Juniori de Iulie - August 2004 (112)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Deci vacanta, nu.
Ce bine de cei mici.
Sanatate la mici si mari, rabdare la mamicile de adolescenti...si nu numai, ca si astea mici iti pot pune parul pe moate uneori.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna dimineata, dragelor !
Vacanta da ... doar ca aici e o vreme asa de urita si rece, incit nu e de iesit nicaieri. Colac peste pupaza gizmoul s-a pricopsit cu ceva muci, probabil de la iesirea din parc de vineri cu colegii, au alergat 4 ore pina nu au mai putut, au jucat baschet si fotbal pina au transpirat leoarca !! Dar s-au intors fericiti acasa !!
Asa ca momentan stam indoors, poate poate se mai imbuneaza vremea si putem iesi pe undeva !!
O saptamina linistita va doresc, cu sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
ce rece si ploaie azi, cah. numa' bine de vacanta :)))

o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Sanatate bolnaviorilor!

Si noi cu muci si tuse! Firesc de altfel, saptamana trecuta am stat o gramada pe afara sa ne bata vantul, desi muceau si tuseau...Acu' macar e urat si nu zbiara prea tare daca stau mai mult in casa...

O saptamana minunata sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sanatate multa tuturor !!!
Eu am trimis baietii pina la Tgv, ca ma batea Andreiush la cap sa mearga, cam cu juma de gura am acceptat, sper sa nu vina cu alti muci de pacolo !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu astept bube, nu a aparut nimic inca. avem termen... inca 2 saptamani

sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Poi poate trece far de bubele cu pricina, gizmo abia la a treia expunere la varicela a facut si boala (aia de mi-a dat-o si mie, ca nu o sa uit toate vietile mele cit de nashpa a fost pentru mine !!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

poate
sincera sa fiu as prefera sa faca acum, nu e nici cald nici frig afara, nu e nici vreo perioada sensibila...

noi adultii am facut toti ( de mici)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp

geoana, maria mai face baschet? chiar ma gandeam la ea intr`o zi...

..datorita vietii tumultoase de actrita nu a mai avut timp si de baschet....eu vreau acum dupa vacanta sa mearga din nou la baschet sau la altceva ce implica miscare...
Sa va zic cum a fost la noi scoala altfel.....duminica ne faceam planuri mari,ca mandra trebuia sa mearga aproape zilnic cu trupa de teatru prin scoli si in plus vrea sa participe si la activitatile din clasa ei....numai ca seara a facut febra si asa a tinut-o pana miercuriacompaniata si de tuse si muci...asa ca a stat acasa, morcovita ca a ratat si Campanul si Fii inteligent....i-am zis sa vada partea plina a paharului ca are doua saptamani de vacanta....de vineri l-a prins viroza si pe tati,io sper sa scap
Roxi si io zic ca-i mai bine sa va bubeozati acum sa scapati de o grija
Liliana cum a fost in vacanta,ce mai face Adelutza a terminat cu testele?
hai sa avem o seara faina,poate de maine intru si io intr-un ritm normal si mai trec pe aici
edit:Ieri ca sa nu clachez dupa o saptamana fierbinte am vazut un film Cloud Atlassi m-am gandit la tine Alice ca ar fi pe gustul tau,daca nu l-ai vazut deja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
mai, da nu se mai incalzeste odata??? (iar incep :))))). ii friiiig!

bube n-avem, decat cele de buna purtare - mandra s-a catarat ieri pe scaun si de acolo pe blatul de la bucatarie... ca "ii trebuia" neaparat nu stiu ce. normal ca a alunecat si a cazut si in cadere s-a zgariat bine de unul dintre manerele de la mobila. eu, mama rea, am intrebat-o daca s-a lovit suficient de tare ca sa nu mai incerce alta data asa ceva....

o zi buna sa avem!

Mergi la inceput