Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria bravo pt sanius! Bun principiu.

Ioana, bravo pentru petreceri!
La multi ani, sa fii sanatoasa si fericita!
Uaaau, a patra tura de fini, felicitari, sa va traiasca si sa va intelegeti bine toata viata!

Si eu astept saptamana altfel si vacanta ca pe Dumnezeu, sunt satula eu de temele fetelor. Plus ca am planuri mari de ordine prin dulapurile de jucarii ale fetelor. Sa vedem cat om reusi sa concretizam.

Da... de vineri asteptam si noi primavara.... pana atunci....frigggg. cu multi de g.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!

Si noi asteptam saptamana altfel cu n activitati: vizita la atelier de olarit, aventura park, atelier de copt paine si patiserisme la un bistro, ceva expozitie la Muzeul taranului Roman... 150 ron distractia pe toata saptamana: 4 zile de misunat, una singura de stat in scoala (vineri).
Apoi normal ca abia asteptam vacanta de primavara. Speram sa fie chiar d eprimavara, nu de iarna, dpdv al temperaturilor.

In week-end am fost la film: the Croods. Superb, demential, super haios. Recomand cu maxima caldura. Am fost si la Vrajitorul din Oz - dragutel dar nu l-as revedea.

Ce planuri aveti penru la vara? Tabere, ceva? La mine face invatatoarea tabara la Moeciu. Planific s-o trimit pe bufnita. Mie mi se pare ca nu si-a facut cine stie ce prieteni la scoala.
O simt ca e mult mai atasata de cei de la gradi/after-school. Mai mult de aceea imi si doresc sa mearga in tabara cu scoala, ca sa se mai apropie de colegii de clasa.

La voi cum e? S-au imprietenit cat-decat cu noii colegi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fetelor, sa stiti ca si aici e frig saptamana asta, desi spre finalul ei cica se incalzeste. Si bine ar fi sa fie asa, ca noi duminica sarbatorim Pastele! Ieri, in duminica Floriilor, a fost o vreme foarte frumoasa. Azi dardaim de frig. Foarte aiurea...

Maria-Alexia, am vazut pe fb pozele voastre de la sanius, sa va fie de bine

Ioana, ce frumos ati sarbatorit, ma bucur ca ai avut parte de o asa petrecere. Si felicitari pentru a patra pereche de fini!

Noki, noi nu avem inca planuri concretizate pe vara, dar tot sper sa se hotarasca ai mei sa vina in Romania ca s-o trimit pe Rianna cu ei

Rianna are vacanta de primavara doar o saptamana, cea viitoare (dupa Paste).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

M-am saturat de zapada!!!!


In "saptamana alfel" copii planteaza flori intr-o zi in curtea scolii, si vineri merg in excursie la Targoviste impreuna cu cativa parinti, printre care si moi. Abia astept.
mai au o zi in care este cangurasul explorator si in rest nimic deosebit, coloreaza, lipesc...decupeaza.... David ar prefera 7000 de teste la mate.
Ca veni vorba de teste intrati pe vicki cu ro, se fac teste on-line, sunt mai dragute, nu mai trebuie scrise raspunsurile, mare chin scrisul asta. Poate de la voi stiam, dar daca nu, v-am spus si voua.
Apreciez pontul cu gazeta matematica, ne place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Super sugestie, Miri, multumim!
SI eu sunt disperata cu vremea asta, noroc ca i-am scos saptamana trecuta de vreo trei ori cu bicicletele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

am intrat in mare viteza, dar ai vostri chiar se descurca singuri pe vicky ?? sa navigheze la teste potrivite, sa raspunda si sa verifice daca raspunsul e corect etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

daaa. David se descurca, l-am invatat si sa scrie adresa de mail o data si apoi sa dea paste de fiecare data cand ii cere nume si adresa de mail.
e posibil sa te loghezi ca sa nu mai scrii adresa de mail la fiecare test? eu nu am observata asta.
la testele astea greseste ca in "real life" bifeaza propozitia in care Irina era scris cu i mic, de ex. Plus ca ne-am certat aseara ca el a vazut la tac-su mare in gradina portocale. intrebarea era ce frute nu se cultiva in tara noastra, se pare ca portocalele erau pe lista cultivatorilor.

edit: am gasit, scria in partea de jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

wow, in cazul asta sunt fff impresionata.
as baga mana in foc ca al meu ar carcoti ca "asta e numai cu scris" si "astea sunt lectii de scoala, nu jocuri de calculator"

o sa risc totusi sa aflu si reactia originala, deseara

PS. adresa de mail nu e obligatorie, doar numele.

Nokiiii, noi la tabara nu ne gandim .
Nici al meu nu s-a anturat cu colegii de clasa pana acum, sper sa se mai dezghete in saptamana urmatoare, cand vor avea o gramada de zile distractive.

Ioana, foarte faine si vesele pozele voastre! Stef a crescut o gramada, aproape de nerecunoscut, iar Maria e tare draguta stirbuta

Meems, v-am admirat inca o data - faina iesirea la zapada. Si scumpa foc Rianna inconjurata de jucarii pufoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki, Nati si-a facut cateva prietene in clasa, 2 foarte bune si inca cateva. Cu o fetita nu se prea intelege. Sunt doar 10 fete in total. Si-a facut si dintre baieti cativa prieteni si la fel, are cativa cu care nu se intelege. Mi se pare ca s-a integrat normal.

Eu vreau sa o trimit pe Natalia intr-o tabara "independenta" daca doamna invatatoare nu organizeaza. Nu mai stiu daca v-am spus. Si ea vrea mult sa mearga.

Si pe mine ma enerveaza vremea rea ca as fi iesit si eu cu fetele in parc. Macar stiu ca mai dureaza doar vreo 2 zile si se face frumos.

Ami deja merge bine singurica pe jos prin casa. Speram sa o pot plimba si prin parc. Dar pe ninsoarea asta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Hai ca se mai incalzeste.. duminica cica vor fi 18-20 de grade!! Ce trecere brusca de la -2 gr la 18 gr!! Sper sa vina vremea buna de acum in colo, asa ca timp de plimbari berechet!

Sa ne zici si noua in ce tabara o trimiti pe Nati, vezi poate te mai cuplezi cu alti parinti, sa fiti intr-o companie cunoscuta. Este bine ca si ea vrea...

Nu spun ca, asa cu mari emotii si asigurari ca va fi totul in regula, le-am trimis si eu pe fete asta vara in tabara cu gradinita, cu dna educatoare, fetele de gr. mica, respectiv gr mijlocie terminate. Dna mi-a zis ca a mai facut o gramada de tabere si a fost totul ok. Fetele s-au simtit bine, au facut o groaza de lucruri, de excursii, si prin imprejurimi (na, cf varstei) dar si prin alte orase (au avut autocarul pe toata perioada). Si in general nu au fost mult despartite de mine, oricum am vorbit in fiecare zi la telefon, si cu dna si cu ele... Seara se distrau juma de ora in vila la "minidisco". In Arieseni au fost. Am zis ca daca Doamne fereste nu se simt bine, mergem si le luam si gata... Anul asta vor iar sa mearga, in Vatra Dornei.. macar au 1 an experienta.

Mergi la inceput