Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Vivi ..esti de coma...pai sa caute chifru...de ce la uitat???
Mamitzica....bravos te duci la soare....o sa vi bronzata???
O sa ne umpli de invidie....da o sa vedeti voi ce neagra o sa fiu cind o sa ma duc in vizita la capre...pina atunci ma uit pe fereastra...e viscol si minus 10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Astazi la liceu a venit o studenta la medicina si le-a povestit de OB-uri. Le-a aratat cum se pun ca sa nu jeneze, le-a spus ca sunt safe si le-a dat si o cutiuta verde portOb-uri cu vreo 4 bucati mini.

Acu vrea neaparat sa le poarte.

? ii bine


Io pe la 30 de ani m-am lasat (dupa ce le folosisem 10 ani cu success) dupa ce am vazut pe Discovery un documentar despre Sindromul Socului Toxic.
Nu vreau sa nasc contradictii, probabil ca acum s-au schimbat materialele din care se fabrica (actiunea se petrecea in anii 85-86 daca tin eu bine minte) dar eu fetii mele nu i le voi recomanda cand va veni varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!

Citat:
citat din mesajul lui buflea
Deci ieri, la resort, a fost un fel de eveniment EXCELENT - s-a numait Pond Skim si a constat din diverse persoane care s-au inscris si care au venit pe partie in jos, pe skiuri sau snowboard si aterizau intr-o balta de apa ...


mama ce misto!!! si pozele... de numa'! super distractie [;)

Michelle, si al meu fix la fel face. dar mai ales reactioneaza asa la fi-su, la mandra e mai moale... ca de. dar tot nu e ok!

Mamitzico, vacanta placuta pleci in tarile calde deci? randunica veritabila!!!

Sunny, TSS inca poate aparea. dar e strict legat de folosire incorecta (timp prea indelungat intre schimbari, dimensiune nepotrivita, etc.) mai dau articole daca vreti

Viviano, esti o rea! ai zis cifru'? sau si l-a adus aminte?? ai fost joi la Lidl???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

'neata pe ghetar!

Viviana eu le-am folosit ani de zile si n-am avut probleme,acum,depinde si de ea,daca se simte confortabil sau nu.
De vreo 6 ani le folosesc foarte rar ca mi-am pus Mirena.

....i-ai zis omului cifru ?

Buflea faine poze,misterul din ultima poza a fost maxim ,costumul m-a dat pe spate.

Michelle eu aplic psihologia inversa alor mei:
"Lasa mamica ca-ti gaseste tac-tu la firma un post de sapator,ca la cate santuri is de facut e nevoie si de d-astia fara scoala"
In secunda 2 se-ntepenesc de spate si o sterg la ei in camera la invatat.
Ieri chiar a venit de la liceu cel mai mare cu o nota de 10 la Protectia consumatorului si mi-a zis :"mami ,praf i-am facut,le-am dat maxim" am inteles ca e de bine abia cand mi-a spus ce nota a luat ,hmmm ,cifrate exprimari au.

Rufus deci asa....din cauza fricii ,am intuit eu ceva,dar nu eram sigura,ursu face asa si cand patesc eu ceva,si cum asta se intampla des am ajuns sa-mi inghit tipatul si sa ma prefac ca nimic nu s-a intamplat decat sa-i aud ragetele.


Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

mamitzica, distractie placuta!
Buflea, m-ai innebunit cu schiul . Mai ca-mi vine sa ma urc in tren sa dau si eu o tura pe la predeal, chit ca n-am schiat decat de vreo 2 ori pana acum, si asta in tinerete.

Ce-mi place sistemul din afara....mi-ar place sa fie si la noi ceva mai interactiva scoala, da' de unde. Totul se rezuma la lectii clasice, ca pe vremea lu' raposatu! Sunetm deja in calasa a treia si n-am auzit de niciun fel de proiect pana acum, fie el individual sau de grup.

Cat despre raci, mijlocia mea e una. Si ce bine i se potriveste chestia aia cu niciodata nu greseste. Sa-nteleg ca n-are sens sa mai chinui copilul cu explicatii, e incurabil .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

zi buna tuturor! la noi a mai adiat niste zapada azi noapte, nu de alta dar o topise aproape pe toata ploaia din ultimele zile

carmaw, incearca sa isi schimbi alimentatia , nu ai nimic de pierdut decat de castigat! sanatate si iubire!

buflea, mi-a placut la nebunie ce imbraca costumul ala de baie
acum ca se termina sezonul de scki , ce sport urmeaza? ( nu pricep deloc cum esti buflei cu atata sport) vara faceti inot?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
buflea, mi-a placut la nebunie ce imbraca costumul ala de baie
acum ca se termina sezonul de scki , ce sport urmeaza? ( nu pricep deloc cum esti buflei cu atata sport) vara faceti inot?

Nici eu nu pricep , dar nu sunt eu de vine. Cred ca mananc mult cantitativ si la ore nepotrivite, adica seara, pe la 10:00. In plus, nu fac atata sport pe cat reiese ... iarnama duc la ski, ca imi place skiul, vara eu nu fac nimic, copiii da, ii duc la cursuri de inot ...

Daca vine maica-mea si trece de vama, o pun sa imi gateasca ea in fiecare zi dupa Rina, ca sa nu mai stau eu cu nasul in alte mancarurui.

Apropo de mancaruri, copiilor mei nu le-a placut mancarica de cartofi . O sa le dau salata verde toata saptamana si hamburgeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

mamitzica, dupa asa o cerere de concediu nu pot decat sa-ti urez distractie placuta acolo la soare !

viviana, eu sa fie fata mea nu i-as recomanda sa poarte mereu OB. Mai degraba doar in cazuri de musai, gen piscina sau pantaloni albi mulati. Despre socul sindromului toxic scrie si in prezent exact pe prospectul din pachet, deci e cat se poate de actual. Si oricum exista multe optiuni din care poate sa aleaga cu ce e confortabila.

Despre soti, declar si eu un taur care are intotdeauna dreptate. Odata, la o cearta mi-a spus ca si daca-si da seama ca nu are dreptate nu va recunoaste never, ever.

Buflea, apropo de pozele tale super-haioase, la noi se poarta ski-ul in bikini. Ia uite ce concurs au facut pe partie in ultimul week-end.
http://www.gandul.info/magazin/concurs-unic-in-romania-miss-bikini-pe-zapada-cati-ani-are-cea-mai-batrana-concurenta-10657575
Asa ca pregateste un check-in si pe partie, nu numai pe ... plaja.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mamitzica, drum bun si soare peste tot ...ai grija sa tii gura inchisa ca nu vreau sa te gasesc neagra in cerul gurii la intoarecre.

Lali, ti-a placut Sotia 22 ? Daca da, mai am una simpatica pentru tine, tot asa, de plaja, sau in fine de vegheat la capul copilului cu varicela ...se numeste "Babyville" de Jane Green. E super simpatica, o recomand pe ghetar ...e si citita foarte, foarte bine dar asta este numai avantajul meu.

Acum despre OB-uri ... bai, dar se pot purta OB-urile daca nu e canalul desfundat pe acolo ? ...stiu, stiu mi-e rusine 5 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Da, mi-a placut, era exact de ce aveam nevoie. (edit: da' nu cred sa iegziste barbati din aia pe lume) Am notat si Babyville, e in acelasi stil ?
Acum m-am apucat de Secretele lui Madoff.

Mergi la inceput