Raul si Robi,doi frati,doua boli,cancer&megacolon

Raul si Robi,doi frati,doua boli,cancer&megacolon | Autor: ionutbucu

Link direct la acest mesaj

Dragi prieteni, dragi suflete calde,

Nu am incotro ... decat sa lupt prin orice mijloace, cu orice pret, oricat va fi nevoie, cu optimism si cu speranta...

Anii 2011 si 2012 au fost cei mai nebuni din viata noastra, incarcati cu bucuria dublarii familiei cu cei mai noi membrii ai ei, Robi si Raul, si inmarmuriti de durere, pe rand, la vestea bolilor copiilor. De 7 luni un singur cosmar a fost mai crunt decat realitatea. Robert, baietelul cel mare, a fost dignosticat cu megacolon in aprilie 2012, la numai un anisor, "salvand" alti 4999 de copii prin frecventa boli lui. Raul, cel mic, a fost diagnosticat in septembrie 2012 cu neuroblastom cu metastaze la ficat la numai 3 luni, "salvand" alti 59999 de copii prin frecventa bolii sale.

Am luat decizia sa mergem la Tubingen, in Germania la un centru specializat in tratarea atat a neuroblastomului cat si a megacolonului. Decizia ne-a fost usurata si de articolul urmator: http://journal.managementinhealth.com/index.php/rms/article/viewFile/219/650

Am atasat estimarea si documentele medicale in partea dreapta a blogului nostru. Casa de asigurari din Romania suporta o parte din costuri, daca reusim sa obtinem formularul european potrivit, insa nu toate costurile, fiind un tratament de lunga durata, cu multe riscuri si cu diverse proceduri si taxe ce nu se regasesc in lista servicilor medicale din Romania.

Cu sprijinul vostru vreau si sper ca anul 2013 sa fie anul in care invingem in lupta cu neuroblastomul si megacolonul. Va multumim anticipat si va invitam cu drag sa ne urmariti in continuare sa aflati vesti despre Robi si Raul.

Blogul nostru: http://raulsirobi.blogspot.ro
Contul in care ne puteti sprijini:
Titular: BUCURESCU Ion
Banca ING Bank N.V. Amsterdam - Sucursala Bucuresti
RON: RO19INGB0000999900317759
EUR: RO34INGB0000999902315301
USD: RO35INGB0000999900317762
SWIFT: INGBROBU

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

am primit documentele de la tatal copiilor.
Succes si sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Am trimis si noi niste banuti pentru baietei, va dorim din suflet sa va faceti bine, ne rugam pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbucu spune:

Multumim frumos. Au ajuns banuti. Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbucu spune:

Revin cu vesti. Sambata a inceput Raul cura nr 6 de chimioterapie. Azi au inceput problemele cu pofta de mancare dar Raulica este in continuare zambaret. Doamna doctor a tinut sa ne informeze ca aceste cure sunt tot mai puternice iar Raul este tot mai slabit. :-(

Saptamana trecuta am fost la casa de asigurari din Germania si acum suntem in asteptarea unui raspuns din partea lor. Odata ce avem raspunsul vom putea face programarea la operatie pentru Robert.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Multa sanatate celor mici, iar voua multa putere.
Cand am sa iau salariul, am sa va transfer si voua niste banuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbucu spune:

Multumim mult. Multa sanatate si voua si la Tudor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Am reusit sa fac astazi o plata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

ma bucur ca au ajuns banutii si speram sa strangeti suma necesara cat mai curand.

dragi membrii DC, haideti sa ne mobilizam un pic mai mult, macar cu o vorba buna pentru parintii greu incercati...

MULTA SANATATE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionutbucu spune:

Multumesc. Au ajuns banutii azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Am pus si eu niste banuti astazi.

Sa va fie de folos si baietii tai sa se faca bine cat mai repede.

Multa sanatate va doresc.

Mergi la inceput