Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Cristalina ti-am trimis PM
Am luat premiul I la concursul "Hai la teatru"trupa Mastile vesele cu renumitul Arici..luni cica sarbatoresc si primesc diplomele si premiile,mandra era in extaz...nu degeaba au mancat din scena in ultima saptamana
Azi a participat la un cocurs organizat de invatatoarea ei,pentru a incuraja cititul...au avul o lista de lecturi de parcurs si de facut si o pictura cu o scena dintr-o poveste....au primit cate o bomboana si un semn de carte superfain pe care scrie:
"Iubite cititorule,
Te felicit ca ai participat astazi la concursul de lectura. Esti unul dintre acei fericiti oameni care pretuiesc cartea si timpul.De fapt,te pretuiesti pe tine.Continua sa citesti si vei dobandi bogatia cea adevarata:intelepciune"
La noi viscoleste si ninge rau di tat
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Ioana, felicitari gorodicii istete !

Olivia, multumesc de intrebare, incerc sa ma adun si pun pe picioare incet-incet. Iau enzime digestive si alte cateva chestii, omega 3, lecitina, vitamine, biotics. Apetitul e mai ok, multumesc lui Dumnezeu !
acum e andreea n greva foamei, dupa viroza asta:( nu mananca nici cat manca inainte, sunt tare necajita cu ea, i am luat un pikovit...nu stiu ce sa i mai fac, ii si pocnesc 4 masele:(

sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si o duminica de Florii frumoasa celor ce serbeaya ayi !

Ioana, felicitari Mariei, sa pui poye de la spectacol !

Eu merg sa dau cu lavabila, in sfarsit m am apucat sa reinnoiesc camera mea, ca si asa afara e iarna si nu putem inca iesi in plimbari

la toata trupa


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Daria pe vremea asta renovezi??
La noi este ok..ca o toamna..nu ploua..deci ok..
Sunt floriile azi???Pentru ortodocsi?

edit: Felicitari Maria!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cuscrela, felicitari Gorodicai !! Cum mai e vremea pe la voi ? Ca aici in Bucuresti se pare ca minunatul cod colorat nu a ajuns, e doar friiiig !
Kimmy, nope, e sarbatoarea catolicilor azi, Floriile ortodoxe sint cu o saptamina inainte de 5 mai.
Daria, spor la renovari !! [
Lia, ma bucur ca ai reaparut ! Sanatate multa la voi acolo !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

oau, nu stiam ca azi sunt floriile la catolici :( Sarbatoreste ziua numelui cei cu nume florale, ca la ortodocsi? Ca daca da, urez LMA !

Alice, multumesc, esti o dulce, as usual


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Eu va doresc o saptamana minunata.
Plecam cateva zile in vacanta, asa ca eu personal voi face o cura de dezintoxicare de calculator...Mergem la un parc acvatic...si voi fi o muratura dupa cele 4 zile de stat acolo.
A si o discutie ieri cu Adela...care in ultimul timp se joaca cu marcarele, asa ca am numai maini pe tocurile usilor mele albe. Eu o amenint ca daca mai vad o manuta pe toc o pun sa stearga...la care ea, ya, ya, funny.
Are ceva in ultimul timp cu funny, caci mai alasteri o rugam sa se comporte ca un copil inteligent ce e...si ea mi-a replicat, cum asa , without fun?
Asa ca fetile mosului, pardon babei dragi...ia mai lasati comportamentul rational la o parte si mai traiti si momentul...ca doar nu vreti sa pierdeti fun-ul, nu?
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata doamnelor
care toamna ca e iarna de-a bineles, 0 grade la 8 dimineata, ieri -4.... cah. macar nu ninge ca in Moldova, ha ha
Ioana, felicitari Mariei pentru concursul de teatru!
Liliana, distractie placuta la parcul de distractii!
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

hai sa-i cantam in cor Roxanei.....Happy birthday to yoooooooouuuu!!

si niste poze d ela Atelierul de ciocolata:

https://picasaweb.google.com/111280993528609352489/AtelierulDeCiocolata?authkey=Gv1sRgCNSA7OqQndrR6gE#slideshow/5859179435331795810

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani Roxana!!

Sa fii sanatoasa si sa te bucuri de ai tai!!

Ioana, felicitari Mariucai !!

Mergi la inceput