Nervi de primavara (saradele ghetarilor)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

acum ca tot suntem la momentul adevarului buflea seamana foarte mult cu un barbat! daca lasam despicatul firelor in 7 care este specific femeilor ( sau nu?) in rest ma gandesc ca suferi degeaba!

alina

Ei na ... ai vazut tu barbat isteric si agitat, care tzipa isteric prin casa si se smiorcaie cand nu-i convine ?

Lasa ca ii spun eu lui barbata-meu ca l-ai facut poponaut !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-Ceai din plante medicinale-COLESTEROl-produs natural de la Fares!
Da ma gandesc si eu sa bag niste brinza, suncile ies super dc le fierbi doar juma de ora cu herbs, in oala de presiune si apoi le afumi-dar noi am avut porc de tara,nu stiu cu alea din comert.
Alina-eu bag mina in foc ca nu exista femeie macar putin cicalitoare, sau care gateste ALWAYS de placere, ma refer la doamnele de aici ca suntem toate pina in 55,da
Asa ca nu cred ca Buflea e la origini barbata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

acum ca tot suntem la momentul adevarului buflea seamana foarte mult cu un barbat! daca lasam despicatul firelor in 7 care este specific femeilor ( sau nu?) in rest ma gandesc ca suferi degeaba!

alina


Daca te pun in legatura cu soacra-mea, o sa continue pe 7 pagini cu cat de mare ghinion a avut UNICUL ei fiu.

Eu am vrut sa ii spun odata ca este insensibila, la ghinionul meu, cand l-am luat pe fiu-sau, nu se gandeste ...

Bine, nu i-am spus, ca si asa era suparata ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

mersi pt ceai. stii cumva si ce legume si fructe sunt interzise?

deci suncile tu mai intii le fierbi si apoi le afumi?! hmmm...e o idee!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

cred ca am fost mai subtila decat trebuia si eu la origine ma simt barbata, chiar daca imi place ( din fericire sa stau la cratiti si sa fac curat)
adica fara mine ce mai facea barbatul meu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Buflea-vrei sa ne laudam cu soacrele-clar nu cred ca nimeni o poate intrece pe a mea..
EU am gasit-o certandu-se cu fiimiu cel mic, ALex pe ipad-ca ei ii trebuia cat pazea tuica sa isi vada serialul, si cele 3 laptopuri idn casa nu mai erau bune, ii trebuia musai tableta cum zice ea
Apoi a zis ca am fost rea,si cand i-am spus ca practic i-am cam tinut in puf, ca am gatit, cumparat tot ce au vrut ei,mai ca la copiii mei si ca ei sunt mai sanatosi de 10 ori ca mine, caci ei iau doar 2-3 pastile pe zi si eu iau mult mai multe si nu au decat colesterol, inr est sunt sanatosi tun, a inceput sa o dea cotita ca sunt doar cicalitoare, atata...dar numai sa vezi de cate ori a repzit-o barbate-meu cat a fost aici,apoi a lasat-o in pace ca i-am zis eu ca m-am saturat de vaicarelile ei ca ea la fii-su nu se miorlaia...asa ca asta cu ghinionu' e relativa-ele soacrele pe masura ce imbatrinesc dua in alzeihmer clar si iq se reduce ceva de speriat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Michelle-da asa e mai bine cu purcelul,mai ales suncile,sa le fierbi putin,ca si pe muschi,apoi iese super si nu au nevoie decat de 2 fumuri,dc ai afumatoare din aia mica electrica-1 fum =40 min
Sefa-ai zis ca sotu' e rac si e ok-cand are ascendentu', si fii-miu e rac,deci am imbulinat-o, ca si socru este si e tare nesuferit...si la batrinete l-am observat cam afemeiat, noroc ca socrela il tine inchis si ei nu se viziteaza cu nimeni

PS-azi am scris cat pt toata saptamina si ati inteles si de ce nu reuseam cu "ajutor" sa apuc sa scriu,va citeam ca si Sefa de pe buda,si de acolo m-a scos soacra-mea odata si era tare mindra-a si mi-a zis ca nu sunt gospodina adevarata ca nu curat cu ea cot la cot peste-desi stie regula ca eu nu ma ating de peste,decat sa il bag in afumatoarea, restul e in grija lui fii-su...cand i-am raspuns senina ca eu nu sunt gospodina, ca nu de aia am facut o facultate sa stau mereu la cratita cum crede ea,iarasi am batut-o cu propriile arme si a dat inapoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aha, soacre si afumatoare.
O combinatie dementiala.
Mai ca-mi vine sa schimb titlul.

Buflea e controling eu is asimtita. Colegul de camera, ala cu privilegii, se ia deseori dupa mine si apoi ii e ciuda ca s-a lasat inspirat. Asta inseamna ca sunt controling? Sau influenta mea este atat de subtila, subliminala, incat abia dupa cateva zile isi da seama de interventia mea asupra cortexului dumnealui?

Soacra mea. E cea mai de treaba soacra din lume. Asa sa stiti.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

(offtopic: controlling - la cuvintele din doua silabe care se termina in L, cand accentul cade pe a doua silaba, se dubleaza L. asta apropo de engleza aia...Nu te superi,Viviana...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

de aia imi dubleaza toata lumea "l" -ul simt nevoia sa ma controleze si nu stiu cum.

julia , ce iti fac minunile?

Mergi la inceput