Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Aoleu...Mich...am la apa in gura de la afumaturile tale!!
Te invidiez...da mi trece
Azi pe linga ziua trista am mai avut o alta veste naspa....astia sunt oamenii
Marti am nevoie de ginduri bune si energie pozitiva...ouff iar ma duc la vizualizari....eu nu vreau sa cumparam nimic da i se tot propune ceva...si ca sa ma vada scapata de indoieli si ofaturi....na ca zice ca s a gindit si ca pune banu pe masa........
Mai sa nu fi ti ca mine adica pestoaica nascuta dup ora 20 ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cat am mai oftat noi dupa suncile confiscate la vama lui taica-meu, anul trecut...
din 209 nu mai mancasem afumatura adevarata.desi nu mancam mult...doar gustam din cand in cand...dar mai pun si la o mancare, ciorba de fasole, sa-i dea gust.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

carmaw, la ce fel de vizualizari te referi, de case?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

ieri vecinii mei si-au luat o...catzelusa...i-au pus numele Coco(la sugestia lui William)
va mai povesteam eu, ca ei au o fetitzas tot in clasa a3-a , la scoala cu william si ii ducem/aducem cu rindul de la scaoala. suntem prieteni buni...facem sarbatori impreuna, mergem in parc impreuna...
bineinteles ca dupa ce noi ne-am luat catzelul ei nu au mai avut liniste cu fetitza lor...ca sa ii ia si ei catzel.
nu am mai putut rezista lacrimilor si ieri i-au luat o catzelusa, bigle, de 10 luni.
...si asa...Pepper s-a facut si cu prietena

sa speram ca se vor intelege...ca altfel e jale...la cat timp petrecem impreuna...nu exista alternativa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Vor fi prietenii MICH...daca nu si mai mult :-):-)

Eu vreau sa inchiriez ceva linga spital omu meu a gasit asa sa cumpere un studio 28mp la 116000e cu tot
Mie mi se pare f scump....pe de alta parte aici proprietarii sunt excesiv de pretentiosii si unii chiar si mai rau
Deci pt inchiriere vor sa le prezinti 6 luni de fise de salariu ,fisa de impozite si uneori chiar soldul din banca...plus ca imediat trebuie sa faci asigurare.Si se plateste 3 luni la proprietar din care 2 garantie plus 1 luna si jumatate la agentie...adicatelea cam 5 luni jumate.Noi ca sa contracaram actele lipsa vrem sa dam o droaie de luni in avans caci si pt cumparare am cumpara fara imprumut

Noi pe tema "locativa " ne ciondanim

In fine fiecare casa cu probleme dar ma obosesc sa i repet omului ca nu mi mai trebuie in veci proprietate la anii si verdictele mele medicale.....plus ca eu nu am mostenitorii...nici purcel nici catel:-):-)

Cam asta.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Na ca s mitocanca...am uitat sa urez o saptamina frumoasa...si BUNA DIMINEATAca la mine asta e!!
A si sa va spun ca aseara am trintit o mamaliga...apoi am pus o in forma de chek intercalind straturi de brinsa si jambon.Peste brinsa rasa si la cuptor pt gratinare....buna rau
Cum sunt"pofticioasa rau"..am pastrat din mamaliga originala ca sa fac o omleta cu brinza si mamaliga
Ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ce zicem?
Pai zicem ca e semn de bine, daca iti permiti, medical vorbind, asa meniuri, ca-mi lasa gura apa cand te citesc. Cel putin pe ghetar, esti persoana care vorbeste cel mai duios (dupa mine, normal...) cand vine vorba de papa. Nu o simpla insiruire de meniuri...ci pasiune. E clar, esti de-a mea.

Voiam sa-i zic michellei sa se pregateasca de distractie. Stii ce face un pui de bigle intr-o curte? DEZASTRU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Neata buan si de la mine.

Am cam tras chiulul in ultima vreme, n-am prea fost in toane bune, dar v-am citit din umbra.
La multi ani cu intarziere, Carmen, si sanatate multa tatalui tau, buflea .

Sa-ncep cu stirea dimineatii, mai stiti ca ma plangeam eu cu ceva timp de un dosar depus la fondul de garantare?! Uite ca a mai trecut o saptamana, si domnii au binevoit sa se uite din nou peste el. Si ghici ce: l-au intors din nou . Nu intru in detalii cu motivele (puerile, evident), ca iar se leaga mada de mine.

