Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

ati trecut la jambon afumat? ce-i dezmatul asta?

motivat am lipsit si eu. azi cel putin mi-au intins gatul la gimnastica medicala de am crezut ca raman fara cap. dar incep sa ma simt mai bine, durerile si amortelile deja incep sa treaca, semn ca-i eficienta chinuiala in chingi. si de cand am venit acasa pe la 17 fara ceva am crosetat patru feluri de mancare. sa mai aud comentarii, ca-i trec la peste crud si ciuperci murate.

Mickyy, orice copil are perioade de obraznicie. cel mai important e sa nu cazi tu in plasa, ca atunci e de rau.... stie baba ce spune. invata sa administrezi crizele copilei, si ai sa vezi ca se vor imputina cu timpul. nu exista altfel, nu exista copii sfinti'lipiti'in'pereti. eu cand m-am desteptat si am invatat sa gestionez obrazniciile, am observat ca trecea mai repede. asa mi-am pastrat intacti multi nervi.
in alta ordine, eu as face ziua copilei, daca bugetul imi permite. restul, au spus fetele mai suus si-s de acord cu ele.

la noi ploua, de aseara. asta ca sa nu cumva sa ne uscam prea tare. se anunta ninsoare, dar pana acuma na sosit. sa plece la rusi incolo....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deci dragii mei,

Buna ziua si la mine, Noapte buna la voi.

Am avut treaba azi, asa ca abea acum dau raportul ...

Am avut un weekend foarte incarcat si nefericit. Sambata ne-a fost bine, am fost la aniversarea aia si am stat fratioareee, pana la ora 23:00.

Duminica insa a fost dezastru ...la hockey, pe fiu-meu l-a mutat in echipa adversa pt ca aia nu aveau suficienti jucatori. Echipa asta a pierdut si fiu-meu a iesit spumegand de pe gheata, ca ce, el e mai prost, ca de ce l-a mutat pe el cu looserii aia, ca nu aveai cu cine sa joci ...etc, etc.
Am venit acasa, i-am dar pizza ca sa-l linistesc ...si la ora 16:00 am avut primul meci de socccer din sezonul de primavara. S-a jucat acasa cu un oras recunoscut ca fiind de bogatasi ... moamaaaa, s-a umplut parcarea scolii de AUDI, MERCEDES, BMW, HAMMER ...mamma mia !!! Booon, meciul nu a fost rau, din contra, foarte palpitant ..ai nostri au avut un 11 m pe care l-a executat fiu-meu PROST - adica a tras ca Ghitza, direct pe mijloc, in bratele portarului ...apoi au mai fost niste ocazii si in final, cu 5 min inainte de final, ne-au marcat aia gol. Scor final 1-0 pentru bogatani ... moaaaama ce drama, iar plansete - acum ca cica de ce e meciul asa de scurt, ca daca aia baga gol in ultimele minute, ar trebui sa se prelungeasca meciul ca sa aiba si echipa cealalta o sansa .

Maiiii si a fost un frig afaraaa, cuie am batut pe marginea terenului. Numai la ce zi buna de ski a fost m-am gandit.
Cand am venit acasa barbata-meu era asa de inghetat ca s-a bagat cu fiu-meu in baie ... in ciuda plansetelor, sunt foarte mandra de el ...adica sa joace el hockey de la 11:00-12:30 si soccer de la 15:15-17:00 in aceeasi zi ? Aseara la 20:30 dormea, s-a dus singur la culcare ...

In rest, soccerul asta ne incurca teribil ...au pus astia meciurile sambata de la ora 16:00 ...mai nene, nu mai putem pleca nicaieri sambata. Sapt viitoare avem un baby shower si desi am promis, nu cred ca ne ducem ... adica avem de ales intre a duce copilul la meci sau a ne duce toti 4 la petrecere ...voi ce ati alege ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

eu parca as alege petrecere...dar daca copkilu' insista la meci...nu prea mai ai de ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mikyy, ca sa te confuzez si mai tare, eu am sa spun ca eu nu i-as face ziua ... sigur, in spatele deciziei ar sta in primul rand situatia financiara ...dar daca tot s-a legat cu diverse probleme de atitudine, cu atat mai bine.

Argumentul meu ar fi ca o sa mai aiba zile de nastere, si chestia aia cu gatitul pizzei mi se pare chiar cool, poate sa faca asta si la anul si la 50 de ani ...ba chiar o sa ma uit si eu pe aici sa vad, ca e o idee buna mai ales pentru fete.

Daca o sa-si piarda petrecerea pe niste motive despre care a fost avertizata, o sa tina minte ca nu vorbesti in eter, altfel orice amenintari o sa treaca pe langa mine, o sa-ti spuna cum mi-a spus mie fiu-meu "lasa ca astept si iti trece tie".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
AM intrat si eu putin ca sa dau raportul-am lipsit motivat, ieri de ziua mea am avut totusi ceva bucurii-au plecat socrii si am fpst la film cu fetele la Life of Pi and pe seara au venit nasii si nu am gatit, s-a ocupat sotu', a deschsi si sampanie chiar-eu am luat tort de icecream very yummy
Buflea-sorry pt piticot,dar asa e in sport, mai ales la sporturile de echipa-dar printesa nu merge la nimic in afara de ski?
Am intrebat si eu de florida-nu imi raspunde nimeni ce zona de plaje faine recomandati? In afara de naples?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Mickyy, ca sa adaug ceva la confuzia creata de Buflea am sa spun ca eu as face petrecere de ziua ei. Daca banii sunt o problema, as face ceva o petrecere mai mica, acasa sau intr-un loc mai ieftin sau cu mai putini invitati.

