Gestul care poate schimba un destin - PASTE 2013

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristi si Gheorghita sunt 2 frati de 8, respectiv 9 ani, ce stau in Izvoare, langa Piatra.
Pana in ianuarie stateau 4 persoane (2copii+parintii) intr-o camera, intr-o anexa in curtea unor oameni. In camera aia de 20mp aveau un pat, o soba cu plita, o masa. Plateau 100 lei chirie lunar. Din ianuarie mama lor a primit o garsoniera intr-un bloc cu locuinte de servici (lucreaza la o firma de fier forjat, vopsitor, pt un salar de 600-700 lei). Baietii merg la scoala. Gheorghita are inca de la nastere (zice mama lui) hematoame pe creier, care ii dadeau in toamna dureri mari de cap. Cu ajutorul oamenilor de la biserica unde merg din cand in cand (nu si a popii, care i-a trimis la plimbare) si a MihaeleiO77 care mi-a trimis bani sa le cumpar cele necesare (pijamale, papuci, lenjerie etc), au ajuns la Tg. Mures pentru investigatii si tratament.


Au nevoie acum de haine si cate o pereche de adidasi pt primavara /vara, probabil ceva rechizite (am sa trec pe la ei sa aflu detalii) si ceva bun pentru masa de Paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Acestia sunt copilasii Andreei:

Alexandra, cretulina peltica, foarte lipicioasa, cu abilitati la calculator, cu niste ochisori migdalati, mare admiratoare de printese ... are 5 ani, 18 cm la piciorus, 112 cm inaltime

Nicholas, ne-a privit cu niste ochisori mari si negri cu gene lungi , e un mare strengar ... are 4 ani, 16 cm la piciorus, 95 cm inaltime

Briana, o dulceata mica, vorbareata, zambareata ... are 2 ani, 14 cm la piciorus, 89 cm inaltime

... cei mici inca mai au nevoie de pampers noaptea, nr.5-6

bebelusa care va veni pe lume in jur de 1 iunie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Mire, te-ai gandit ce le-ar prinde bine ? Sau le-ar placea? Sau au nevoie ?
Mi-au cam ramas in suflet si incerc sa mai ajut.

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Din cei 60 de copii frumosi, fac parte si Andreea, Claudita si Mircea, carora cu ajutorul vostru, le-am facut sarbatorile de iarna mult mai frumoase.
Mi-ar placea sa le aducem putina lumina in casa si de Paste, sa ajutam iepurasul sa le faca o vizita. Multumim din inima tuturor celor care au ales sa participe alaturi de noi, la misiunea de a aduce zambetul pe chipurile acestor copilasi!


Mirela, mami de Mara





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Si acceptam cu mare drag produse donate de DC pentru campania noastra,in special GENTI ,multa lume abia asteapta sa le poata licita .

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

PAPERA


Ooo,Anca,ce idee misto .Poate apuc sa castig si eu una ...daca vor fi


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

fetelor,puteti conta pe ajutorul meu si la aceasta campanie,abia astept sa fiu convocata "la echipa " ,sa incepem turneul ;-))
Si cele care puneti chestii la bazar,cautati si chestii misto pt 2-4 ani fete si 5-6 ani feciori ...sa am ce licita si eu .


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am ajuns, am pozat, am gatat si am vinit sa publicitez
Urc pozele si aici, produsele sunt proaspete in bazar


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si linkul la bazar:
http://bazar.desprecopii.com/search.asp?searchtxt=szivarvany&searchtype=2



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

sa va fac cunostinta ..celor care nu ii stiti deja... cu "copiii mei"

Priboiu - Dambovita
6 copilasi
sunt:
Daniel 4 ani
Nicolae 6 ani
Gheroghe 7 ani cls a 1
Irina 9 ani, cls a 3-a
Ioan 11 ani, cls a 5-a
Maria 13 ani, cls a 7-a
si un bebe nenascut inca

Pe termen scurt, pt Pasti m-am gandit ca au nevoie de alimente si cate un mic cadou simbolic fiecare copilas.
Copiii au nevoie de sustinere pt continuarea scolilor.
Majoritatea poarta ochelari. Ii mai putem ajuta cu achizitionarea de ochelari atunci cand vreunul si-i schimba.
Ei au pamant pe care si-l muncesc, au animalute, au casa.
Niciunul dintre parinti nu are serviciu.
Iarna le e cel mai greu, vara mai merg prin sat pe la oameni si mai castiga un banut.





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

intr-un alt sat, tot in Dambovita

Tatarani, 7 copii
Andrei 4
Ioana 7
Cristina 9
Maria 11
Stefan 13
Teodor 14
Lucia 15
un bebe nenascut inca

De aproape o luna tatal acestor copii a avut un accident. La coloana. Acum e in etapa de recuperare. Slava Domnului ca nu e ft grav.
Copiii cei mari, desi la scoala, sunt cei care isi sprijina familia prin munca pamantului.
I-am putea ajuta si noi cu ceva cumparaturi minime de Pasti si cate un cadou simbolic pt copii.
La fel le mai putem oferi ceva sprijin rechizite pt continuarea scolii. Si ei au casa, animale, gradina pe care o muncesc. Practic din asta supravietuiesc.



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Voi pune si eu cateva produse la bazar, numai sa-mi fac timp

Mergi la inceput