Medici pediatri in Ploiesti, recomandari

Medici pediatri in Ploiesti, recomandari | Autor: andreea.nsd

Link direct la acest mesaj

Buna ziua.
Sper sa nu repet subiectul, dar nu am gasit subiectul asta pe forum si ma intereseaza foarte tare un medic pediatru bun in Ploiesti. Nu conteaza daca e la privat, chiar as prefera asta (nu ca m-ar da banii afara din casa), dar nu mi-ar placea sa merg cu copilul si sa stau pe la usa doctorului zeci de minute, chiar daca am programare, dar apar "urgente" si na! au prioritate (a se observa ghilimele de rigoare, nu vorbesc de adevaratele urgente).
Inca nu am nascut, urmeaza sa nasc in mai un baietel, dar nu vreau sa stau atunci sa caut innebunita medici pediatri.
Sper sa mai fie si alte mamici interesate si sa dezvoltam subiectul asta, care cred ca e destul de important

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Fara sa-mi doresc sa supar pe nimeni, cei mai buni pediatri din Ploiesti sunt...la Bucuresti(tocmai am operat-o pe fie-mea de
apendicita, am amintiri proaspete ca sa zic asa).

Daca vrei, o sa-ti dau pm cu nr. de tel al medicului la care mai merg cu ai mei pt cate o chestie mai usurica, are cabinetul ei pe Republicii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Fara sa-mi doresc sa supar pe nimeni, cei mai buni pediatri din Ploiesti sunt...la Bucuresti(tocmai am operat-o pe fie-mea de
apendicita, am amintiri proaspete ca sa zic asa).

Daca vrei, o sa-ti dau pm cu nr. de tel al medicului la care mai merg cu ai mei pt cate o chestie mai usurica, are cabinetul ei pe Republicii.

Oana mami de Mara 11.08.2004 si Calin 11.10.2011

Noi


Multumesc pt raspuns. Din pacate si eu ma gandeam la acelasi lucru. As avea si mai multe optiuni in Bucuresti, fiindca sotul meu are abonament la o clinica privata, abonament de care ar beneficia si bebelul(bine, contra unei sume anuale). Dar mi-e teama ca daca ii e rau copilului noaptea si trebuie dus neparat la un spital, pana la Bucuresti e cale lunga. Asta ar fi singurul motiv pentru care as alege un medic in Ploiesti: teama de o urgenta si aglomeratia din Bucuresti pana ajung la spital.

Oana daca ai putea sa-mi dai, totusi, un pm cu nr de tel al medicului din Ploiesti ti-as fi recunoascatoare. Strang mai multe optiuni si vad eu pe care o aleg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Edit: Nu iti pot da pm, nu-i activ, esti membru nou:)

P.S. Joi noaptea am stat 1 ora la spit de copii la Plo, fii-mea nu se tinea pe picioare de rau ce o durea si nu ne-a bagat nimeni in seama. In trei sferturi de ora am ajuns la grig. alexandrescu in buc si au operat-o a doua zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Off... iar problema cu membrul nou. Din cauza asta imi apar si mesajele tarziu.
Nu-i bai ca nu-mi poti trimite pm. Nu stiu daca il pot activa eu sau se activeaza dupa o anumita perioada de timp.

Oricum, multumesc mult pt raspuns si chiar o sa ma gandesc serios sa-mi duc copilul la un pediatru in Bucuresti.

Multa sanatate si o zi buna.

Mergi la inceput