Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Ralu...superba fotografie...cum aratati...wow!!!
Buflea calmos draga mea se va sfirsii cu bine....e esential un telefon portabil...cel mai simplu posibil!
Stresul nu ti face bine.....eu la draci angoase bag in mine multa mincare si apoi...ma i a cu jale cind ma urc pe cintar!
Eu (noi)acum domiciliez in apartamentul si atelierul de pictura al unui pictor din BRUGGE
E frumos,e special degaja locurile astea o admosfera

Joi semnez pt locuinta din franta,vineri vine mobila si de abia mart poate vine cineva pt incastrare placa la bucatarie...am luat doar vitroceramica ca inductia face rau la inima
E rau ca nu cunosc mesteri....da ma descurc eu
Va pup ,imi fac cafeaua si ma plimb prin atelier...ce de picturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata doamnelor si Rufus-cel-lipsa-la-apel

Bufleo si io am mai zis, ma repet: mor dupa fi-tu . si Flavia e o dragutttaaaa si o delicata si o scumpa. calmeaza-te cu ai tai. vor veni foarte bine! la Munchen ai portile una langa alta - am fost si eu asa, am si apucat sa vizitez ceva magazine (era si un sex shop

Ralu, esti super fara masca. si baietu cel mare!!

Viviana io zic ca iti revii pana maine, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....va dau o negra,mare,tare,fara zahar...eu sunt la a doua...si ma lupt cu niste solduri...si niste reglari....si nu e placut....

Ralu

Buflea,relax,or sa ajunga obligatoriu,sa-si ia o cartela telefonica de mobil si un mobil cu ei.

Rufus,nu te-ai trezit din fericire?Odata implineste omul 27 de ani......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neata, pinguinilor si randunicilor,

Ce o mai face Buflea? O fi dormit?
Nu de alta, dar toate avioanele au decolat cu intarziere de 30-40 minute.
Eh, sunt convinsa ca or sa se descurce foarte bine.
Cand am schimbat avionul la Munchen, plecasem cu intarziere din Ro, 40 minute. Inainte de aterizare insotitoarele de bord ne-au spus ca s-au oprit avioanele la sol pentru a-i astepta pe cei care au curse de legatura si au citit o lista cu zboruri.

Da, Roxana, sex shopul... eram cu fii-mea si mi-a taiat elanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buna pinguini si randunici.

M-am delectat in dimineata asta cu pozele voastre, phiii ce de baieti frumosi pe-aici.....apropos, eu am 3 fete , aveti de unde alege, da' vad ca nimeni nu ma puune la socoteala . Avem si mai timide, si mai tupeiste, si de-alea care au mereu dreptate, si de-alea care lasa de la ele, avem "di toate". Si mai mari, si mai mici, avem pentru toata lumea .
Nu ma lasa astia la munca sa atasez poze sau fisiere undeva (sa nu cumva sa dispara informatii confidentiale cica), da' poate diseara de acasa va pun cateva cu mandrele mele, ce, numai voi sa va laudati ?!

Am fugit sa scotocesc pe "la bucatarie", poate gasesc vreo reteta interesanta de tort. Ca am ajuns la mama in week-end, si am frigiderul plin de oua (nu stiu ce crede ea c-o sa facem cu ele, ne-a dat vreo 100 )....ma gandesc sa nu mai comand tort duminica, si sa pregatesc eu unul acasa. In general imi ies foarte gustoase dulciurile, cu estetica am eu o problema, da' sper sa gasesc vreo idee salvatoare de ornat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mickyy...ia uita te tu ce face un sifon de facut spume.....dulci sau aperitive
Cel de 1 litru te poate salva poate de la ornat....vezi pe culinar ce a postat iulia13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen pinguinilor

de necrezut, e frig si a nins azinoapte dar dimineata pe la 5 cantau grauri la geam. s-a intors lumea pe dos....

Carmenbr, ma bucur sa te 'vad' aici la noi. cum iti merge?

buflea, sper ca ai dormit azinoapte.

Andra, la dans cu feciorul. ah, eu o stiu pe Andra, e mai frumoasa decat in poza. da nu mai spun nimik, ca ma izoleaza buflea la coltul babelor.

Mickyyy, improvizeaza decorul pe tort. sau poti sa cumperi ceva decoruri (floricele, ursuleti, etc) daca sunt pe la magazine.

indata tre sa plec la gimnastica, apoi sa vaz de preturi la rochite.
Viviana, ma faci sa rosesc. te ajut cu placere, daca te hotarasti la ceva. am in plan 'o trimitere' spre Ro in curand, mai exact in capitala.

carmaw, am inteles bine? te plimbi cu pictorul sau doar admiri picturile?


mado, ai fost la medic sa vezi ce-i cu durerile la maini?


Lali, distractie maxima la disney. ai aprobare de la sefa buflea sa te distrezi? sau pleci de capul tau acuma cand toata lumea munceste?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

pfoooai
ce mi-a placut aia cu

"performanta pute"



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Am si eu o intrebare, poate vreuna dintre voi imi poate raspunde:fata unei prietene pleaca peste cateva zile din Romania catre Anglia , din Bucuresti.Are doar bagaj de mana si a fost rugata de prieteni sa le duca condimente din acela la plic...parca Knorr (?).M-a intrebat daca poate transporta in bagajul de mana asa ceva ( ii este teama sa nu aiba probleme la aeroport) dar eu nu stiu ce sa ii spun.Am inteles ca un plic are in jur de 250 gr si e sigilat.Ma poate ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Sunny, barbatu-meu zice ca ar fi ok.
Sa nu aiba spray si lichide mai mari de 100 ml.


Roxanaz, am auzit 2 barfe si poate imi spui tu cat sunt de credibile:
- Mydocalmul - a aparut pe nu stiu ce lista?
- am fost sfatuita sa-mi cumpar compensatele dupa 1 aprilie ca se ieftinesc medicamentele?

Mergi la inceput