Copii amenintati ca vor dormi pe jos in spital

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Victoria, greva a fost tinuta cateva ore, iar serviciul de urgenta a functionat non stop.

Cred ca ar trebui ca toti medicii si toate asistentele care lucreaza in conditii proaste sa spuna ca de maine nu mai merg la lucru.
Sa vezi atunci ce s-ar intampla.
In toate sectiile din spitalele din TM exista probleme, incepand de la lipsa de personal si terminand cu faptul ca nu sunt manusi, nu este leucoplast samd.
Nu exista cred ca o sg sectie unde sa spui ca totul e ok (lasand la o parte salariile care sunt de toata jena).
Nu este nici vina populatiei si nici a medicilor ci a proastei organizari. Care continua, din pacate, ca e mai usor sa montezi opinia publica pe medici decat pe sine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Pai cum sa ia??? cand au niste salarii f mari! si benefits la fel de bune.






Si iar ajungem la aceeasi discutie; saracii dr cu salarii de rahat. Pai cu ce e vina pacientilor? Ca in final dr. sunt bine mersi, traiesc f bine din ciubucuri, pe cand pacientii dupa ce ca trebuie sa treaca prin cine stie ce tratamente, operatii,e tc., mai trebuie sa se si streseze ptr. plicuri. Lupta asta ar trebui sa se duca intre doctori si... cine-o fi, guvern sau whatever, nicidecum intre dr. si pacienti!


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





Las' ca i mai bine aici! te stresezi cand incep sa curga facturile!Te stresezi cu aia de la asigurare si cu aia de la billing care din "greseala"au pus alte coduri ca sa te incalte cat mai mult.
Absolut MINUNAT!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Pai cum sa ia??? cand au niste salarii f mari! si benefits la fel de bune.



Corina



Si iar ajungem la aceeasi discutie; saracii dr cu salarii de rahat. Pai cu ce e vina pacientilor? Ca in final dr. sunt bine mersi, traiesc f bine din ciubucuri, pe cand pacientii dupa ce ca trebuie sa treaca prin cine stie ce tratamente, operatii,e tc., mai trebuie sa se si streseze ptr. plicuri. Lupta asta ar trebui sa se duca intre doctori si... cine-o fi, guvern sau whatever, nicidecum intre dr. si pacienti!




Las' ca i mai bine aici! te stresezi cand incep sa curga facturile!Te stresezi cu aia de la asigurare si cu aia de la billing care din "greseala"au pus alte coduri ca sa te incalte cat mai mult.
Absolut MINUNAT!

Corina




Pai e mai bine aici; ca nu imi fac griji nici de salariile dr.ilor, nici de bills. Numai de taxe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu nu mi fac griji de taxe, ha ha ha.

Dar parca vorbeam de doctori/spitale

Si nu ai priceput nimic! Nu mi fac griji de salariile lor,imi fac griji de cat vor sa ma jegmaneasca! ASIGURARILE. care or fi pe mana cu doctorii HABAR NU AM! Dar care stiu sigur ca sunt BUSINESS!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Si lupta aia de care zici tu se duce intre PACIENT si Asigurare. Mai dragut un pic, nu????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Eu nu mi fac griji de taxe, ha ha ha.

Dar parca vorbeam de doctori/spitale

Si nu ai priceput nimic! Nu mi fac griji de salariile lor,imi fac griji de cat vor sa ma jegmaneasca! ASIGURARILE. care or fi pe mana cu doctorii HABAR NU AM! Dar care stiu sigur ca sunt BUSINESS!



Corina



Tu nu ai inteles nimic. Eu nu-mi fac griji nici de ciubucuri nici de salariile lor, nici de asigurare. Eu platesc taxe si guvernul are grija de toata lumea. Atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ce bine! e ca si n comunism la voi atunci.Are grija guvernul de toate.
Si eu,culmea,imi platesc taxe ca si tine dar tot eu trebuie sa am grija de mine. Ca ce treaba ar avea guvernul cu mine,decat sa mi ia banii pe taxe?!

O zi buna sa ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Ce bine! e ca si n comunism la voi atunci.Are grija guvernul de toate.
Si eu,culmea,imi platesc taxe ca si tine dar tot eu trebuie sa am grija de mine. Ca ce treaba ar avea guvernul cu mine,decat sa mi ia banii pe taxe?!

