Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

buna dimineata!
Viviana, hehe, ce de berbeci si in jurul tau! ne-am inghesuit ingrozitor in zilele astea...

Buf, ai inregistrat mesaju' cu antiinflamatoarele...?

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

need help!!!
caut...si nu mai gasesc postul ala unde era trecomandat un medicament naturist pt colesterol.

http://www.doppelherz.ro/pentru-int-rirea-aparatului-cardiovascular-i-circulatoriu/omega-3-anghinare asta e, Michelle.

Julia, sanatate la iepurasi, si voua!


roxanaz, inca o umila intrebare...daca vrei sa raspunzi:
deci merge ce mi-ai recomandat tu + norm colesterol (recomandat de lali)+ ceaiul naturist Colesterol (recomandat de denisa)...toate in acelasi timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Merg Michelle. Nu sunt substante active cu efect aditiv. Trebuie controlat si nivelul triglu eridelir, e tot mare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

daca te referi la trigliceride...da, si astea sunt mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

vai ce am ris la cintecul ala Mom's song.
l-am ascultat prima data de Mothers day la biserica....toata sala era in delir...

va pun replay cu the child song
http://www.youtube.com/watch?v=Ce9b-o8RqOM

nu e tot asa de funny...deh ...incearca si ei...marea cu degetul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Merg Michelle. Nu sunt substante active cu efect aditiv. Trebuie controlat si nivelul triglu eridelir, e tot mare?


multumesc mult pt raspuns...o sa-l sun pe frate-miu sa-i spun si sa alerge la plafar/farmacie...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

poate ati auzit expresia " the dog eat my homework!" adica "mi-a mincat cainele tema!"

asta a fost la noi de dimineatza, cand sa-si puna william tema(1 pagina) in ghiozdan...i-a scapat pe jos.
bineinteles, ca Pepper a fost mai iute, aluat-o si a fugit cu ea. noroc ca am fost pe faza si i-am aruncat o minge...si abia a last-o din gura...rupta doar pe jumatate...

culmea, ca tema era sa scrie un paragraf despre "ce talent ti-ai dori sa ai"...si william scrisese ca ar vrea sa aiba talent sa fie "dog trainer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

In sfarsit pe ghetar! Maaama, ce va mai faceti de cap...
Eu pe mama aia (Mom's song) o vad ca shefa Buflea Nu aspectul...ci tot restul. buflea...nu ma da afara de pe ghetar...
Sunt multi berbeci aici...am constatat ca luni petrec cu Roxana. Acum mi se pare logic, m-am inteles de la inceput cu ea Ce sa zic...e zi mare, Bunavestire!
A plouat...dar n-am avut timp sa vad asta. Incep sa fiu un tip ocupat. Zilele trecute chiar m-am intrebat daca se va respecta traditia: imediat ce imi gasesc un job, apar si alte oferte. Ei bine, astazi a venit oferta extra. Si ar fi fost perfecta, o casuta in Bucuresti, in oras nu pe camp. Imi storc mintea sa gasesc o solutie...s-o iau si pe aia. Inca nu vad cum. Tora zice ca Dumnezeu imi trimite un mesaj...dar eu nu inteleg nimic, n-ar putea sa-mi scrie o scrisoare? Stau aproape un an degeaba...si apoi apar doi, aproape simultan? Si punem pariu ca va mai urma careva? Totusi, prima varianta e de preferat, pentru ca fac ceva nou si am multe de invatat.
Ioana invata olandeza. Suna naspa rau limba aia...cred ca n-as putea s-o invat. Dar ei ii place, cica-i mai misto ca germana. Ei bine, mie imi place germana. Olandeza nici nu stiu de unde s-o apuc. Nu ca imi fac griji...
A, am fost la doctor. E mai bolnava ca mine. E o tipa pe gustul meu, constiincioasa la sange, chiar daca bombane. E clar, ii place ce face, are intuitie la diagnostic...dar e obosita, prost platita si jeleste ca fiu-sau vrea sa plece sa studieze in Anglia (acum e a 10-a). O inteleg, si mie mi se apropie funia de par...

Si, drept sa fiu, eu sunt astazi de partea Laurei. Am facut papa bun (cartofii aia armonica), in casa e cald, incepe Romanii au talent, berea e rece, copiii is acasa...Hai Romaniaaaa! (sper sa-i batem pe unguri, da?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,pinguinii iti poarta noroc...
Bate si aici vantul,e cald,sotu` vroia meci in oras cu gasca si tricoloare,da` doarme de la vreme si eu am o lene.....

Eu as zice sa vezi de la care iti pica bani mai multi.

Si eu sper sa batem Ungaria (la fotbal)..de ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Rufus-felicitari si eu zic ca sa mergi acolo unde simti tu ca vei fi siimplinit, nu doar banii conteaza,decat dc e un contract scurt de unde pot iesi bani multi
Mada-baga o poza cu parul cu peria magica pls
Sefa-unde esti?
Vivi-tu te-ai distrat si relaxat la spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

A fost relaxant la SPA.
M-am distrat cand am vazut nota de plata.

Am ajuns acasa hotarata sa ma culc macar o juma de ora.
Nu am avut noroc. A sunat dragutzica sa-mi spuna ca la istorie a luat mareata nota de 6 (ea, ma suna intotdeauna in pauza sa-mi spuna ce note a luat - parol ca nu am invatat-o eu asa). Ar fi luat 8, daca ar fi stiut sa spuna unde sta Papa. Ea a spus ca sta la Roma. Profu a insistat, a ironizat-o fin, ei i-a venit sa-i dea cu adidasu' in cap, ca pana la urma sa-i spuna ca incepe cu V, insa nu-i mai vine in cap. Profu' i-a zis ca se termina in N, ca dupa V e un A. Ea a percutat da' nu a putut scoate un sunet.
Ei, cine mai poate dormi dupa o asemenea conversatie?

6 e bun tinand cont ca lectia a invatat-o in ora de sport.
----------

Mergi la inceput