FIV la Sibiu ( 42 )

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Mult noroc,Ancutei! Sa ai cat mai multe ovocite de calitate si sa fie iubarete:)Te asteptam cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Bunaaaa!!!!
Va multumesc de incurajari fetelor
avem 10 ovocite frumusele . Dr mi-a spus ca e bine pt un sungur ovar. Acum iau doar Progesteron ovule si astept sa ma sune embriologul sa vedem .
Punctia pot sa spun ca nu a foat rea deloc. Exact cum a descris Carla.
Am asteptat pe hol linistiti, apoi l-a chemat pe sot pt proba si in 2 min am urmat eu. M-am schimbat in camasa de la ei, a venit o asistenta tare draguta si mi-a pus barnula, apoi a venit si anestezista si m-a luat in sala de Punctie/ Transfer. M-au adormit imediat si m-am trezit in salon un pic ametita normal, unde am mai stat cam 2 ore. A fost totul foarte usor. Mai greu e cu emotiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

bravos Ancuta, doamne ajuta sa fie amandoi lipiciosi (sau pui 3??) ...bine ca ai scapat cu bine :))))
o zi frumoasa mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

2 o sa punem daca avem jose , nu vreau sa risc sa pun 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilincuta30 spune:

Bravo,Ancuta,ai avut productie buna!Cum te simti acum dupa punctie,te mai dor ovarele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Bravo Ancuta, acum ai terminat cu tratamentul. Urmeaza transferul si apoi gravideala
Foarte buna productia pentru un singur ovar. Iti doresc numai embrioni frumosi!!!!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

m-au sunat de la clinica si avem 6 embrioni vioi.
Eu ma simt bine, nu ma mai doare nimic. Ovarele m-au durut doar ieri cateva ore dupa punctie dar nu foarte tare. Ai voie sa iei orice dupa .
In schimb a fost o fata in salon cu mine ce a fost hiperstimulata, a avut 24 de ovule si o durea burta ingrozitor dupa punctie.
Am vazut ca pe ea au adus-o in carucior in salon si s-a pus singura in pat. Mi-a spus ca asa am venit si eu.....
Carla la Transfer ce face mai exact? Te doare ceva? In afara de burta plina?
Va pup pe toate in parte si tin pumnii Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Ancuta, sper sa nu patesti ca mine, sa iti tina embrionii pana in Z5 si sa pierzi din ei pe drum si nici sa nu se mai dezvolte bine pana in Z5 :(
La transfer e exact ca la un control ginecologic doar ca o sa introduca un cateter cu embrionii (o tija subtire din plastic). Nu o sa simti nimic, nu te doare nimic.
Felicitari pentru embrioni si iti tin pumnii sa se dezvolte bine pe mai departe!!!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, urmeaza FET cu embrionul ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna fetelor
Carla multumec mult ca ma linistesti .
azi ai facut 1 saptamana si tu de la Transfer, asa-i? mai e putin si afli daca ai 2 bebei ...sau 2
M-au sunat si pe mine acum de la clinica si sunt tot 6 embrioni, doar ca unul este un pic mai lenes. Transferul il facem sigur sambata.
sper ca ziua de 13 sa ne fie cu noroc .
eu am o greata de cateva zile...cred ca de la ovulele alea ...dar nu-i problema, de-abia ma invat de-acum cu greul
Voi ce mai faceti fetelor?

P.S. pana la Transfer nu avem voie ... ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

esti simpatica Ancuta si optimista! e ffff bine ! e singura posibilitate ! multa bafta pe sambata...

Mergi la inceput