O zi buna sa ai!

Corina



Corina, tu chiar nu intelegi nimic. Guvernul ia banii pe taxe si ii imparte intre: educatie, sanatate, siguranta, etc... guvernul TAU necomunist iti ia si banii si nici de sanatate nu-ti are grija., Oare de ce? Prea multi bani bagati in arme? Nu mai raman si bani de sanatate. Guvernul meu "comunist" alege poporul inaintea armelor si a razboaielor. Eu am totul gratis la dr., cosnultatii, analize, internari, tratamente facute in spital, nu-mi fac griji nici de asigurari nici de bills. Are guvernul grija de ele. Acum ai inteles?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Ce bine! e ca si n comunism la voi atunci.Are grija guvernul de toate.
Si eu,culmea,imi platesc taxe ca si tine dar tot eu trebuie sa am grija de mine. Ca ce treaba ar avea guvernul cu mine,decat sa mi ia banii pe taxe?!

O zi buna sa ai!




Corina, tu chiar nu intelegi nimic. Guvernul ia banii pe taxe si ii imparte intre: educatie, sanatate, siguranta, etc... guvernul TAU necomunist iti ia si banii si nici de sanatate nu-ti are grija., Oare de ce? Prea multi bani bagati in arme? Nu mai raman si bani de sanatate. Guvernul meu "comunist" alege poporul inaintea armelor si a razboaielor. Eu am totul gratis la dr., cosnultatii, analize, internari, tratamente facute in spital, nu-mi fac griji nici de asigurari nici de bills. Are guvernul grija de ele. Acum ai inteles?


Victoria, Mami Nadia si Daddy au invins Leucemia!

VICTORIA





Good for you! sa ti traiasca guvernul! aici ai treaba cu ASIGURILE MEDICALE nu cu guvernul cand ai probleme cu doctorii/spitalele/medicamentele.
Trebuie sa fii f sarac sa te aiba guvernul in grija!

Si nu ma mai intreba daca am inteles, da? ca AM INTELES de la primul tau mesaj, doar ca tu o dadusei spre taxe care aici este ALTA mancare de peste. Happy?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Citat:
citat din mesajul lui Victoria_mami

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Ce bine! e ca si n comunism la voi atunci.Are grija guvernul de toate.
Si eu,culmea,imi platesc taxe ca si tine dar tot eu trebuie sa am grija de mine. Ca ce treaba ar avea guvernul cu mine,decat sa mi ia banii pe taxe?!

O zi buna sa ai!

Corina



Corina, tu chiar nu intelegi nimic. Guvernul ia banii pe taxe si ii imparte intre: educatie, sanatate, siguranta, etc... guvernul TAU necomunist iti ia si banii si nici de sanatate nu-ti are grija., Oare de ce? Prea multi bani bagati in arme? Nu mai raman si bani de sanatate. Guvernul meu "comunist" alege poporul inaintea armelor si a razboaielor. Eu am totul gratis la dr., cosnultatii, analize, internari, tratamente facute in spital, nu-mi fac griji nici de asigurari nici de bills. Are guvernul grija de ele. Acum ai inteles?




Good for you! sa ti traiasca guvernul! aici ai treaba cu ASIGURILE MEDICALE nu cu guvernul cand ai probleme cu doctorii/spitalele/medicamentele.
Trebuie sa fii f sarac sa te aiba guvernul in grija!

Si nu ma mai intreba daca am inteles, da? ca AM INTELES de la primul tau mesaj, doar ca tu o dadusei spre taxe care aici este ALTA mancare de peste. Happy?


Corina




Cred ca ma chinui degeaba; tu ori nu intelegi ori te faci ca nu intelegi! Aici NU trebuie sa fi sarac sa te aiba gubernul in grija. Pur si simplu, aici omul primeaza! Intelegi? Viata si sanatatea si calitatea vietii si nivelul de trai primeaza. Aici toata lumea are acces la sistemul medical, nu numai aia bogati! Pentru ca guvernul isi face treaba si imparte banii din taxe in functie de importanta.
Spui ca acolo taxele sunt alta mancare de peste. Pai ce sunt? Banii din taxe la ce sunt folositi? Nu crezi ca ar trebui o parte din ei sa mearga si spre sistemul sanitar???

Mergi la inceput