Sa trec acum la lucruri serioase, sunt intr-o maaaaree dilema. Cu ceva timp in urma am gasit un loc interesant pentru serbat ziua de nastere (www.dominos-pizza.ro/petrecere-copii.php" target="_blank">aici), si cea mare a fost tare incantata de idee. Acum se apropie ziua ei, si sunt intr-un mare dubiu, ce sa fac. Ar fi un efort f mare sa i-o pot face acum acolo, pentru ca pica exact inainte de ziua de salariu, dar sa zicem ca n-ar fi imposibil. Insa prin tot ce-a facut ea in ultima vreme, nu mi-a dovedit ca ar merita o asemenea recompensa. I-am explicat de nenumarate ori ca pentru a-i face ziua acolo noi facem un efort, asa ca si ea la randul ei trebuie sa ne dovedeasca ca merita acest efort, in viata nimic nu vine gratis. Iar ea nu face nimic, decat scandal.
A-nceput sa fie foarte lenesa si delasatoare cand vine vorba de teme, tabla inmultirii nu vrea s-o invete cum trebuie desi a trecut mai bine de jumatate de an de cand s-au apucat de ea la scoala (o stie doar daca o ia de la capat, daca o intreb 7*8 in loc sa dea raspunsul incepe sa faca in gand 7*1, 7*2, 7*3..pana ajunge unde trebuie), la treburi in casa nu ne ajuta decat cu foooarte fooarte mare scandal (duminica a facut ordine in camera dimineata si spre seara era din nou dezordine, ii lua vreo 5 minute sa o aduca la forma initiala, dar n-a vrut nici impuscata s-o faca, ca ea nu face de sase ori acelasi lucru - motiv pentru care i-am spus ca nici eu n-o sa ii mai spal farfuria in care mananca de 6 ori, i-o dau tot pe aiai care a folosit-o inainte, nu mai ii spal hainele de 6 ori, i le dau asa murdare, etc). Una peste alta, se comporta uracios si cu noi si cu surorile ei, raspunde obraznic, e delasatoare.... Norocul ei (si "ghinoinul" nostru) e ca o duce prea mult capul, si face cum face la scoala si ia doar note bune cu toate ca de stiut/invatat nu o face deloc cum trebuie, si eu imi racesc gura de pomana explicandu-i ca e la un nivel mult prea jos fata de cum ar fi normal.
In fine, una peste alta, eu consider ca nu merita o petrecere de ziua ei, dar pe de alta parte imi doresc la nebunie sa fac efortul asta. Cu toate ca in fata ei n-am lasat niciodata sa se vada asta. Ma rog, nu sunt sigura ca mi-as putea-o permite, dar, dar cel putin as putea incerca. Si nu stiu cum e mai bine sa fac. Daca ma zbat si i-o organizez, o sa creada ca ce face ea e bine si frumos, si ca noi doar ne racim gura de pomana cu ea certand-o ca nu face aia sau ailalta. Ar merita o lectie, dar ziua ei e o data pe an, si nu i-am mai serbat-o ca lumea de vreo 4 ani. Sa o pedepsesc atat de dur?!
Habar n-am ce sa fac...si ar trebui sa ma decid repede, e posibil chiar sa nu i-o pot face acolo, tinand cont ca mai sunt doar vreo 2 saptamani pana la ziua ei si eu nici macar n-am sunat sa intreb daca au sua nu liber in ziua aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:


Yes RUFUS...wow...papa...e o pasiune...mai opreste stomacelu caci altminteri...medical vorbind ieri am facut 2 "prostioare".....nu am desarat suficient brinzica iar jambonullll...si asta ar fi trebuit degresat.
Da, dar daca faceam asa nimic nu mai avea haz....deci azi ma duc la biserica sa mi marturisesc pacatele caci poate or fi iertate

DA...si aici are dreptate RUF...un catelandru zglobiu prin gradina...uiuiui!!!!!
Si distractia sa inceapa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Grea dilema, Mickyyy. Eu, personal, nu i-as serba ziua daca ar avea un asemenea comportament rautacios si obositor pt cei din jur + faptul ca nu vrea sa invete. Si i-as spune clar motivul. Si daca va continua la fel, ii voi reduce si altele. Spre exemplu : ceea ce si-ar dori sau ii place, nu ii voi da. Dar trebe sa fii consecventa, ca altfel, e degeaba totul.





Mergi la inceput