Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

o saptamana minunata va doresc si eu!

carmaw, la multi ani si doar sanatate iti doresc ! te rog eu nu te mai "juca" cu deciziile medicale, si lasa jambonul ala draga!

mickyy, eu i-as tine ziua. de multe ori merge foarte bine exact reversul medaliei , in loc de critici dovada ca ai incredere in ea !
o sa iti para rau o viata daca nu vei face asa!

buflea, dar unde vrei sa ajungi cu copiii ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da. Lasa jambonul, da-l la pinguini...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Dom le nu mai stiu eu ...???
Pinguinasii papa jambon???
Ete...ati vrea voi.....la pinguinasi mai bine o salata rece de orez cu peste scoici ,calamari masline, ceapa,rondele lamiie, ardei rosu,un pic de maio,capere si niste ...marar verde
Na de poftiti ca sa nu va suparati pe mine cind vorbesc aiurea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

ziua buna doamnelor, Ruf.

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Roxana, sau care mai stiti ...e adevarat asta ? Nu mai pot face raze dupa 1 an de zile ?


Buflea, imi pare rau ca dau un mesaj asa tarziu, am fost plecata. ce ar insemna sa mai ceri o opinie la voi? sa scrii unui spital din jurul tau, ca localizare? as putea sa te ajut la tradus, daca vrei, bineinteles.
sunt sigura ca ce spune oncologul este corect. nu poti apropia foarte mult sedintele de iradiere intre ele, riscurile cresc. imi pare bine ca esti ok acum.

Carmaw, la multi ani cu intarziere. multa sanatate iti doresc!

Alizeule, cine-i frate in avatarul tau? nevasta lu' Ben Affleck? (ca nu stiu niciodata cum o cheama... )

Ruf, cum mai esti cu guturaiul? felicitari Ioanei, sunt sigura ca a fost ok la examen

Mada uite aici www.emag.ro/ipad-generatia-a-4-a-ecran-retina-64gb-wi-fi-negru-md512hc-a/pd/EG4SKBBBM/?ref=list_p1_l3" target="_blank">ipad-ul 4

Micky, desi si de mine e gura mare la criticat, tot i-as face copchilei ziua acolo. ca merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Hmmm...suna bine si asa.
Iar la desert... jambon, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz
Alizeule, cine-i frate in avatarul tau? nevasta lu' Ben Affleck? (ca nu stiu niciodata cum o cheama... )


Da, ea e. Jennifer Garner o cheama.
Chiar ma reprezinta poza asta a ei, cu una dintre fetite.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Bag sama ca nu poate fi folosit cu stick..de nici un fel..pare a nu fi compatibil cu nici un dispozitiv de ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Roxana a alinita multumesc mult!!!

Da RUFUS merge un jambon in spuma..facut cu sifonu asa ca aperitiv...ca desert...hmmm nu merge:-)
Daca vreti sa slabiti veniti in creta asa in iulie sa faca omu turul cu bicicleta cu voi...garantat minus 10 kile cel putin...sau mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Ce zicem?
Pai zicem ca e semn de bine, daca iti permiti, medical vorbind, asa meniuri, ca-mi lasa gura apa cand te citesc. Cel putin pe ghetar, esti persoana care vorbeste cel mai duios (dupa mine, normal...) cand vine vorba de papa. Nu o simpla insiruire de meniuri...ci pasiune. E clar, esti de-a mea.

Voiam sa-i zic michellei sa se pregateasca de distractie. Stii ce face un pui de bigle intr-o curte? DEZASTRU!



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


de fapt catzelusa e puggle= pug + beagle...e fff frumoasa.
ieri dimineatza cand s-au intilnit am crezut ca se sfisie...latrau unul la celalat, noi abia ii tzineam ca ne ea frica sa nu se muste...abia au scapat intregi.

dupa amiaza am plecat cu totii in parc, si cu copii...si cu catzei...

al meu e salbatic, daca nu l-am dus in colectivitate ca nu a avut vaccinurile...nu stie ce sa faca sa se sperie, sau sa atace, cat e de mic...

eheee...in parc cum am ajuns a venit la el o catzelusa labradudle, apoi a mai venit o alta un pug, plus a vecinilor...cand s-a vazut saracul inconjurat de "fete" nu a mai avut nici grai sa latre...se facuse mic de tot....
le-a luat vreo ora sa se imprieteneasca...
saracul Pepper cand am ajuns acasa, traumatizat de atitea fete pe langa el, plus drumul lung a picat lat de oboseala, a dormit sforaind...si dand din picioare si in somn...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Eu asa le spun tuturor celor care spun ca nu fac lectii cu copiii, ca nu trebuie, ca nu ii invata ...si ca copiii sunt premianti. Le spun ...perfect daca voi nu ii impingeti de la spate, avem noi mai putini de depasit

I know, i'm a bitch !!


Si care e scopul final? Care e tinta ?

Pai tinta este sa nu ma mai simt eu prost ca fac acasa suplimentar cu ei ...pentru ca ma simt pusa in inferioritate cum ca ai mei, au rezultate bune si fac si acasa cu ei, deci nu sunt atat de destepti. Iar eu le spun ca si ai mei sunt destepti, dar pentru ca lucrez cu ei acasa, o sa-i depaseasca pe desteptii lor si imi pare bine ca avem mai putin de depasit.

O prostie fireste !!!

Mergi la inceput