Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

Fibrom uterin (32)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

olimp

3475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite olimp un Mesaj Privat  Reply with Quote
pretty Doamne sa fie intr-un ceas bun , bine ca a reusit sotul tau sa treca de blocaj , tinem punii . este un pas inainte ma rog pentru voi..

da Ilinca are deja 27 de saptamani + , am intrat in utimul trimestru si mie cateodata imi vine greu sa cred dar ma rog si m-am rugat la DD in fiecare zi sa fie bine...

vio
ca si locatie unde se fac injectiile , si eu la inceputul sarcinii le faceam in jurul buricului , pe masura ce a crescut burta acum le fac mai in lateral dar tot pe burtica...

e bine sa incepi clexanele de la ovulatie ...

XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca
Mergi la inceput

Ninia81

1968 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiNinia81 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ninia81 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna, dragelor!

Pretty, Doamne ajuta sa ne dai o veste buna!

Visul nostru
Nu te-am tinut Ón brate, dar te simt/Nu ai vorbit, dar te aud/Nu te-am cunoscut, dar te iubesc.
Mergi la inceput
Violeta_ND
Violeta_ND

170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiVioleta_ND Adauga semn de carte la raspuns Trimite Violeta_ND un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata
Am inceput de ieri sa fac Clexane 0.4. Sunt in ziua 12. Fac in fiecare zi si la confirmarea sarcinii iau Prednison pana la aparitia batailor inimii. Sper sa aud si eu din burtica mea batai de inima.
Azi cred ca am ovulat pt ca am brusc o gramada de mucus si am avut o durere mai acuta in burtica. Sotul este de aseara cu mine. Am facut pauza sexuala. As fi vrut sa fie maine ovulatie.
Pretty te rog sa ai o atitudine pozitiva. Recunosc si eu ca mi se intampla de multe ori sa cred ca nu mai sunt posibile sarcini normale, vad peste tot pericole. Am sa ma duc sa ma caut la cap.

MTHFR C677T, MTHFR A1298C, PAI1-675-4G, PAI1-844A>G heterozigote, 3 sarcini oprite in evolutie, multiple fibroame embolizate
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite olimp un Mesaj Privat  Reply with Quote
vio Doamne sa fie cu noroc , tinem pumnii...stransi de tot...

2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

27 + Ilinca
Ilinca
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
ninia

27 + Ilinca
Ilinca
Mergi la inceput

Floren_

77 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloren_ Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floren_ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Vio, Prednisonul pentru ce este?

PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot

Editat de - Floren_ on 10/04/2013 12:45:39
Mergi la inceput
Violeta_ND
Violeta_ND

170 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiVioleta_ND Adauga semn de carte la raspuns Trimite Violeta_ND un Mesaj Privat  Reply with Quote
Predisonul in caz ca am anticorpi antispermatici.

MTHFR C677T, MTHFR A1298C, PAI1-675-4G, PAI1-844A>G heterozigote, 3 sarcini oprite in evolutie, multiple fibroame embolizate
Mergi la inceput

olimp

3475 Mesaje
violeta dar tu ai anticorpi antispermatici ?

27 + Ilinca
Ilinca
Mergi la inceput
Violeta_ND
Violeta_ND

170 Mesaje
Nu stiu daca am. Dar dr Uscatescu a spus ca ar fi o explicatie la pierderile de sarcina in cazul meu. Pe site-ul pe care vi l-am recomandat era si tratamentul cu Predinson. Sunt cercetari noi in domeniu. Bine ca se studiaza si unii medici din tara noastra tin pasul cu progresul. Cred ca am citit pe un alt site ca de ex. ACC ajuta la fertilitate daca e luat inainte de ovulatie etc.
Eu acum am alta problema. Am inceput de ieri sa caut Clexane in Bucuresti si inca nu am gasit. Mai am doar 3 doze.

Mergi la inceput

Floren_

77 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloren_ Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floren_ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Clexane se gaseste f. greu si in Constanta, mai ales daca le iei compensate.

Incearca sa cauti in farmaciile din retelele mari gen Sensiblu sau Catena. Eu a trebuit sa fac comanda.

PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot

Editat de - Floren_ on 11/04/2013 09:34:12
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com