Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Auzi, crezi ca as putea sa te rog sa imi copiezi si mie intrebarile din suvey ? Mie mi s-au parut foarte interesante si am cautat pe net si nu le-am gasit pe nicaieri . Poat le punem pe forum ...


1. How often do you have a conversation with your spouse that lasts more than five minutes?
2. What would your spouse say your favorite food is?
3. When is the last time you ate your favorite food?
4. Tell us something you do that your spouse doesn’t know about.
5. Do you believe love can last?
6. How well do you think you know your spouse?
7. List your favorite part of your spouse’s body when you were in your twenties.
8. Describe your first impression of your spouse.
9. List some little irritations of marriage.
10. How often do you Google yourself?
11. How does your marriage compare to your parents’ marriage?
12. What is the last anniversary gift you received from your spouse?
13. What do you wish you had known/been warned about regarding marriage?
14. Is it okay for spouses to keep secrets?
15. What do you consider flirting?
16. Would your friends say you are happily married?
17. Would you say you’re happily married?
18. Whose marriage do you most admire?
19. Describe your first kiss with your spouse.
20. Do you and your spouse find the same things funny?
21. What is the most memorable place you ever had sex?
22. What’s the last loving thing you said to your spouse?
23. Describe the moment you knew your spouse was “the one.”
24. Describe a cliché of parenthood that took you by surprise.
25. If you had to explain marriage to an alien who had just arrived on earth, what would you say?


Numai mie mi s-a parut mult prea previzibil sfarsitul la Wife 22?


Ahhhh, Rallll ...unde le-ai gasit soro ? Ca eu am scotocit netul dupa ele ...

Sigur ca a fost previzibil ...dar eu cred ca m-am prins tarziu, ceea ce mi-a placut ... eu m-am prins cand a plecat sa se intalneasca cu el si el n-a venit ...

Deci Rall, tie ti-a placut cartea ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Faptul ca am citit-o pana la capat inseamna ca a fost ok, dar nu as putea spune ca mi-a placut. E cum spui tu, de plaja. O citesti si gata, dupa aia o uiti si nu te mai gandesti vreodata la ea

In cartea mea (varianta pt. Kindle) lista de intrebari e la sfarsit.
Sau pe net: http://www.scribd.com/doc/86073384/Marriage-in-the-21st-Century-Study-Survey-Questions#.UT9erlccNDt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

dar eu cred ca m-am prins tarziu, ceea ce mi-a placut ... eu m-am prins cand a plecat sa se intalneasca cu el si el n-a venit ...


Pai da, cam pe atunci, cand tot punea el intrebari ca unde pleaca ea...
Dar aia e cam jumatatea cartii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

De la varicela, via paduchi, in sus pe vagin-are, cu OB-uri ne indreptam ...

Rufus eu cred ca Tora are ceva dreptate ...adica parca nu e bine. Sau nu stiu ... bai, pe mine nu ma convingeti ca o adolescenta de 15 ani, nimereste cu un OB mediu, gaura care trebuie (a himenului) si si-l introduce lin fara sa-l rupa. Si mai apoi, umflat de toate alea, si-l si scoate la fel de lin, tot fara sa-l rupa ...common !!!

Pe de alta parte, cum partea aia nu prea mai conteaza in zilele noastre, ma gandesc ca decat sa rupa un mascul (neexperimentat si nici macar cu mana) pielea de pe tine , mai bine o rupi tu, la fel de neexperimentat, la fel de "nici macar cu mana", dar cu OB-ul salvator ... cred ca trauma e mai mica, doare mai putin, scapi de prima grija in materie de sex ...si gata. Sau nu ?

Si uite asa a aparut explicatia OB-ului magic ... de ce nu esti draga fata mare ? Pai m-a deflorat un OB pe care l-am primit la scoala, in clasa a 9 a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui buflea

dar eu cred ca m-am prins tarziu, ceea ce mi-a placut ... eu m-am prins cand a plecat sa se intalneasca cu el si el n-a venit ...


Pai da, cam pe atunci, cand tot punea el intrebari ca unde pleaca ea...
Dar aia e cam jumatatea cartii


Ah ! Am crezut ca alta lume s-a prins mai devreme ...oricum mie mi s-a parut un moment foarte bun de a te prinde ...jumatate de carte ma gadilase cu acest fling si cand m-am prins despre ce e vorba, mi s-a parut extrem de romantic ...

Daca ai citit-o din cauza mea, atunci iti recomand si tie Babyville ... tot asa, fara pretentii de literatura adanca, dar super simpatica. In asta, in plus fata de realitatile sangeroase ale vietii de cuplu care se confrunta cu provocarile aparitiei (sau nu) a unui copil, se contureaza frumos si valorile prieteniei intre gagici.

Chiar sunt curioasa daca va place Babyville ...mi-e teama sa nu fiu subiectiva pentru ca eu o ascult si este cea mai bine citita carte de pana acum (si eu ascult carti de vreo 2 ani) ...fantastic, in ciuda accentului pur britanic, individa asta care o citeste este fenomenlala ... si asta ii ridica ratingul cartii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Despre ai mei, inca nu au venit ...vin la sfarsitul lunii.

Nu am facut scrisoarea si sunt intepenita de frica ... am vorbit si cu un avocat si am ajuns la concluzia ca o sa fac o scrisoare in care sa spun ca nu stiu engleza si sa ma sune pe mine daca au intrebari. Oricum eu o sa fiu in aeroport ... Si taica-meau o sa-si ia analizele si tomografia facuta in perioada asta dar nu o sa le traduca ca sa nu arate prea pregatiti in a fi luati la intrebari.

Alinta, ai mei au greencard dar au stat in Rom 8 luni de la ultima plecare de aici si mi-e teama ca s-ar putea sa aiba probleme la vama ca au stat prea mult in afara USA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

te-ai interesat si stii ca trebuie sa stea numai 6 luni ? ca dupa cum stii aici e ori se intra , ori nu se intra, adica nu e in functie de vamesul de servici sau ce vorbesti tu.
nu de alta dar mi se pare ca iti faci niste probleme care poate nici nu exista, zic si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

un exemplu : am depus amandoi pentru cetatenie in primavara anului in care urma sa mergem de pe 2 august in romania. din momentul cand am depus eu m-am gandit la posibilitatea ca ne vor chema la interviu tocmai cand nu suntem in tara.
consecinta: barbata-miu a plecat in vacanta cetatean american in timp ce eu aveam programarea pentru interviu pe ... exact 2 august!

ce vreau sa iti spun , cu cat iti faci mai multe griji cu atat e mai mare probabilitatea sa se intample!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

http://www.obtampons.com/faq
http://www.sharecare.com/question/at-age-girl-use-tampons

si un video:
http://www.thedoctorstv.com/videolib/init/4691

deci se pare ca sunt safe si pt adolescente dar schimbate la 4-6 ore...recomandat sa nu fie fol overnight

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Realizez ca ma contrazic aiurea dar eu tot nu cred ca mai iesi virgina dupa OB-uri.

Pe de alta parte, asta vara in Rom, amicele mele s-au mirat tare de OB-urile mele cu aplicator. Cica ele nu vazusera pana atunci. Cand am ramas fara si am vrut sa cumpar de la farmacie din Neptun, nici eu nu am gasit.

Pentru cine nu a incercat, aplicatorul ala e foarte, foarte bun ca il impinge foarte adanc. Eu nici nu pot fara aplicator, ma doare ...pai daca pe mine ma doare, ce sa simta o adolescenta si virgina pe deasupra ?

Mergi la inceput