Cautam nume ...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Na ca m-am sucit acum ...are dreptate andacos. De ce vreti sa schimbati numele ...este deja un titlu consacrat si nici nu suna asa de rau ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

coltul cu coji de nuca

Mie imi place asta ... sau putem spune "in genunchi, pe coji de nuca" ...serios acum, ce mediere ? Ati vazut voi pe cineva sa se impace le ZZ ? Pana acum, orice subiect de la ZZ se termina prin inchiderea subiectului sau prin avertsimente


conform unei legi cat se poate de naturale, omul evolueaza. in fiecare zi. si fiecare experienta este un pas inainte. si mai traiesc cu convingerea ca ne si maturizam. ca perioada aia de gradinita nu tine la nesfarsit. si ca vine vremea cand ne si asumam greselile si cautam cai de impacare.
nu-i timpul oare ptr acel pas inainte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

The War Zone / Zona de conflict

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Cred ca trebuie sa gasim un nume frumos, ingenios, in limba romana, care sa indice clar tematica sectiunii, sa-i fie usor oricarui utilizator nou venit sau nu sa se orienteze pe forum. S-a intamplat ca o persoana sa posteze direct la ZZ cautand informatii chiar despre boala.

Aceeasi confuzie, parerea mea, este si la aspirante la Asteptand o minune. De multe ori se posteaza acolo intrebari despre sarcina. Desi scrie mic acolo cu ce se ocupa sectiunea, "teritoriul aspirantelor, FIV etc etc", banuiesc ca nu se observa si mai degraba sare in ochi titlul sectiunii. In plus, stiu ca in sarcina se mai spune cateodata "astept un copil" si poate, iar, sa fie din cauza familiaritatii expresiei.
Alt motiv de schimbare acolo ar fi si sa indice lupta asta impotriva infertilitatii care e o actiune continua, nu e asteptare.

Sunt de acord si cu explicatiile lui Kariguld, pe langa noi si forumul a crescut, parca n-ar merge titluri gen glumite, nu ca ar fi vreuna pe forum in afara de cea de la okiu' vanat, bancurile.
Hm, oare de ce se cheama un ochi rade, altul vanat, mai degraba okiu' vanat l-as pune la ZZ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

ZZ = Zona Zuzelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

ZZ = Zona Zuzelor


Asta suna discriminant,insa Zona Zuzilor(ca-s mai multzi care au de impartzit ceva,mai multzi membriadica) e super ok.

Oana,mesajele sunt moderate,asa ca mie nu mi s epare asa cumplit ca un membru nou a postat la Zona Zoster,cerind informatzii despre boala.Moderatorul a dus mesajul la subforumul potrivit...et voila,s-a rezolvat problema,care nici macar nu era o problema.


edit:Zuziland insa n-ar suna rau

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Inca o incercare:

"Cuibul de viespi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

Cutia Pandorei

Edit ca sa pun o mica explicatie pt cei ce nu stiu ce inseamna:

"Dupa zamislirea Pandorei de catre zei, Zeus i-a daruit o cutia de arama, cerandu-i s-o deschida dupa casatorie. Sfatuiti de Prometeu, care a intuit razbunarea lui Zeus, fiindca i se furase focul, barbatii se feresc de Pandora. O primeste Epimeteu, fratele lui Prometeu. Deschizand cutia – din ea zboara nenorocirile oamenilor: ura, minciuna, necazul, grija, cearta, durerea, suferinta, foamea, setea, invidia, bolile, moartea. In cutie a ramas numai speranta cu care omul trebuie sa infrunte, pana azi, toate nenorocirile."

Sursa: http://blogoenciclopedia.blogspot.ro/2008/05/semnificati.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui adi2003

Inca o incercare:

"Cuibul de viespi"

Micul paradis



Cineva ar putea crede ca-i sub-forum de bucatarie : http://www.romanianvip.com/wp-content/gallery/fotografia-zilei/cuiburi_de_viespi.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Propun: Razboi si pace

Mergi la inceput