Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui Starlet

Ce facusi Alizee stricasi minune de strumfitza?


O alta minunatie de strumfita asteapta sa fie incarcata.



Alizee*

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

sincera sa fiu eu m-am gandit ca daca pun nick-ul sub forma unui verb la forma tranzitiva nu vor exista confuzii.


Whoa, pana acum nu am citit niciodata nickul tau sub forma de verb, ci alinta.. ca Alina dar cu un t

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Laura, Viv, Rufus ... imi faceti si mie subiectul ala Secret Bunny sticky ? Pana dupa Paste ... Ca mereu cade pe pagina a doua ...

Ce facem cu pozele noastre, jucam separat sau tot aici, la gramada ?

Unde e Femeia Kari ... lipseste tocmai azi cand vroiam sa ii urez La Multi Ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ia sa mai ventilez eu pe aici niste mici frecusuri care ma deranjeaza ...

Am o prietena buna in oras, care de cate ori am o nevoie cu copiii ma ajuta cu tot sufletul ...v-am mai povestit eu de ea, cand a plecat in lunch de la serviciu, ca sa se duca sa imi ia mie copiii de la scoala, i-a dus acasa la ea, unde au stat cu copiii ei mari, pana a venit barbata-meu de la serviciu.
Pe scurt, este o tipa pentru care am tot respectul si pentru ca nu vrea sa o platesc, i-as intoarce orice favor posibil.

Ei bine, fata ei skiaza (13 ani) ... si de fiecare data cand eu ma duc la ski, m-am oferit sa o iau si pe ea, chit ca nu mi-e usor cu 3 copii pe partie ... problema este ca fata ei este foarte buna prietena cu fata unei alte familii de romani, familia X, pe care eu nu ii agreez foarte tare ... in fine, nu am nimic cu ei si asa vreau sa ramanem, mai distanti. Cum nu imi place sa comentez, nu i-am spus prietenei mele ca prefer, daca merg undeva, sa merg numai cu ea si fara X ... si nu stiu de ce, amica mea isi imagineaza ca eu am o foarte stransa legatura cu aceasta familie X. Drept urmare, oriunde o invit pe amica mea, mereu ma trezesc ca ma intreaba daca am vorbit cu X, daca fata lui X merge la ski cu noi ...si mereu trebuie sa dau explicatii evazive. Dupa mine, amica mea ar fi trebuit sa inteleaga ... dupa mine ... e clar ca ori nu s-a prins, ori se face ca nu intelege.

Maine vreau sa merg iar la ski, ca azi a nins ... si ma trezesc acum cu mesaj de la amica mea, ca ar merge si fica-sa ..ceea ce e ok daca nu ar fi fost anuntata si X. Simt ca nu ma pot revansa fata de amica mea, ca acolo unde o fac, trebuie sa dau de X, oriunde o invit trebuie sa o invit si pe X ... si daca ii spun clar "nu vreau sa vina X" precis ma intreaba de ce si nu am chef sa dau explicatii.

Dilema mea este ...cum sa scap de X, cu care nici macar nu vorbesc in particular, dar o gasesc la mai toate evenimentele pe care eu le organizez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si la multi ani pinguini!
Revin cu Vesti, sorry ca am lipsit, Buflea ma ierti dc dau raport complete?
Cu DNA X - Nu Mai spune tot ce vrei sa faci la prietena care te ajuta- ski stiu ca Nu Poti evita, da restul Poti incearca- si noi Mai bagam Maine o ultima coborare ca se topeste Zapata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Buflea pe cat de simplu
pe atat de greu

Dar eu cred ca e cea mai potrivta si fair cale.
Deschizi o discutie in care ii explici despre ce e vorba.
Cred ca e mai ieftin sa iti asumi aceasta discutie o data decat sa fii nevoita sa te trezesti in situatii delicate adesea, asa cum povestesti..

succes

(e posibil ca prietenia dintre fata prietenilor X si fata prietenei tale dragutze ... sa fie importanta pt cea din urma si atunci sa nu ii mai poti intoarce favorurile in forma asta... o vei putea face in alta forma..zic)



Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Laura, Viv, Rufus ... imi faceti si mie subiectul ala Secret Bunny sticky ? Pana dupa Paste ... Ca mereu cade pe pagina a doua ...




chiar daca e sticky si nu mai scrie nimeni la el, tot cade pe pg a 2/a

sticky parca doar Mirela face
scrie PM la desprecopii

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Denisam ...chiar m-am gandit la tine recent si vroiam sa scriu ca ai cam multe absente ...
Numai daca dai raport complet te iert

Da Alinuko, ai dreptate ...cred ca prietenia aia e importanta ...ceea ce e ok. Dar nu pricep de ce nu pot avea si program separat. Daca eu am invitat-o pe amica mea undeva, de ce trebuie sa o invit si pe X ?

Nu prea vreau sa dau cartile pe fata pentru ca trebuie sa ma explic. Si explicatia inseamna barfa ...pe mine ma irita ca amica mea, din atatea exemple in care X nu a fost invitata, nu ainteles ca nu mai vreau sa mi-o bage pe gat.
Mama a zis la fel ca tine, ca ori le chem pe amandoua ori pe nici una si nu mai dau nici un fel de explicatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

asa arata adevarata primavara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si asa arata o floricica de primavara.....

Mergi la inceput