Gestul care poate schimba un destin - PASTE 2013

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumim Admini pentru donatie




atentiuneeeeee
new entry la licitatie

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=49588



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

multumim Admini pentru donatie




atentiuneeeeee
new entry la licitatie

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=49588



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

multumim!

Nu stim cine este, nu stim daca doreste sa faca public gestul, dar daca citeste aici dorim sa ii transmitem intreaga noastra apreciere.

Astazi au intrat in cont banuti de la o doamna
cu initialele DLE
A donat suma de 650 lei,dupa cum urmeaza:
200 ron - pt copiii Andreei
200 ron - copiii din Tg Bujor
250 ron - copiii dlui Mascasan!


ii multumim in numele acestor copii :)






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Si eu voi continua sa fiu mesagerul vostru pentru familia de la Tg. Bujor
Tatal, Fanica, a ramas singur dupa ce sotia sa a fugit in Italia. Dupa un timp ea s-a intors impreuna cu un bebelus (al ei, facut cu un alt barbat), lasandu-l la Fanica impreuna cu ceilalti 5 copii. A plecat din nou, a intrat in tot felul de probleme, acum este la inchisoare.

Asadar, Fanica se ocupa singur de cei 6 copii: Georgiana, Daniela, Mihaela, George, Antoneta si Ionut, cu varste intre 3 si 18 ani.

Este un om foarte muncitor, parintii mei obisnuiesc sa mai ia oameni "cu ziua" pentru munca de la tara si au fost mereu impresionati de el. Multi trag de timp ca sa munceasca putin, fac treaba de mantuiala etc. Fanica a fost mereu serios, isi respecta cuvantul, constient fiind ca din cei 50-60 lei primiti dupa o lunga zi de munca el trebuie sa intretina intreaga familie. Nu isi permite sa fie alfel.

Anul trecut a strans ban cu ban, in fiecare zi, pentru a-si putea cumpara o vacuta care sa ii ajute cu lapte. Din pacate s-a imbolnavit si a murit (Fanica nu s-a indurat sa o taie si sa o manance, si lui si copiilor le era prea draga). Din fericire facuse deja un vitelus, care acum 'deserveste' in continuare familiei

Voi atasa si cateva fotografii iar acesta este un filmulet de la Craciunul 2012:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

D-na DLE si eu va multumesc in numele copiilor din Garbau pentru cei 250 lei .
Aici vom ramane doar cu cei trei copiii mai "mici" ai dlui Mascasan: Luca - 6 ani, Lavi - 15 ani si Sebi 17 ani; nevoile de Paste sunt cele legate de mancare, fructe, dulciuri, eventual ceva jucaii pentru Luca si incaltaminte (adidas si sandale).
Luca are marimea 28, Lavi 37 si Sebi 39.

Va multumim ca sunteti alaturi de noi si de aceasta data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

multumim!

Nu stim cine este, nu stim daca doreste sa faca public gestul, dar daca citeste aici dorim sa ii transmitem intreaga noastra apreciere.

Astazi au intrat in cont banuti de la o doamna
cu initialele DLE
A donat suma de 650 lei,dupa cum urmeaza:
200 ron - pt copiii Andreei
200 ron - copiii din Tg Bujor
250 ron - copiii dlui Mascasan!


ii multumim in numele acestor copii :)



Multumim dnei./drei. DLE !!! Toata aprecierea noastra pentru un OM ca dumneavostra !

Banutii sunt bineveniti, se vor strange pentru chiria din luna aceasta, pentru ca cei 3 copilasi si mamica insarcinata sa mai poata locui intr-un spatiu decent.

Chiria platita de ei este de 600 lei/luna, dar impart un apartament cu alti 2 adulti (care lucreaza) ... din pacate cei doi adulti isi cauta alta locuinta (probabil ii nelinisteste prezenta in curand a unui bb plangacios noaptea), iar daca acestia pleaca mamica nu poate plati singura 1.200 lei/luna , situatie critica ... le-ar fi de mare ajutor o locuinta sociala sau un spatiu adecvat pentru 5 sufletele la un pret redus sub preturile chiriilor curente ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

si eu as vrea sa multumesc din suflet doamnei DLE.mi ar fi placut sa ii pot multumi personal,dar din pacate nu stim cine este.dar cu siguranta poate vedea mesajul meu si vreau sa stie ca ii transmit un sincer "multumesc".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Trupa VUNK ne-a facut o donatie speciala.

Cel mai recent album al lor - Nu scapa nimeni!, cu autografe!

multumim Cornel, Gabi, Bogdan si Nicu

multumim Di!

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=49705&n=Album-VUNK-cu-autografe



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


Mamica Andreea a fost azi cu fetita cea mare Alexandra la cardiolog ca au avut programare. Fetita e bine, dr. a spus ca nu necesita tratament, ca va putea avea o viata normala, dar trebuie tinuta sub observatie periodic, i se va pune un holder peste 3 luni...
... fetita a avut hainute groase, datorita donatorilor carora le multumim inca o data , dar mamica a tremurat rau azi, a inghetat pe viscolul asta de afara

Va rog mult, daca ne puteti ajuta URGENT AVEM NEVOIE DE HAINUTE MAI GROASE DE GRAVIDA, PANTALONI (pe elastic/cu burtica), pluovare mari, incaltaminte marimea 37-38.

Eu incerc sa ajung la ei joi sau cel tarziu sambata. Va rog sa ma contactati pe PM pentru adrese.

Multumesc mult !







Am o pereche de blugi si o fusta de blugi de gravide. Problema e ca nu stiu cand pot ajunge la Andreea. Ii vin sigur, nici eu nu am fost o gravida supla :) Tu te mai duci, in curand?

Edit: acum am citit ca tocmai ai fost...o sa incerc sa ma mobilizez eu, poate ajung duminica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea2685 spune:

multumesc alex_andra.mi a adus manuela hainute de gravida si oricum nu prea ies afara poate decat in fata blocului,in parculet cu copiii.si apoi nu mai e asa mult pana nasc.poate doar vreo luna si jumatate-doua.

Mergi la inceput