Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 32

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Acum sa dau din culise …

Acum ceva vreme mi-a tinut barbata-meu, om discret de felul lui, o prelegere tehnica despre cum nu e bine sa dai tot felul de informatii pe net. Sigur, are dreptate daca esti mut ca el … oricum prelegerea a fost lunga si ma convinsese spre final, drept urmare, mi-am pus eu in cap sa nu spun exact cand si cum pleaca ai mei. Si m-am tinut bine de plan pana au inceput sa ma navaleasca gandurile cu greencard-ul … si am inceput sa scap abur pe la coltzuri. Dar tot am fost decenta, nu …

Ei bine, de ieri pana azi, stiu toti pingunii cu acte, cei care ne citesc, fetele din Germania, toata lumea din departamentul meu, Sunny cea cu fundul in colac si cracii pe afara si …colegii ei care inteleg ca nici macar nu sunt romani (da ce limba vorbesc Sunny ?).

Mie mi se pare ca atunci cand mai multi arunca macar asa un gand spre o problema, se aduna energiile pozitive si iese cu happy end !!! Aiurea , eu nu cred in energii … de fapt imi face bine sa ma agit cu voce tare … asta inseamna un om extrovertit, doar nu credeati ca sunt perfecta, sunt doar perfect rotunda.

Probabil ca si atunci cand o sa mor, o sa mor cu zgomot …

Denisam, uite trimit eu o energie spre mama ta, sa ajunga si ea cu bine …dar tu esti calma soro, pai asa ganduri pozitive si doua paragrafe pe ghetar ? Cred ca mai ai mult par in cap si de albit si de pierdut ...

Si iti mai urez sa termini draga cu ajustarile chirurgicale. Daca operatia este ceea ce ma gandesc eu, ne trimiti si noua o poza cu noul sutien ?

P.S. N-ati uitat DA, ca ai mei mai au de trecut de vama … promit, promit ca daca scapam si de asta ma apuc de cura de slabire … sa vedeti atunci ce de pagini mi se scurg prin taste.

P.P.S. Kari, nu am uitat cum te-ai gandit tu sa dai zapada impreuna cu familia, 200 km pana la Munchen

P.P.P.S Viv, nici pe tine nu te-am uitat cum te-ai gandit de dimineata daca am dormit ...

P.P.P.P.S Rox si pe tine te-am notat cu sex shopul ala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Kari- eu tocmai ieri am facut tocanita de ciuperci cu ceapa rosie,ardei galben si portocaliu si aiesit super, la sf am pus ceva sos-gen teryaki..Azi e MARTI cu toate ceasurile bune,da...
A la mine e poveste lunga cu taiatul, de anul trecut pina acuma am avut 3 operatii,mai am una de reconstructie a sanilor,na ca am zis-o si pe asta, dar macar am scapat pe moment de cancer, ca trebuie sa ma mai caut la alte organe,asta e ok,cum ziceam mi se pare nimic pe linga ce imi doresc eu cu adevarat sa ne dea DD..
Vorba lui VIVI-noi suntem optimsiti,nu incepem cu povesti triste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa- ti-am zis ca trebuie sa tii promisiunea si sa vii ca normal ca trec de vama ai tai..
Acuma, vezi ca sa ma fac si eu supla, merg la cumnati in UK singura peste 2 sapt, ca au si sala de gym si bazin si fratele sotului e mare amator de din astea ca si mine, eu doar ca sa ma mentin insa...
La sutien as vrea eu sa iti arat ceva fain,dar de unde soro, tot cupa B+ care am avut-o,nu a incaput mai mult, ca atunci cand le scoate de nevoie nu are material extra sa bage mai mult din pacate, dar is ok ca macar cum zici tu is rotunde si moi si nu se mai lasa
Asa ca ia zi tu care e targetu' cu slabitul ca uite dc tii postu iti garantez eu ca slabesti cat ai nevoie:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

wow...cata activitate si suspans pe ghetzar!
sunt ametzita de cat s-a scris aici...nici nu stiu ce sa scriu

buflea, multa bafta parintilor, sa ajunga sanatosi si fara prea multe peripetii...abia astept sa ne spui finalul.

denisa,carmaw Dumnezeu sa va ajute si sa va dea putere....si noi suntem aici pe ghetzar cu incurajari oricand e nevoie.

noi suntem in vacantza...adica william, ca ca la mine vacantza parca nu vine niciodata.
ieri am gradinarit cateva ore...am pus in ghivece toate semnintzele de herbs,rosii si ardei care le aveam, sa scap de ele.
acum, Dumnezeu cu mila...ca eu sunt novice la gradinarit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Sefa- ti-am zis ca trebuie sa tii promisiunea si sa vii ca normal ca trec de vama ai tai..
Acuma, vezi ca sa ma fac si eu supla, merg la cumnati in UK singura peste 2 sapt, ca au si sala de gym si bazin si fratele sotului e mare amator de din astea ca si mine, eu doar ca sa ma mentin insa...
La sutien as vrea eu sa iti arat ceva fain,dar de unde soro, tot cupa B+ care am avut-o,nu a incaput mai mult, ca atunci cand le scoate de nevoie nu are material extra sa bage mai mult din pacate, dar is ok ca macar cum zici tu is rotunde si moi si nu se mai lasa
Asa ca ia zi tu care e targetu' cu slabitul ca uite dc tii postu iti garantez eu ca slabesti cat ai nevoie:)))



