasterii copilului) - ori asta se depune in aprilie dupa salarii . La mine la firma salariul e da pe 15 ale lunii iar contabila depune declaratia 112 de obicei in ultima zi adica pe 25 ale lunii . La Casa de pensii in sistem se vizualizeaza cam a doua zi deci pe 26 aprilie. Sa zicem ca pe 29.04 reusesc sa-mi iau adeverinta ....urmeaza 1 mai + liberele aferente date bugetarilor + libere de Pasti ...deci printr-un miracol pot depune pe 30 aprilie sau urmatoarea data care este 8 mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

buna burtici,mamici si buburuze mici.

Felicitari Piscotel!!!Recuperare usoara si mult laptic!!
Raducule bine ai venit,sa fi sanatos si papacios!!!!

Danina va doresc multa sanatate
Iulia,arianna ce va mai chinuiti voi...o sa va bucurati curand de buburuze si o sa fiti mai bine
Ramonika scrie mama orice iti vine in cap
Emilia ce amr putin mai ai.un pic de incalzire la motate
Veve,katy decat nimic si putin laptic de la mami e bine

Azi am implinit si noi 38de sapt,avem si docDeci daca buburuzu vrea sa vina il astetam cu drag

Pt cine sarbatoreste Pastele va urez Sarbatori fericiteNoi il tinem si acum si pe cel ortodox

Va pupacesc pe toate fara exceptii!!!!

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 2sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Arianna,eu iau aerius de vreo trei ani zilnic,nu stiu cat o sa afecteze pe termen lung dar pentru moment alta solutie nu exista iar eu cu aerius am fost cel mai bine,in ceea ce priveste inhalatorul,atata vreme cat iti face bine nici nu conteaza prea mult denumirea si din cat stiu nici Simbicort nu este prea ieftin,am luat si eu pentru vreo 3 luni in 2009 dar la mine nu a ajutat deloc, astmul meu a debutat mult,mult mai sever si oricum si ce iau eu si ce iei tu este pe baza de cortizon.
Acum nu ma mai mir deloc de declansarea astmului in timpul sarcinii,la tine terenul era deja minat din moment ce esti alergica la puf iar cum alergiile astea pot fi asa de rebele si de cele mai multe ori se pot incrucisa, nimic nu este de mirare,ahhhh,ba da,ar fi ceva totusi,nepasarea medicilor care te-au indopat cu antibiotice in sarcina fara sa se gandeasca putin la istoricul tau medical. Chiar daca avem un medic in familie parerea mea nu este tocmai buna despre foarte multi dintre ei,m-au facut sa sufar enorm si am pierdut ani din viata mea si a copilului meu din cauza unor asa zisi medici total nepregatiti care au ales sa faca medicina doar pentru a se imbogati!!!(sa nu se supere nimeni pe mine,nu generalizez dar stiti cu totii cam cum merg treburile la medic in Romania si cum de cele mai multe ori pana nu scoatem "cascavalul"nu suntem bagati in seama)

Katy,eu mereu am avut tensiunea mica,la inceputul sarcinii lesinam frecvent dar de pe la 5 luni m-am stabilizat si oscila intre 10/8 si 12/8,dar la 8/4 deja m-am speriat foarte tare,oricum si senzatiile au fost foarte nasoale si in plus cum al meu sot nu este acasa in timpul saptamanii si trebuie sa ma descurc cum pot in orice situatie...
Cosminuta mai este putin si vom scapa si noi de hopul asta mititel!




Octavian 09/12/1995
Sarah 36+

mai avem putin,yuhhhuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

Hello fetelor
Pup cu drag toate fetele si felicitari maxime fetelor care au nascut intre timp
Am intrat sa va anunt ca :
A nascut tusferi gemenasii ei iubiti : LARA 3100 gr si ALBERT 2.900 gr.
FELICITARI DE 1.000 DE ORI din tot sufletul SUPER MAMI !!!!!!
SA CREASCA MARI, FRUMOSI, FERICITI SI SANATOSI

Gemenasii mei sunt bine, papa lapte PreNan ,au crescut cam 400 gr fiecare intr-o saptamana, ma descurc ok cu ei , o sa pun poze pe Picasa sa-i vedeti si pe bbi mei
Pup toate fetele si mult curaj celor care urmeaza sa nasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Tusferi ce gemenasi grasunei!!!Felicitari si recuperare usoara!!!Bebelusi scumpi sa fiti sanatosi si papaciosi!!!!

In titlu eu zic sa o trecem in capitolul nou

Eva deci cresc baieti tai!!!Pupici multi

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max. 2sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

cosminuta, fata draga fa te rog tu capitol nou ca eu mi-am prins urechile . de updatat ma ocup eu . sar'na

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Tusferi, felicitari!!!!! Sa-ti traiasca puii scumpi, Lara si Albert, sa fie sanatosi si norocosi! Au avut greutati perfecte! Iar tie recuperare usoara, laptic si voie buna! Abia astept sa citesc povestea nasterii

Eva, felicitari pentru gemanutii dragi! Ce frumos cresc ei
Daca nu te superi, o sa copiez partea din mesajul tau referitoare la tusferi si la subiectul de gemenasi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

Capitol nou nu fac pana nu se ajunge la 20 pg.e tusferi am trecut-o eu in lista cu mamici

cosmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Tusferi pentru gemenasii frumusei si grasunei!
Felicitari Eva pentru minunile tale!



Fetelor care sarbatoresc Invierea Domnului duminica le urez din suflet "Un Paste Fercit" plin de bucurii si fericire!!!


Octavian 09/12/1995
Sarah 36+

mai avem putin,yuhhhuuuuu

Mergi la inceput