Un Inger azi a plecat . Alex al Dianei .

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Diana,draga mea,suntem aici pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

Diana, din fericire sau din pacate, timpul le vindeca pe toate. Cu timpul se va atenua durerea si vei trai frumos. Cand a murit mama, primul an a fost foarte dureros, plangeam mult si vorbeam cu ea. Au trecut trei ani de atunci si acum durerea aia puternica nu mai exista; acum incerc sa imi amintesc cum era, ce vorbeam, mai vorbesc cu ea in gand si-i spun ce se mai intampla aici. Intr-un fel am acceptat ca a plecat, ca n-am putut face nimic sa impiedic asta.

Imi place cum vad cei din Occident moartea, ca pe o trecere. Dupa inmormantare se celebreaza viata celui plecat, lumea incearca sa-si aminteasca si sa se bucure de viata pe care au petrecut-o impreuna, nu se axeaza doar pe un singur eveniment: moartea.
Poate suna aiurea, dar incearca sa te gandesti la ce-i placea lui Alex, la momentele fericite. Asta e mai important decat trecerea in nefiinta.
Cred ca e normal sa simti durere, sa uiti ce vorbesti, sa-i simti lipsa. Acorda-ti timp si bucura-te de lucrurile simple: pentru tine si pentru Alexandru.

Daca nu e prea mult, ne poti impartasi o data in februarie/martie cand Alex s-a bucurat de ceva?

te pup si-ti doresc multa sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Condoleante! Imi pare nespus de rau, chiar daca nu va cunosc ... pierderea unui copil e ceva de nedescris in cuvinte. Mamica de ingeras, daca vrei intra pe www.organizatiaemma.ro acolo pe forum vei gasi intelegere si sustinere

Zbor lin ingeras Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Astazi sunt 2 saptamani de cand mi-am inmormantat puiul meu drag. Casa e goala in continuare si azi parca il auzeam plangand. As vrea sa il visez dar nu imi apare in vis. Offfff cat imi e de dor de el si cat imi lipseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


O mare imbratisare pentru sufletul tau, Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Diana...imagineaza-ti ca e prea ocupat ca sa apara in visele tale, acum face ce nu a facut niciuodata....alearga, se joaca, prinde fluturi alaturi de alti ingerasi. Va veni vremea cand iti va da un semn, pana atunci, lasa-l sa se joace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

Diana...imagineaza-ti ca e prea ocupat ca sa apara in visele tale, acum face ce nu a facut niciuodata....alearga, se joaca, prinde fluturi alaturi de alti ingerasi. Va veni vremea cand iti va da un semn, pana atunci, lasa-l sa se joace.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearljam spune:

Diana are nevoie in continuare sa o sustinem, se apropie 40 zile de cand Alex nu mai e printre noi iar si are nevoie de resurse pentru pomana.
Diana o sa incerc sa trimit ceva in zilele ce urmeaza.
RO26BTRL03801201H20464XX in RON
deschise la Banca Transilvania, sucursala Vaslui,
pe numele Dascalu Diana Laura
Cod SWIFT : BTRLRO22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Maine Alex ar fi implinit 7 ani dar in loc de petrecere si voie buna ne pregatim de pomana de 40 de zile. O sa o facem pe 20 aprilie. Sambata am fost la cimitir si nu ma mai puteam opri din plans. ince nu imi vine sa cred ca Alex nu mai e printre noi. E asa de greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Diana plangi,vorbeste cu noi,fa orice iti aduce o cat de mica alinare.Suntem langa tine,draga mea.

Mergi la inceput