Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

E oribil noul format in viziunea mea.

Nici Sarah nu merge la scoala maine, ca au in cadrul scolii testul de limba germana de admitere in clasa zero, so nu se tin ore.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Eu maine o las, saptamana viitoare, nu. Sper ca totusi sa aiba destul creier si sa nu-i tina 4 ore. Mi-a placut de invatatoarea prieteni Mariei, care a declarat ca ea nu cheama copiii la scoala sambata, fiindca nu este in urma cu materia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

din cate am inteles, elevii ca elevii, dar cei ce lucreaza in invatamant sunt tare stresati, au/n-au elevi trebuie sa fie prezenti, altfel nu-i plateste si au primit si amenintari cu controale .
trista si urata situatie, asa e de buna vreme in invatamant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

Buna! va citesc dar nu prea am timp sa raspund!
Eu sunt invatatoare, dar nu imi duc maine copilul la scoala, eu merg dar toti copiii de la mine stau acasa, ne-am inteles cu parintii sa-i lase in pace, eu chiar nu sunt in urma cu materia, si apoi e o prostie sa recuperez o zi care inca nu a trecut! E greu sa vrei sa mergi la scoala sambata, mai ales ca nu avem cum sa le dam teme sau sa ii punem absenti pe elevi!
weekend cu soare tuturor, sanatate si bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Vaaaaiiii ma ia cu fiori, ca eu ma intorc exact in perioada bacului si cica bazaie dir. sa ma cheme si la competente digitale (care sunt la inceputul lunii iunie si eu tb sa merg de pe 26 iun.). Stiti cumva daca pot sa-mi iau concediu, avand in vedere ca eu in 2010 nu am beneficiat de concediu de odihna pe perioada verii? (am fost in medical de pe 11 iunie si nu mai stiu exact data pana cand, dar cred ca sfarsitul lui septembrie, ca s-a cumulat cumva cu prenatalul de care nu am mai avut ocazia sa beneficiez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Crissy, din pacate concediul de odihna nu se poate reporta de pe un an pe altul (cu atat mai mult nu din 2010 acum )
Poate iti da, cum ia multa lume , medical in perioada cu pricina.
Stiu bine ce inseamna sa fi prof de info in perioada examenelor .

PS. dus bietul copil la scoala, imi sprijin capul de canea de cafea si cafeaua de tastatura
Erau marea majoritate a copiilor prezenti, a venit si profa de religie (prima ora joia), cica dau test la cunoasterea mediului .

Apropos: voi cum faceti sa coumnicati cu majoritatea parintilor, sa va intelegeti?
Noi pur si simplu nu ne intalnim: dimineata e zor mare, intalnim 2-3 parinti in fuga, la pranz ii iau bunicii... Grup pe net sau email sau altceva nu avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Noi avem grup pe gmail

Azi l -am dus, au fost 11 din 27

De la 10-12 am participat la curatenia clasei ( de primavara)
Si din simt civic dar si ca sa vad ce mai zice dna...

Noi nu mai avem sedinta marti ci miercuri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La multi ani Matei! Roxi, sa-to traiasca baiatul, 5 ani deja, uau!

Din diverse motive nu am mai plecat in week-end.
Ieri seara am fost in Oraselul copiilor, adica zona din Parcul Tineretului de la POlivalenta spre Brancoveanu, ne-am dat in roata mare, si cu barcutele pe canal. Am dat-o si pe Ami in barcuta , antrenament pt la vara .

Nati a fost ieri la scoala de la 8 la 11, a zus ca au fost 14 copii, pentru prima oara majoritatea fetite, spre bucuria Nataliei. Au facut recapitulare, nu au trecut mai departe.
Sambata viitoare a zis doamna ca orice ar fi nu vine ea pentru ca ii naste nora. Ea are 2 baieti, acum asteapta prima nepotica, e foarte emotionata.

Noi la Nati nu comunicam cu parintii decat la sedinte si in curtea scolii.
La Silvia pe mail, se scriu mailuri catre toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joi Sarah de la cat la cat are engleza?
Cine ar putea veni joi sa ne intalnim?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

Multumesc din suflet draga Lavi! [floare]
Si voua numai bine, sanatate si bucurii!!!

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

La multi ani Matei! Roxi, sa-to traiasca baiatul, 5 ani deja, uau!

Din diverse motive nu am mai plecat in week-end.
Ieri seara am fost in Oraselul copiilor, adica zona din Parcul Tineretului de la POlivalenta spre Brancoveanu, ne-am dat in roata mare, si cu barcutele pe canal. Am dat-o si pe Ami in barcuta , antrenament pt la vara .

Nati a fost ieri la scoala de la 8 la 11, a zus ca au fost 14 copii, pentru prima oara majoritatea fetite, spre bucuria Nataliei. Au facut recapitulare, nu au trecut mai depart
Sambata viitoare a zis doamna ca orice ar Ea are 2 baieti, acum asteapta prima nepotica, e foarte emotionata.

Noi la Nati nu comunicam cu parintii decat la sedinte si in curtea scolii.
La Silvia pe mail, se scriu mailuri catre toata lumea.
[/quote]

Mergi la inceput