Bulgarasi de ianuarie - februarie 2012 (1)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
In sfarsit a aparut soarele, dar inca e frig. De vineri intru in concediu pana la mijlocul lui aprilie. Abia astept!
Ioanei ii iese a treia masea, in stanga jos. Cred ca are dureri mari pentru ca noaptea plange in somn si se foieste de colo-colo. Mi-e tare mila de ea, dar creed ca intr-una din aceste zile va sparge, dupa cum se simte la pipait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata fetele

Lexi, alexandra hai ca scapati aucm de dureri...pupam puiutii cu maselute

noi tot cu muci, infundat si vrea afara...si afara bate vantu de rupe

sper sa fie cum zic ei 20 de grade in weekend ca nu mai rezist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Hello!
Voiam sa spun ca am avut ieri o zi super faina si as vrea sa fie tot asa in continuare.
Nu s-a intamplat nimic deosebit, doar ca piticul de ceva vreme a inceput sa stea in scaunul de masina si in carucior, ceea ce imi usureaza orice activitate la maximum, era o adevarata problema pt mine de acasa pana la supermarket (sau pe alta distanta scurta) sa urle si sa se zbata in continuu, incercand sa scape de hamuri.
Lumeee, daca ramane asa si nu a fost o intamplare, abia astept sa vina soarele sa bat parcurile cu el, sa-l las in iarba, sa il adorm apoi si sa doarma o ora in aer liber, bine-ar fi!
In rest, ca si voi, astept sa vina primavara. Si in timpul asta habar nu mai am ce sa le fac de mancare, sunt in pana de idei si cu frigiderul mereu gol.
A, si inca ceva, copilul refuza sistematic carnea, si daca i-o amestec cu legumele nu le mai mananca nici pe alea, le scoate cu mana din gura.
Poate seamana cu mine, eu as putea trai fara carne fara probleme, o fi mare bai daca mananca putina? In rest, hrana lui e variata si echilibrata zic eu, mai putin carnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
Wow, adc, asta chiar ca e mare fericire, sa stea copilul cuminte in scaunul de masina. A mea, din cauza hainelor groase, nu sta prea bine si nu-i place deloc, reusesc s-o tin in scaun dandu-i un pian de jucarie care e cam zgomotos dar ei ii place tare mult si cu asta ii ocup timpul cand mergem pe undeva.
Eu raportez 3 ore de somn in noaptea asta, de la 3.30 dimineata la 6.30. Pana la 3.30 nu am reusit s-o culc, adormea si se trezea dupa vreo 10 minute. Avea nara stanga complet asutpata iar cea dreapta ii curgea la greu. Am aspirat-o, i-am pus ser, tot degeaba. Pana la urma am taiat o ceapa si am pus-o pe pervaz, mai apoi i-am pus un pic de crema de eucalipt pe un servetel si l-am pus langa ea dupa care m-am bagat sub pat unde, tot ea, isi aruncase niste picaturi de nas (Olinth pt bebei). Ei, abia dupa ce i-am pus Olinth i s-a desfundat nasul si mai apoi a reusit sa si pape un biberon plin (era si lihnita dar nu putea manca din cauza nasului infundat). Abia dupa aceea a adormit. Ma si mir ca am auzit cand a sunat ceasul la 6.30, la cat de rupta eram. Acum sunt deja la a doua cafea, prima mi-am facut-o acasa. Eh, dar de maine intru in concediu, asa ca 2 saptamani o sa dorm si eu mai mult...sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza!

Sanatate multa bulgarasilor bolnaviori...eu ma gandeam zilele astea ca sper ca s-a terminat cu virozele pana in toamna, dar nu mai zic nimci ca asa sper si cu zapada de o luna tot zic ca e ultima si vad ca imediat e 1 aprilie si avem zapada.

Lexi, sa te bucuri de concediu si sa te odihnesti.

