Clasa pregatitoare 2013-2014 (3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna2013 spune:

azi am fost si eu cu pitica mea la evaluare tinand cont ca va implini 6 ani pe 15 noiembrie.sunt foarte serioase,dar calme vorbesc frumos cu copii si au rabdare.si fata mea stie multe lucruri dar in prezenta persoanelor straine se rusineaza.chiar a avut un moment in care nu a vrut sa scoata un sunet desi stia.dar am trecut cu brio.cam 15 minute am stat acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui softurela

Subscriu si eu la ce au spus fetele mai sus.
Am fost astazi la evaluare pentru clasa 1, ne-au trimis la inspectorat.
Acolo, o fatza acra mi-a zis sa fac cerere si sa astept raspunsul care cel mai probabil va fi negativ pentru ca legea e foarte clara.
Am intrebat-o ce inseamna acel pasaj din lege unde spune, ca "orice alta situatie exceptionala va fi solutionata de inspectorat in favoarea copilului".
La noi situatia nu e chiar asa critica, fetita e destul de mica, probabil voi renunta la lupta si o voi inscrie la pregatitoare. Imi ajunge la ce discutii a asistat copilul pe ziua de astazi.
Si jos palaria fatza de sefa din comisia de evaluare care a fost foarte empatica si a stiut cum sa puna problema comparat cu dna secretara de la inspectorat care nu isi merita locul intr-o astfel de institutie.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518


Imi pare tare rau. Speram sa reusesti.
Nu au vrut sa-i faca evaluare pentru clasa I dar i-au facut-o pe cea de pregatitoare, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D
Imi pare tare rau. Speram sa reusesti.
Nu au vrut sa-i faca evaluare pentru clasa I dar i-au facut-o pe cea de pregatitoare, nu?


Lala, sefa comisiei m-a sfatuit sa nu-i fac evaluarea pentru pregatitoare sa incerc totusi la inspectorat poate rezolv cumva. A fost destul de draguta, mi-a zis ca pot revenii oricand pentru evaluare pana pe 18. Eu mai tatonez terenul pana atunci...si asa tot astept sa vad ce educatoare preia clasa 0 (ca nici macar asta nu stiu). Sincer, daca ar fi o educatoare la inaltime as renunta sa ma lupt cu morile de vant pentru clasa 1.

Mami de fetite: Diana (15.dec.2007) si Bianca (15.iun.2010)

Nasterea unui Miracol: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134518

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Ati intrat cu copii la evaluare?

Eu l-as lasa pe Matei singur, cand sunt si eu are tendinta sa nu fie atent la interlocutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2013 spune:

am intrat desi sunt in aceeasi situatie:in prezenta mea nu mai vorbeste nimic,dar am reusit sa ii explic inainte ca daca nu vb va mai ramane un an la gradi si ea nu vrea isi doreste sa mearga la scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna2013 spune:

stie cineva cum sta treaba la scoala 73,barbu delavrancea?eu as opta pentru scoala nr 81 dar nu sunt arondata si nu stiu daca vom fi inscrisi,iar cea de care apartinem(73) nu are un site cu poze sau pareri cum am vazut la celelalte scoli.nici nu stiu cum sa procedez imi e frica sa nu ramana neinscrisa dar nu prea sunt incantata de aceasta scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna2013

stie cineva cum sta treaba la scoala 73,barbu delavrancea?eu as opta pentru scoala nr 81 dar nu sunt arondata si nu stiu daca vom fi inscrisi,iar cea de care apartinem(73) nu are un site cu poze sau pareri cum am vazut la celelalte scoli.nici nu stiu cum sa procedez imi e frica sa nu ramana neinscrisa dar nu prea sunt incantata de aceasta scoala.


Poti incerca sa o inscrii la scoala care-ti place si sa specifici ca in cazul in care nu este acceptata la acea scoala sa fie inscrisa automat la scoala de unde apartineti. (poti specifica asta pe cererea aia de inscriere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addabia spune:

buna ziua fetelor!!Fetita mea implineste 6 ani in decembrie 2013 si as vrea sa stiu daca mai este nevoie de evaluare tinand cont de faptul ca nu are grupa mare la activ...
astept cu disperare un raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui addabia

buna ziua fetelor!!Fetita mea implineste 6 ani in decembrie 2013 si as vrea sa stiu daca mai este nevoie de evaluare tinand cont de faptul ca nu are grupa mare la activ...
astept cu disperare un raspuns!


Este obligatorie evaluarea pentru orice copil ce NU are 6 ani impliniti la 31 august 2013, pentru clasa pregatitoare.

Nu il inscrie la scoala fara aceasta hartie!

Nu conteaza daca a facut sau nu grupa mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addabia spune:

multumesc frumos lala_D !!!Am sunat si am facut programare pentru evaluare!!
Astept cu nerabdare raspunsul!

Mergi la inceput