Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Msl1 sanatate maxima zic ca altceva nu stiu ce sa-ti spun.

Mada si eu m-am gandit la varianta Karrinei.

Michelle,Buflea bagati venele la loc,nu va mai stresati atat cu scoala ca mai e mult pana departe si aveti nevoie de energie .

Rufus dai cu propolis si miere de salcam (12 picaturi tinctura intr-o lingura cu miere din 6 in 6 ore).Eu asa l-am readus pe ursu la parametrii optimi.
Gripa de iarna asta a fost periculoasa tare,niciodata n-am mai auzit de atatea imbolnaviri printre cunoscuti.La gradi si la scoala cred ca o luna, jumatate din colectiv a fost consemnat acasa sau la spital cu febra mare si tot tacamul.

Gata dragilor ,inchid ca mai am de executat niste aperitive(il serbam pe Edy) si un tort ca maine mergem la nasi cu ploconul.La ora 15 merg la meci Romania-Georgia,weekend aglomerat dar asa-i la mine.

Carmaw la multi ani cu multa sanatate si multe bucurii!!!!!

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata la pranz.Nici pomeneala de ce ziceti voi fetelor.No way.Am ramas numa tzatze,pe bune daca nu.
Si e neplacut la sacouri si bluZe..am 85 in talie si 100 la bust,inadmisibil...de fapt numai cupa.

Rufus cum stai cu mucisorii aia garla?
Kari,ce-ti face gasca corectata?
Mai Eva a inceput sa tranteasca niste replici ....are de fapt replica la tot,comenteaza non stop si stitri voi vorba aia...copiii zic adevarul..ei le zice de te doare mintea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Michelle, carnea trebuie sarata si lasata un pic. Acu' ce sa zic, aici iarna (deci frig) se afuma carnurile...dar gratarul ala-afumatoare m-a dat pe spate. Mai, m-a cucerit! Asta inseamna ca poti afuma cate putin, cat ai nevoie, de fapt nici nu avem nevoie de mult fum, nici nu-i bun, ci doar un pic de gust. Deci pune muschiul (alta carne, peste, oase) la sare grunjoasa, lasa-l eventual in pivnita unde-i mai racoare cat crezi tu ca-i safe, scoatel un pic afara intr-o zi cu nor sau noaptea apoi afuma-l. E clar ca trebuie consumat, nu poate fi pastrat. Trebuie sa caut si eu gratar d-ala! Il studiez si revin.
Voiam sa te intreb ceva...ai zis "nu am decat ,de pe acum sa-i bag in cap lui fiu-meu sa stea pe coasta de vest cu dai ca el...". Care-i treaba?
Mie mi-ar place sa fiu jurat. Curios sistemul asta...o fi si eficient? Adica ala cu jurati. Stiu ca e vechi antic si de demult...dar o fi corect sa-si dea buflea cu parerea despre cazul meu? (buflea, adica fara cunostiinte juridice, ca stiu ca-i cu cifrele...). Si la care procese sunt jurati? Numai la unele? Doar in anumite state?
Doo cuvinte pentru msl: in floarea varstei nu esti la 20 de ani, atunci esti (cum zice tora) cu cas la bot. 35-40 de ani este floarea varstei, chiar 45, ca traiti voi doamnele peste 80 de ani, frate! Deci...capul sus, ca mai ai treaba pana imbatranesti.
Kari, e boala grea cu fumatul asta. Dar nu stiu cum poate sa-ti ceara cineva sa minti. Eu marti sunt martor intr-un proces, la o prietena. Cunosc toata problema, ca mi-a tot povestit. Dar initial m-a rugat sa spun ca am auzit eu cu urechile mele o discutie...mai, asta nu pot sa fac. Eu mai sunt si credincios, trebuie sa jur pe biblie...si apoi sa mint? M-a inteles, nu s-a suparat si m-a mentinut ca martor. Deci se poate...
Andra (distractie placuta la sarbatoreala!), n-am papat propolis, nu m-am gandit. Dar miere...valeu, cred ca mi-a crescut in fund un ac de albina. Si Ceai, ca se tine Tora de mine. Ciudat ce sever sunt cu ea si copiii cand sunt bolnavi...sa bea aia, sa faca aialalta...dar eu n-as face nimic. Si mai ciudat este ca, desi mi-e rau, ma doare capul, etc...mie mi-e foame. As manca si lemne. Viitorul suna bine
Mada, eu n-am citit cand mi-ai zis sa nu citesc. Dar te-am spus Torei, ea nu s-ar supara daca si-ar scimba anumite dimensiuni Daca nu-i medical...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Asta cu foamea e tare,Ruf.Esti mancacios de felul tau?
Inseamna ca organismul se reface,daca cere de mancare.Mananca si tu gratar ca e mai usor,nu sarmaua cu untura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Mai...de unde stiai ca dupaamiaza pun niste sarmale la cuptor? Ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Crezi ca daca-s mica,nu stiu?
Io stiu tot...