Zambeste, si maine e o zi!




denisa, cum nu se intinde pielea? eu credeam ca daca esti b+...poti deveni usor un c+.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-acum poti sa iti explic ca am scapat de caramizile temporare.
Eu am fost un B dupa copiii ca de, am 2 si m-am si muls din pacate...
La mine i-a scos complet pe amindoi, a pus niste expandere, care pe alea le-a umplut in decurs de 2 luni aproape,adica mergeam saptaminal la spital si punea lichid acolo, ultimele 3-4 sapt au fost groaznice, nu numai ca durea rau dupa,dar parca aveam bolovani acolo...in fine a trecut,nu vreau sa va indispun, am scris ca sa stiti dc doamne fereste vreti sa dati vreun sfat la cineva vreodata..deci chirugu a umplut saculetii aia ca sa intinda pielea, ca eu nu mai aveam originala prea mult dc au scos tot,iti dai seama,plus niste ganglioni au scos sa vada dc se raspindise tumoarea aia,,,lucky no si asa nu am mai facut chimio..
Acuma in ianuarie, a scos saculetii-expanderele si a pus implanturile, alta viata,desi si aici am ceva probleme, cu niste fire care nu se resorb dar e mult mai bine...si is ok asa cum sunt, nu cred ca vroiam mai mult de C ca la corpul meu si inaltimea mea doar de 1.69 nu merge mai mult..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Kari, sigur ca va primesc!

Aseara am visat 2 chestii:
1. ca instituisem, pe ghetar un premiu ce se numea "socrosenia". Premiul il luase Kari pentru povestea cu "meri in os". Premiul consta in niste zaruri din os si arsice.
2. un catel din rasa Jack Russel, care mirosea geamantanele tatalui Buflei. Daca tatal lui Buflea (pe mama nu am visat-o) ajunsese sa fie mirosit de catel, inseamna ca trecuse de carusel. Daca tgrecuse de carusel inseamna ca trecuse si de vama.


Celcesfoaraie de 3 ori mi-a spus: "Ma duc sa cumpar pui gata facut"; "Ma duc sa cumpar pui gata facut"; "Ma duc sa cumpar pui gata facut";
Da' io nimic. Batman, batman
Cumparasem niste pui asa draguti, duminica. De 700 grame.

Am rotisor la cuptor. Si tepusa. Si se invarte. Nu cuptorul. Tepusa.

Gata, mi-ati infipt cutitu-n stern.
Daca Buflea e asa. Cu parintii ei majori...
Eu cum o sa fiu peste 2 saptamani cand o pleca fata cu avionul la Paris? Si in ziua cand o sa se duca la DisneyLand?

Sa stiti ca si eu am vazut poza lui Ralu. Dar am tacut chitic. Doamne ce ghiont am simtit. Si acum ma mananca pizma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

A si am uitat sa precizez ca exista o persoana deosebita care m-a ajutat enorm in ultimele luni si fara de care nu stiu dc as fi rezistat asa de bine, careia ii multumesc mult de tot, din toata inima mea, si sper nu numai sa vina sa bea o cafea cu mine soon,sper sa ne vedem mai mult..
Stiu ca ne citeste, ii trimit multi si un buchet enorm de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

viviana, ma pui la gazeta? cand pleaca copila, vi aici pe ghetar si stai pe moale, adica pe noi ca te sustinem

m-am apucat de zacusca. i-am telefonat senioarei G si i-am spus sa se dea pe skyp ca am nevoie de ajutor.

Denisa, uf prin ce-ai trecut. bafta si refacere.

sa va pun o poza cu activitatea curenta.

edit,m-am prostit de tot, cum sa uit mai frate ca astazi e marti? da bine ca nu mai stie nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, eu te inteleg! trebuie sa mai fie si persoane asa ca tine care isi creaza probleme fara a fi nici una! sunt curioasa ce o sa mai apara dupa ce ajung cu bine in living room, ca o sa fiti mai multi ! eu nu iti mai spun sa rasufli adanc ca vad ca nu poti , macar de ai pierde si kilograme odata cu neuroni! ( pe la ce ora ar trebui sa aterizeze ?, sa stim sa iti tinem pumnii cu totii ca sa te linistesti macar pana maine!)

michelle, tu glumesti, nu-i asa? cum adica la tine nu vine niciodata vacanta? cred ca vroiai sa zici ca la tine nu se termina niciodata vacanta, nu-i asa?

Mergi la inceput