Rares este un luptator care invinge mereu.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Operatia Danei e programata pentru maine dimineata; bineanteles ca voi trece pe la ea la spital, dupa ce ies de la servici voi merge sa o vad; e foarte ingrijorata de Rares si e normal, doar e puiul ei si-i vrea tot binele. Sa-i ajute Dumnezeu sa treaca si peste aceasta incercare.

Claudia eu am vorbit cu fetele despre introducerea lui Rares in lista copiilor care sa primeasca ceva de Paste....imi pare rau, dar sunt si aici niste reguli, una dintre ele se refera la faptul ca daca cineva are subiect deschis la umanitare nu mai poate beneficia si de ajutorul nostru; o alta regula este cea referitoare la faptul ca, prin campania noastra vrem sa ajutam copiii sa mearga la scoala, de aceea ne straduim ca de fiecare data sa le ducem ceea ce mai au nevoie pt scoala, pe langa mancare si haine.

Eu sunt convinsa ca vor fi oameni cu suflet mare care sa-l ajute pe Rares....stiu ca sunt multe subiecte la umanitare, dar mai stiu ca aici langa voi am cunoscut ce inseamna sa ai suflet, sa dai din putinul tau, sa te intereseze de cel de langa tine. Haideti sa-l ajutam si pe Rares si putin cu putin sa facem ceea ce familiei ii este imposibil.

Va multumesc tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Ce mai fac dana si rares? A ajuns dana la operatie?
am pus si eu azi 100 lei, dar mai au nevoie de mult mai mult. Oare, la fundatia Mereu Aproape ar fi sanse mai mari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna Rares este m-ai binisor ,foarte slabut ,nu prea vrea sa manancee decat cu forta ,e acasa cu tatal sau iar Dana sa internat ieri la Cluj pt operatie ,i-au fost prelevate analizele si astazi o sa ii faca restul investigatilor care m-ai trebuie pt operatie.
La mereu aproape a sunat Dana cu aproximativ un an in urma si i-a spus ca nu este un caz prioritar .
Revin cu noutati despre Dana de indata ce o sa vb cu ea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am trimis si eu o suma minuscula, dar din suflet, acum online.
Zilele astea voi incerca sa pun celelalte produse la bazar, donate de Ralcat


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am reusit sa pun din produse pt Rares

http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=szivarvany&catid=&search=Cauta&searchtype=2


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Multumim mult szivarvany




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Asadar sistemul de sanatate e mai bolnav ca noi.
Dana nu a fost operata....i-au facut analize si 3 ecografe, din care unul in cabinetul particular al dr. unde a platit 150 lei eco si 50 euro au fost ceva substante; nu a facut eco normala asa cum o stiu eu ci....mi-a zis Dana denumirea, dar....ea e asa familiarizata cu termenii medicali ca a retinut, eu am uitat.
Ea s-a dus cu 150 euro si ceva lei, dar ajunsa acolo a constatat ca doar consultatille o costau peste 800 lei...aberant, pt o operatie de fiere s-a platit 6000 lei.
Dana nu a mai facut operatia, era foarte suparata, fara chef de nimic, simtea ca toata lumea lupta impotriva ei.

Am sfatuit-o sa se linisteasca o luna si sa merga la Hateg, e mai ieftin ca la Cluj si atunci va vedea exact ce are.
Claudia a fost si este alaturi de ea, ii mai ridica moralul, dar e prea greu. Nu stiu cate dintre voi stiti intreaga poveste a Danei.....l-a nascut pe Rares in timp ce baietelul ei de clasa a IV era in coma, gandul ei era mereu acolo, dar si la cel pe care trebuia sa-l aduca pe lume....viata bate filmul si la trei zile dupa ce s-a nascut Rares, fratiorul lui nu a mai rezistat, nu a mai putut lupta cu moartea si s-a stins...trist, dar asta e viata Danei, poate nu si-ar fi dorit sa stie toata lumea, nu vrea mila nimanui, dar credeti-ma ca faptul ca vede ca lumea e alaturi de ea ii da putere din cand in cand.

Va multumesc ca sunteti aici pt. ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Chiar intrasem, sa intreb de Dana, ne rugam bunului Dumnezeu sa fie langa ei si sa le aline suferintele, ma minunez cat au avut de suferit pana acum

Claudia: a achitat sotul meu azi pentru Rares produsul castigat la bazar de la tine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of Doamne, cata suferinta :( :( :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Of, mi se pare prea multa suferinta si greu de dus.

Mergi la inceput