Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fii-mea isi doreste acea rochita "dirndl" ca sa o poarte pe strada.
Nu stiu ce a apucat-o. Pur si simplu o adora. Ma bate la cap de vreo luna.

Imi place de ea. De fii-mea. Imi place de ea pentru ca are o parere foarte buna despre felul cum arata. Si deci o atitudine pe masura. Io, la varsta ei eram mai tampitica.

Ieri dimineata mi-a spus: "Mami, sunt foarte geloasa pe tine. Te invidiez pentru ca eu nu am sa am niciodata un copil atat de sexy ca al tau"

Rufus ma bucur pentru tine. Mult. Foarte mult. Si sunt sigura ca ai sa gasesti tu o buda a la Buflea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sunny, si eu am crezut pana in ziua de azi ca tu esti aia din colac
si cat te-am invidiat!

de rufus eu nu ma ingrijorez. sunt convinsa ca va gasi momentul potrivit sa ne readuca pe drumul cel bun atunci cand o luam razna, stiti cum e numai intre fete cateodata

viviana, eu ma gandesc deja la ce copil "bestial" o sa aiba mandra ta

nu v-am spus pana acum dar eu ma vad in viitor plimbandu-mi nepotii ...abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Alinta-esti mortala cu nepotii-eu am zis ca unul dintre primele sfaturi care o sa i le dau lui fii-mea cand o sa vrea copil, e sa se gandeasca bine cum manage the situation , ca eu cu ea in casa nu stau-o ajut, clar ca sper o sa ii iubesc copilul mult, clar, dar am invatat in ultimii 7 ani de zile, ca e greu sa convietuiesti ai mult de 1-2 luni cu bunicii in casa...Nimeni nu ma poate convinge ca unde sunt 2-3 generatii la un loc mai mult de cateva saptamini va fi mereu pace si veselie..
Vivi-super smart fiica-ta, bravo ei-a mea a venit de acum 1 an cu texte-"Emma-citeste mai repede, dc o faci iti dau 5cad:, Ea de colo:"Mami,how about I'm giving you 20 and you leave me alone".
ieri la tasu, era vb de vacanta si al meu cum e rupt de obo,mereu viseaza doar plaje si oceane,dar Emma:"tata, cum tu alegi odata pe an sa stai la soare, asa treb 1 data sa vii acolo unde vrem eu si mama-paris, montecarlo,hawaii"...
D-na Sefa-Buflea-mai veniti si pe ghetar ca sistemul din romania nimeni nu il poate schimba
Aqai-de ce esti asa suparata mama cu programarile-eu nu am lesinat si nici nu am stat pe telefon cu orele,cum zicea sefa am fost doar agresiva verbal, din cauza lui asta micu',adica de nevoei am invatat ca dc te vaiti si ii iei mai tare, obtii ce vrei repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

nu-s suparata ca adurat atata, ca daca ma durea rau ma agitam mai tare, mai. in plus, precum zisei, asta m-a facut sa gasesc alternative si inca mai bune.

ziceam si eu doar ca it's a fact.

si iaca cum a iesit. am mai zis io odata, cred ca sunt perceputa ca inamicul nr 1 al sistemelor canadiene. ceea ce e total gresit, io-s hippie impotriva tuturos sistemelor din principiu :)

ca sa radem un pic

tu ce ai facut cu intoleranta aceea a baietelului tau?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Aqai-eu am inteles, dar nici eu nu ma exprim bine sometimes-dc ai nevoie de help, striga la mine ca nu ma supar, eu si de fier la din astea..
Legat de Alex al meu, saru mina de intrebare, nu am facut inca nika, adica 3 sapt l-am scos de pe gluten si diary prods, si am vazut un copil mai calm si care doarme mai bine, asa ca maine dupa ce il intep, il scot iarasi dupa gluten ca a treb sa il pun pe gluten vreo 10 zile ca sa pot sa ii fac testele de singe-am dubiu doar cu lactatele, poate nu e totusi alergic la capra si oaie, ca astea ma dor, brinzeturile ca ii plac, dc e , se gasesc variante, voi "suferi" si eu alaturi de el, ca si eu mi-am schimbat regimul de papa, poate asa nu se mai lipesc bolile nici de mine,slabe sanse,dar e ok,le duc eu..
Auzi cand mergem si noi cu Maru la un concert, ca tu esti mai in tema ca mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

noi mai avem pe lista comuna warner bross, bugs bunny, looney toones cum i-o zice. bun pt copii, aicea la noi in satul lui maru. va tenteaza si pe voi?

http://www.centre-square.com/show/176/Warner-Bros-Presents-Bugs-Bunny-at-the-Symphony

da' nu stiu daca ne nimerim deodata sau ea a fost deja, ca a mai fost o reprezentatie mai la inceputul anului? in rest is muncita rau, n-am timp nici sa bolesc. ma chinui sa scriu un review si imi ies ochii de febra.

multam de oferta, io am mers pe varianta davis si scoala azi mi-a facut cadoul sa-mi spuna ca vor sa discute cu facilitatoarea sa vada ce pot implementa din tehnici prin programul de ESL.

ca le-am spus ca nu-i cazul si nici nu-s interesata de IEP si nici de diagnostic, numai ca ultima si ultima optiune.

daca tu vrei sa stii mai multe de programul asta, spune-mi da' mai bine mutam discutia private.

Edit: voi ati descoperit recent intolerantele astea la prunc, parca? cred ca ii e greu cu lactatele... of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Sara buna!

Denisa.... Ce zici tu de tinut? Doar nu ii face scratch test ptr intoleranta la lactoza...? Oricum daca zici ca e ok dupa ceva timp fara ele sunt mari sanse sa aiba intoleranta.

Buf: bestiala faza cu budele, am citit-o si la consort si intrreba la ce multinationala esti :)))) analgezice..... Tador ca e ok pe varsta aceea, paracetamol si -doar daca NU are probleme digestive si hepatice - meloxicam.

Alina, haha, da multe berbece pe aici. Eu sunt pe 25, 2 zile inainte de mandra vivianei ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

denisam, dar nepotii mei nu stau in aceeasi casa cu mine! eu nici macar nu imi doresc sa imi stea copiii aproape , sper sa zboare pe unde ii duc aripile. cu cat inaintam in vartsa devenim mai nesuferiri, ca toti parintii in general ( noi suntem aia care le stim pe toate)
daca au nevoie de ajutor , imi doresc sa le plimb copiii adica asa ma agat eu de viitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

denisam , dar lapte de migdale poate sa bea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A, perfect Roxana, te trec la catastif cu 25 - vei sta alaturi de nasa mea din catza si de finul meu.

Mergi la inceput