FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna fetelor!
Carla te asteptam cu vesti bune de la eco
de Gonal ce sa va spun....sunt bine...ori sunt eu prea nesi.. de nu simt mare lucru.
am usoare dureri de cap si ovare din cand in cand. in rest nimic.
Apa beau ca are grija sotul sa ma indoape ..m-am invatat.
vineri dimineata merg la eco sa vedem cum stam si noi cu foliculii si endometrul.
acum daca ar fii foliculii si endometrul buni, ar trebui sa mai fac Gonal sau am putea sa si declansam pt punctie?
dr mi-a dat Gonal doar pt 8 injectii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

buna ancuta, eu asa cred , ca daca rezultatul la eco de vineri va fi favorabil (foliculi dimens bune si endometru ok...) atunci probabil ca vei face punctia ;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

ancuta sa nu-ti faci probleme pentru endometru, o sa creasca frumos de la atea injectii. Cate zile de stimulare o sa ai la eco?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

o asteptam pe Carla cu rezultate bune de la Sibiu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

josephine o sa fac la Cluj eco si o sa trimit doar rezultatul la Sibiu.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

aaa pai cred ca asta avea in cap dr cand mi-a spus sa vin vineri (z 8 de stimulare)sa imi faca si punctia daca se poate. ca eu vin din Ialomita la Sibiu si mi-a spus ca incearca sa ma cheme doar cand este neaparat nevoie....pfff mai bine nu stiam....sa vezi emotii acum. Doamne Ajuta sa fie bine in burtik si sa facem Punctia si sapt viitoare Transferul cu bebei vioi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

ancuta lasa emotiile pe mai tarziu :)))
La eco o sa vada daca foliculii s-au dezvoltat suficient ca numar si marime. Daca nu e suficient, o sa continui tratamentul si mai mergi la eco peste 2-3 zile.
Daca totul e ok o sa faci vineri sau sambata seara injectia de declansare.
Si DOAR dupa 36 de ore de la injectia de declansare se programeaza punctia.
Si fara emotii la punctie, e cea mai usoara parte din FIV!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

am inteles Carla . ms
care e cea mai grea parte? ca stimularea v-am spus...n-am avut nici o treaba.
Puncia cum e? cat tine anestezia? cum se face totul? ce simti dupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

La punctie ti se face anestezia apoi te trezesti fericita si ti se spune cate ovocite ti s-au recoltat. Cand te trezesti bine din ameteala, pleci acasa. Sa aveti in vedere ca partea cu punctia o sa dureze cateva ore. Pana asteptati la usa, apoi pana astepti in salon, apoi poate e cineva inainte, apoi pana iti face tie punctionarea, apoi pana te trezesti...
Partea cea mai grea mi s-a parut mie la trasfer, cand ai vezica super plina si te doare burta rau.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Eu la eco in Z9 am endometrul de 7.6 mm.
Maine o sa ma sune de la clinica sa-mi spuna ce facem in continuare, cat mai fac tratament si cand e transferul.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput