Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eumada, valeu, te-am uitat!
Eh, ce sa-ti fac daca nu participi cu nerv la curatenia de primavara.

Am uitat-o si pe Rall.

Si pe serialbastre care m-a ajutat candva cu o problema de mate. Era fii-mea in clasa a VI-a. Meditatoarea nu a stiut sa i-o explice la nivelul ei. Asa ca eu inarmata cu rezolvarea de la serialbastre m-am dat rotunda si i-am zis: "uitati cat de usor si la nivel se rezolva problema. A tebuit doar sa citesc din manual. Cred ca de aici inainte am sa o ajut eu la mate"

_alinta fara 2 de l am tasta stricata: cand e lipsa, cand apas cu foc si ies 2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

...ce tare e titlul asta ... va spun eu depinde cine face split la subiect :

Viviana - Nervi de primavara pe ghetar
Rufus - Muci si tuse pe ghetar
Michelle - "no more school" pe ghetar
Aqai - "no more mopping" pe ghetar

... si tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Roxana mi-au mai trecut.
Dar eu vreau sa-i mai tin oleaca. Imi place starea de trepidatie.

Saptamana viitoare e ziua fii-mii. Si-o serbeaza printr-un sleep over cu pritenele. De sambata dimineata pana duminica. Va trebui sa pun si salteaua. Ta-su nu pricepe de ce trebuie si saltea. Zice el ca le ajunge patul nostru si patul ei. El nu pricepe ca never, nu vor dormi fetele in 2 camere diferite.
Nu vrea tort. Si nici mancare.
Cu prietenul ei de-o viata face tiramisu, si cu prietena ei mancare mexicana.
Noi, noi, fir-ar sa fie, ne gandeam sa ne ducem la un hotel sa dormim, dar am primit o invitatie la Breaza.

Habar nu am ce cadou sa-i fac.

Daca sunt desteapta ii zic ca tabara aia la Paris e cadoul de ziua ei.
Ca tot m-a intrebat Rufus de tabara. Da, mai merge.
Insa, a inceput oarecum sa-mi para rau ca am marsat la asta.
Am uitat ca in martie am multe plati de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

ha, ha, ha , viviana! lasa doar un l ca sa nu ma mai confunzi
ai uitat-o pe eumada

m-am hotarat! imi fac valiza si ma mut la michelle - 6 grade astazi, mi-a inghetat nasul si urechile! asta numai primavara nu este!
maine 0 grade si vineri 3 .

michelle , leaga-l pe pepper ca viiiiiiiiiiiin

alina





sper sa-ti placa si la vara la 100...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cu Pepper nu am mai fost la plimbare, cum am iesit pe usa a inceput ploia, asa ca am facut stinga ...si am intrat inapoi in casa.

eu ma uitam la un film documentar...in timp ce gateam.
e super, il recomand impotriva nervilor...de primavara sau oricare anotimp...e de gindire pozitiva care atrage evenimente pozitive.

The secret-law of atraction
http://www.youtube.com/watch?v=p6pDdHxARkc

l-as mai pune si in alta parte pe forum dar nu stiu unde si e in engleza, oare merge la paranormale, la psi...unde?

ma gindeam la msl, cand vedeam filmul...sper ca ea sa il poata viziona, e ceva de care are nevoie, sa-si schimbe modul de gindire...si desigur eu il bag si pe Dumnezeu in ecuatie(garantind succesul).






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

fain titlul! starile nervoase sunt perfect normale in viata fiecaruia. face bine la pi'sic, credeti-ma. eliberare de fapt.

starea mea nervoasa-criticoasa s-a datorat plecarii la Munchen. de fiecare data cand tre sa merg la control, trec de la soare la luna si inapoi. si incep sa fac scenarii... apoi imi dau palme si revin la realitate. cad din nou in plasa scenariilor, ma ridic din nou... si tot asa cateva zile. azi am descarcat sacul cand doctorul mi-a spus ca poate sa-mi dea 30% behindert . i-am spus ca poa sa-si bage undeva hartiile alea.

Aqai, bine ai revenit.

sunt kaput, maine am iarasi o zi plina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

mor de dor de voi..

dar cu lipsuri motivate, trebi de ma ia de cap

imi place titlul
imi plac poeziile

Aqai bravo maica. La ce bun sa-ti pui nervii pe moate cu smotrul..cand e o varianta la indemana.

Rufus iti trecu gripa aia... de vreo doua zile de cand am fost in deplasare io?


Viviana nasparlica-i la BC?
protestez ca pe mine nu m-ai pus absenta

da stiu stiu, Buflea iar sunt in defect cu pozele alea. Acum chiar le-am descarcat, sunt gata de livrat. Maine

..aham, si sa va dau motiv de nervi de primavara
Mi-am luat inima in dinti si am inceput un program de tonifiere, scadere in cm la un centru de pe Stirbei, aproape de Hilton! Sunt tare incantata de aparate, iar preturile sunt mai mult decat de bun simt. M-am imprietenit si cu baietii de la magazinul de muzica de la parterul imobilului (interes de loc parcare ..deh:). Va spun peste cateva saptamani cati cm minus am, cum ma simt, alte impresii... si daca am scapat fara amenda pt parcare in loc nepermis. Tinta: -4 kg :)


Roxanaz am auzit ca bem o cafea. Nu stiu detalii, dar abia astept.

pupiuol!

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Mie-mi place de Francisc asta.
de Papa.
Pe bune!

(fara legatura cu nimic, vroiam doar sa va impartasesc feelingul meu)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

cu Pepper nu am mai fost la plimbare, cum am iesit pe usa a inceput ploia, asa ca am facut stinga ...si am intrat inapoi in casa.

eu ma uitam la un film documentar...in timp ce gateam.
e super, il recomand impotriva nervilor...de primavara sau oricare anotimp...e de gindire pozitiva care atrage evenimente pozitive.

The secret-law of atraction
http://www.youtube.com/watch?v=p6pDdHxARkc

l-as mai pune si in alta parte pe forum dar nu stiu unde si e in engleza, oare merge la paranormale, la psi...unde?

ma gindeam la msl, cand vedeam filmul...sper ca ea sa il poata viziona, e ceva de care are nevoie, sa-si schimbe modul de gindire...si desigur eu il bag si pe Dumnezeu in ecuatie(garantind succesul).






michelle
"Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours"

Am vizionat o parte din el; cam multa vorbarie si vorbarie...unele chestii interesante altele cam teorie....
na ca vorbesc in versuri
nu am timp sa ma uit la tot si nu vad cum daca ma gindesc ca-s prospera devin si prospera...poate daca cistig la loto?

alinta sa iti raspund la intrebare, copii mei nu sufera de nimic;au ce minca,incalta, imbraca etc; exceptie cea mare care are autism da sint sigura ca nu din vina mea, asa s-a nascut..
nu te mai lega de sufletu meu,lasa-ma, ii usor sa vorbesti dintr-o pozitie la "caldurica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

msl, mie tocmai de aia imi place pe ghetar ca nimeni nu se ia de sufletul nimanui! ne dam cu parerea, cu ideea, cu ce ne trece prin cap, ceea ce ne tine alaturi este buna vointa si zambetul.
cel putin pe mine

am inteles ca esti foarte sensibila, foarte ocupata si toate relele ti se intampla numai tie! imi cer scuze , nu se va mai intampla

michelle , merge la paranormale la subiectul meu, este una din legile "inventate" de dumnezeu! si sa stii ca suport si 120 de grade, la noi este o umezeala vara si imi place de nu mai pot! numai sa vina odata!


Mergi la inceput