Si eu posed in stoc o domnisoara de 9 ani si cred ca nu e zi in care sa nu ma intrebe "de ce trebuie sa merg eu la scoala" si "de ce trebuie sa-mi fac eu lectiile'.

Hai sa fim seriosi, cine-si face mereu lectiile de placere? Poate doar cei care-i spun lui Buflea (si mie, si altor catorva prietene) ca ale lor odrasle isi fac singure lectiile fara sa fie, macar un pic, impinse de la spate.

Nu cred ca la varsta asta se trag invataminte gen tort de mamaliga - fiica-mea cred ca ar plange mult timp cu lacrimi de crocodil daca i s-ar intampla asa ceva. Si ar fi atat de dezamagina ca n-ar invata nimic la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Fetele din Canada:
caut sa cumpar de pe net "headon" crema aceea de pus pe cap pt dureri de cap; de pe piata usa s-a retras ca nu-s ce i-a casunat la cineva ca ar avea nu-s ce da io zic ca-s doar dedesupturi de bissness; deci daca imi puteti da link-uri cu site-uri de unde se pot cumpara on line medicamente etc.
(nu-mi dati amazon ca preturile sint extreme si reviw f rele)
Multumesc pt orice informatie

Denisam nu cred ca intra aici nimeni care sta in florida sau pe linga s-au mutat toate pe facebook ( din pacate eu nu pot sa-ti dau nici o adresa de pe facebook singura persoana pe acarei lista am fost m-a sters asa ca nu mai am nici un contact cu ele)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Hello
AM intrat si eu putin ca sa dau raportul-am lipsit motivat, ieri de ziua mea am avut totusi ceva bucurii-au plecat socrii si am fpst la film cu fetele la Life of Pi and pe seara au venit nasii si nu am gatit, s-a ocupat sotu', a deschsi si sampanie chiar-eu am luat tort de icecream very yummy

Zambeste, si maine e o zi!





La mult ani fericiti, cu sanatate multa si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Denisam,multa,multa sanatate si multe bucurii!!!!


Absenta motivata si eu,am executat 3 torturi in doua zile + aperitive,nu pun poze ca nu-s atat de sadica.L-am serbat pe Edy ,au stat musafirii pana la 23.15,la ora 24 cand sa-l bag in pijamale frigea ,antitermice si apoi planton pana dimineata langa el,duminica la fel,dupa ce am dat indicatii lui Radu si Andreei cu privire la ce cum cand sa-i dea am mers la nasi,seara iar planton ,in dimineata de luni a disparut febra insa am mers la pediatru,banuiam ca o fi luat varicela,cica nu,doar rosu in gat ,ganglioni inflamati,ma rog ,e pe ospen la 12 ore si il mai tin si astazi acasa .Ieri am zacut si eu langa el caci nu ma mai tin curelele sa pierd nopti una dupa alta,hmmm ,varsta?!?

Mickyyy eu i-as organiza petrecerea daca as putea pentru ca:
-propunerea a venit de la tine
-nu cred in pedepse la distante mari de la consumarea faptei si mi se pare corect ca pedeapsa sa fie cunoscuta inainte de copil (in cazul unor abateri cu repetitie)
Acum,tu faci cum crezi caci o cunosti mai bine,insa eu asa procedez.

Buflea as lasa la alegerea copilului,petrecere vs meci.

Si daca tot vorbim despre sport ,sambata mi-am facut o gramada de nervi la meciul de rugby dintre Romania-Georgia,puteam sa-i batem si n-am facut-o .
Ai nostri incep campionatul pe 31 martie.Tot in weekend sunt programate meciurile asa ca n-avem cum pleca nicaieri.

Karri ,ma bucur ca merge bine recuperarea.

Michelle fetitele(catelele) sunt mult mai agresive decat cateii,a mea cel putin e o bestie in relatia cu alti caini,de multe ori se ratoieste la cei mai mari de 2 ori decat ea.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata

la mine chiar bate un vant de primavara... sa dezghete tot

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Bag sama ca nu poate fi folosit cu stick..de nici un fel..pare a nu fi compatibil cu nici un dispozitiv de ala.


pai nu prea e un computer. nu are ce sa iti foloseasca un stick.

Buflea, ah, ce rau imi pare de copchilu. de obicei ma oftic si eu cand se oftica ei

Sunny heheheh ce bine ca aveti si voi din astia. ca credeam ca doar eu am asa cunostinte alien . bine ca-s ai nostri la fel

Denisa la multi ani fericiti!!!

moama Ralu ce eficienta la torturi! brava tie. sanatate lui Edy!

Aqai, esti in conced??? pe unde umbli?

Viviana, a trecut amigdalita mandrei?

va pupez.

Mergi la inceput