Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Da,da,da,Alizee!!!!

Multam fain .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

la noi... ninge de fapt fulguie , se asterne usor pe trotuare.
dar v-ati obisnuit deja , nu mai e nici o noutate pana acum.
va scriu din deplasare unde am ajuns in "masina lui jojo", adica asa fost botezata masina noastra de catre fica-mea .

o duminica minunatava doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

morgen randunicilor


care randunici, ca au emigrat in tarile calde. deci de la voi vine ninsoare si frig? azi e duminica floriilor, care flori nu sunt pe niciunde, doar un ger de minus 5 grade. pe aici lumea se duce la cimitir de florii, obicei ciudat.... da cine se pune cu nemtii. bine, cimitirele arata cam ca niste parcuri, deci nimik infricosator si cruci care mai de care.
anul trecut am fost cu prietena mea la cimitir la mormantul fostului prieten. doua alei mai incolo era ingropat si fostul sot, ce la mai injurat nebuna. eu ma abtineam sa nu rad si ea ii dadea inainte, din avar si zgripturoi nu-l scotea. dupa vre-o 5 minute ii spun: 'te-ai racorit? acum hai si-l iubeste pe astalalt'. ne-am pus amandoua pe ras. cand ma mai rugat sa merg am refuzat-o. 'tu esti dusa rau, poate se scoala aia din groapa si ne trag de sireturi'


carmaw, eu sunt la rand

lali, am probleme cu muschii si tendoanele. plus niste bonusuri. fizioterapia si gimnastica medicala ma ajuta sa recuperez deficitele functionale. pana cand, nu se stie.... dar poate se inventeaza ceva pana atunci, se face vre-o descoperire medicala.... pana atunci am spatele plin de vanatai de la termoterapie (niste ventuze care se aplica pe spate).

edit, Viviana eu n-am vazut nici o poza nicaieri, ptr ca nu se vad. sau desen parca era, nu mai stiu. asa ca pune inca odata extra sa vaza si ochii mei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Kari, multa sanatate iti doresc !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Kari mama facem clubul suferindelor!!
Ai grija maximala de matale te rog da??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Kari, te-am intrebat pentru ca si eu am fost clienta de fizio si de gimnastica de recuperare anul trecut, mai multe probleme cu coloana. Nu mari, dar multe si agravate intr-o criza pe fond de stres, stat mult la birou si kg in plus. Din fericire am reusit sa slabesc si m-am simtit mai bine, din nefericire, de la sarbatorile de iarna incoace si iar imi dau tarcoale durerile...
Din pacate am pe langa mine pofticiosi si neamuri care nu inteleg ca dragostea nu se masoara in prajiturile, ciocolatele si dulceturile furnizate si periodic ma saboteaza. Iar eu nu rezist la dulciuri, neam si apoi pana ma mobilizez inapoi la dieta dureaza si uite-asa.
Sunt tare suparata ca incep din nou cu durerile. Daca nu ma transform urgent din pinguin in randunica, nu mai zbor deloc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Kari mama facem clubul suferindelor!!
Ai grija maximala de matale te rog da??


am citit ca facem clubul surferilor. (de la a face surfing)
da, da facem un club. de fapt deja avem un club aici
sigur ca am grija. n-ai vazut ce tema ne-a dat sefa buflea saptamana trecuta? sa ne alegem marca de bastoane pe la 60 de ani. cred ca dupa 60 o sa ne trebuiasca si o marca renumita de placa dentara. plus marca de ochelari. apoi ne alegem palariile de plaja. insula o avem deja rezervata. de electrostimulari si impachetari ne-am aranjat cu Rufus. roxana ne va prescrie vitamine cu V mare. alizee e responsabila cu muzica, sper sa ne tina numai pe disco-rock.
asa ca apucam peste suta, atunci sa ne vezi

se cer clatite la mine, si cum bucatarul e plecat .... cade in sarcina mea munca.

edit, am vazut ca ascris lali si tre sa-i raspund pana fug la tigaie. as fi fericita daca de la cele cateva kg in plus ar fi problema, dar nu e asa din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld


edit, am vazut ca ascris lali si tre sa-i raspund pana fug la tigaie. as fi fericita daca de la cele cateva kg in plus ar fi problema, dar nu e asa din pacate.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!




Nici la mine nu e numai de la asta, dar transformarea mea in randunica poate ameliora semnificativ simptomele. Celelalte alternative nu le bag, deocamdata, in seama.

Da, da, clubul e constituit, eu oricum la pensie vreau undeva la soare, asa ca pazea carmaw !


Edit: am facut azi quinoa pentru prima data. E buuuuuuuna !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si pe mine ma doare spatele..de la sani.

Mergi la inceput