Sarmale de alea adevarate?Eu nu stiu sa fac nici ardei umpluti...sa sucesc sarmale...nu,si-mi plac,da` mananc rar,cand isi face careva pomana.

Tu nu ai voie.Gratar si paine prajita,nu ca ar fi buna da` te mai pacalesti si tu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:




Citat:
Ciudat ce sever sunt cu ea si copiii cand sunt bolnavi...sa bea aia, sa faca aialalta...dar eu n-as face nimic


Rufus ciudat,cand iti scriam mesajul fix la asta ma gandeam,ce buna-s la dat sfaturi si cu cata severitate pretind sa se urmeze insa cand e vorba de mine,las' ca merge si asa
Ma refer strict la sanatate si grija fata de propria persoana ca in rest am pretentii mai mari de la mine decat de la altii.



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Aha, Andra...
Ma bucur ca nu-s numai eu dictator
Mada...sa-ti explic.
Carne tocata amestec porc/vita, arome, multe arome, varza din butoiul din pivnita...ok, nu pot sa mint, c-o citi Tora si ma prinde...mi le-a infasurat tanti Zina, bona Anei. Dar eu le pun in vasul roman, de lut, cu cimbru, foi de dafin si ahhh...un jambon special, from Oradea, "Pisica pe sunca" cum ii spunem noi, taiat felite subtiri dar repede, ca stau pisicile si pandesc...si fug cu sunca in bot. Azi-o pisica mai putin , Ioana, care are dupa ora 16 Speaking-ul (tineti pumnii cum ne-am inteles, da?).
Um suc de rosii de la Schmutz (nu stiati? sora Torei), productie proprie din gradina si muuuulte ore la cuptor.
Ai priceput?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Auzi,Rufus,poate pun gand rau oalei cu sarmale la cuptor...cateva si la mine prin curier rapid?

Ce jambon?Cum arata ala?ca prosciutto?

Mai sa va explic ce sot ciudat am eu.Il trimit sa duca soacra-mii o poza de-a Evei,inramata frumos,cu o rama de aia bengoasa cu cristale...
El ma suna dupa 2 ore ca e in dilema...sa ia gratar sau wok sau amandoua?Timp in care eu ma lupt cu aspiratorul, normal.

Acu` ma suna ca i-a plcut si o tava de friptura
Asta-i om normal?Ce sa fac eu cu atatea cratiti?
Edit ultima ora,ca-s ofticata:a luat si gratar si wok si tava de friptura si scoici sa-mi faca paste cu scoici(tot peste e...si nu-mi place pestele) si mandru nevoie mare ma anunta ca a obtinut reducere si mai ia o tigaie de clatite.Si imi mai face mie scandal ca dau la necajiti cate ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Asta-i om normal?Ce sa fac eu cu atatea cratiti?



O aluzie "fina" poate te apuci si tu de gatit?

Edit: Mada, ia uite ce zic astia:
http://www.descopera.ro/dnews/8092320-de-ce-au-femeile-sanii-tot-mai-mari

Mergi la inceput