Cred ca Aerlilian a propus pe FB sa facem secret rabbit, asa ca doritoarele se pot inscrie pana al 1 aprilie, ca si data trecuta se ocupa Olga, o anuntati pe ea. Se iau cadouri doar la copii, daca sunt mai multi se ia la toti, suma in care trebuie sa ne incadram este 50-100 roni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata

noi suntem mai rau parca cu nasu...sforaie de se cutremura peretii casei

adc

lexi si eu sunt foarte feiricta ca lui filip a inceput sa ii placa in scaunel...cere el plimbare cu masina acum ...nu de alta dar noi suntem destul de pe drumuri asa

suzieq si eu astept sa scapam de iarna asta

pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Sarbatori fericite celor care aveti acum Pastele!

Am o gramada de treaba, nici nu stiu pe ce sa pun mana mai intai... si agitatul asta mic ma trage de pantaloni ca vrea la mine, nu sta deloc cu tata-sau . La pranz il duc la soacra-mea, avem si de umblat un pic dupa chestii administrative.

Lexi, am vazut ca ai pus link-ul pe prima pagina, super! Concediu fain sa ai!

Luiza, daca mai faci comanda la LP as vrea si eu niste cereale, please...

La noapte se schimba ora, da? Repede trece vremea, frate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Sarnatori luminate celor care sarbatoriti Pastele in week-end-ul acesta!!!

ADC asa si Iris!!! Mi-a fost si teama sa ma bucur ca are deja putin timp de cand sta in carucior, in scaunul de masina nu prea, dar fiindca folosim scoica si i-a ramas "mica". Azi am fost la Zoo si am lasat-o sa alerge pe iarba, s-a tavalit, se impiedica dinadins, am stat 30 minute in fata la suricate, vorbea cu ele, pupa geamul custii lor, am plimbat-o cu poneiul. A fost superb.
Tot azi am incercat sa ii dau borcanel cu morcovi, cartofi si pui din care a mancat 4 lingurite. Nu stiu ce am sa fac cu ea din Bucuresti pina la Orastie. Alea trebuiesc incalzite, ori pe tren n-am unde sa le incalzesc. Nu vreau sa inchiriez masina sau sa vina sora mea dupa mine fiindca drumul e ff lung, ori ea nu sta linistita in masina, ar tot umbla, iar trenul e destul de lung ca sa poata patrula a mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Abia astept sa vedem rezultatele extragerilor la Secret Easter Bunny!!!

Iaura am povestit cu mami despre ce si cum imi place, dar tot mereu ma intreaba "dar eu v-am crescut prost? dar eu v-am inhibat sentimentele?" si mi-e jena sa ii spun DA! Fiecare generatie, fiecare parinte are modul propriu de a educa, iar eu asta simt ca s-ar putea intampla. Nu stiu daca e adevarat sau valid dpdv psihologic ceea ce zic eu, dar nici rau nu poate fi..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Paste fericit!


Buna fetele!
Am avut o saptamana tare grea si inca nu s-a terminat. Alex este in plina explozie de premolari, au spart 3 in 2 zile... si al patrulea (unde inainte nu se vedea absolut nimic)mai are putin si sparge gingia. Maseluta care a dat starul e si cea ma 'harnica' 3 colti din 4 sunt iesiti..
Ma doare sufletul cand incepe sa planga noaptea si nimic, dar nimic nu il linisteste.... de doua seri ii dau din nou chamomilla si numarul trezirilor s-a imputinat

Felicitari Cristi, Filip si Irisuca pentru reimprietenirea cu scaunelul auto

Mihaela eu nu ii incalzesc borcanelele cand suntem pe drumuri... le mananca asa la temperatura camerei.... Cele simple cu morcov si cartof nu prea ii placea nici lui Alex, el avea o pasiune pentru dovlecel, pentru cele cu paste si cele cu carne de pui dar cu mai multe legume... calatorie placuta!

Mergi la inceput