Colectia de toamna-iarna 2005 (44)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

da, traiesc, da, sunt aglomerata la serviciu, unde a dat molima si au ramas toate ca dupa cutremur. am ramas cu tusea si sunt dizzy. si mai am vo 4 zile de antibiotic...
gabi-i schimbul 2 la gripa (alta specie, ca am fost la dr. care a spus ca microbu' meu nu-i si microbu' lui), sta in carantina, iese din camera numa' cu bilet de voie

lavi, ne-ntalnim la un schimb de cartoane, desigur, dar mai spre joi, ca acu-s inca slabita (adica abia acum am ajuns sa ma simt ca un om racit)

maria, meems, miri si toata lumea uratoare de bine

[va las. trebi. ]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Corap eu te astept pana joi, mi-e dor de tine chiar.De toata lumea ca sa fiu sincera.
Lavi socrella e bine, acum e la noi, are 7 ture deja de cito, mai are 3, a facut tomografie luna trecuta si i-au spus ca e in regresie cancerul, raspunde bine la tratament.Ma rog ptr sanatatea ei mai mult si mai aprig decat ptr a noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Doamne ajuta soacrei tale, Miri, ma bucur mult ca raspunde la tratament porcaria de boala.

Corap, spor la revitalizare, sanatate multa!

O astept si pe Noki (dintre cele active) si pe oricine dintre cele inactive sa facem intalnirea de schimb de cartoane, admirat florile din copaci si de ce nu, discutii despre mini-tabara de la vara/toamna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Mai, Lavi, ti-ai gresit vocatia, avand in vedere pasiunea asta pentru calatorii foarte bine pregatite!
Seful meu tocmai s-a intors de la Paris, de la Disneyland. SI-au luat pachet special pentru asa ceva, doar intr-o zi au facut un tur de oras cu autobuzul. Turnul Eiffel cica ar fi o mare deziluzie, prea mare tam-tam in jurul lui. DIn cate am inteles eu sunt zone impartite pe categorii de varsta. AU fost si cu cel mic de vreo 3 ani si ceva, la sfarsitul sejurului s-au prins ca puteau inchiria un carut, sa nu-l mai poarte in brate. DAr le-a placut extraordinar de mult, copii cica erau mai mult decat incantati. AU fost si in grup mare cu copii de aproape aceeasi varsta si e altfel distractia in gasca.
Maria, multumim de avertizare cu forumul. EU nu am priceput o iota, dar sunt si paralele cu termenii tehnici, macar avem la cine apela pentru consiliere:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

primesc rosii, ador bulionul, deci nu ma crutati:
eu sincer nu inteleg care e faza cu disneyland-ul. sper sa putem ajunge cat sunt copiii mici, dar pe mine personal nu ma atrage deloc-deloc. fake-uri de plastic, costume si "masinute" de senzatii tari ???
cum ziceam, sper sa ajungem, dar probabil o sa fiu mega-frustrata ca nu ma plimb aiurea pe vreo straduta din Paris in loc de disney-show.
sau poate mi-o placea si nu pricep eu acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, eu nu-ti dau nicio rosie ca imi plac la nebunie, in orice forma: crude, fierte, bulion, coapte, uscate la soare... chiar si gogonele. Cam asa candeam si eu despre Disneyland inainte sa meg, ca e o butaforie care imi jigneste inteligenta. La fata locului insa m-a prins: atmosfera extraordinara familii cu copii, peste familii cu copii, toti veseli, senini, in 4 zile am vazut un singur copil nervos, calmat repede de tatic. N-am vazut niciun copil certat, niciun parinte tafnos. Alta treaba frumoasa: parintii se dau impreuna cu copiii in toate jocurile.
Merita mers cand fetitele au 3-6 ani si inca gusta faza cu printesele.

Noi anul asta mergem la Europa Park unde cred ca vom gasi aceeasi atmosfera de veselie minus personajele Disney.

Ioana, multumesc de mesaj! Mie mi-e cam frica sa iau prin agentie, au fost multe falimente de agentii in anul trecut. Daca dau o gramada de bani unei agentii si da faliment si ma aleg si fara distractie si cu posibilitatea teoretica de a imi recupera doar o parte din bani?! Asa ca prefer sa iau biletele de avion diret de la compania aeriana si cazarea si biletele de parc direct de la ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

asta pot intelege, ca o faci pentru copii, ca te bucuri alaturi de ei, family time etc.
dar totusi, chiar 3-4 zile, cand ai Parisul asa aproape?

precizare: pe mine ma lasa rece de tot si mecanismele de simulat senzatii tari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Lavi, eu cam ca si Maria... nu ma dau in vant dupa parcurile de copii. Pe Rianna am dus-o o singura data in Disneyland, o zi. Nu ne-a cerut mai mult, spre norocul meu care nu prea am rabdare la distractii pentru copii (de-asta nici n-am indraznit sa fac mai mult de 1 copil ). In schimb Parisul mi-a placut mult, la Turnul Eiffel as fi stat o zi intreaga (ma mir, Ioana, ca sefului tau nu i-a placut...), iar plimbarea cu vaporasul pe Senna a fost preferata mea. Mi-a placut absolut tot ce am vizitat in oras, am stat 6 zile in Paris, eram gravida cu Rianna pe-atunci.

Imi plac povestile de vacanta, mai ales acum cand am inceput sa facem deja bagajele: sambata plecam in croaziera in Mexic

Corap, sanatate multa lui Gabi!
Miri, ma bucur si eu ca soacra ta face progrese, sanatate si dansei in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Meems, vacanta placuta in Mexic!!! Astept povesti la intoarcere! Si mie imi plac si povesti si poze din vacantele altora!

Da, e timp placut petrecut cu copiii de dimineata pana seara, noua ne-a placut sa dam in mintea copiilor si sa ne distram cu ei. Pentru copii a fost mai placut decat orice vacanta, la mare sau la munte. Iar bucuria lor e molipsitoare si pt noi. Dar pot sa inteleg ca sunt si persoane care nu se dau in vant dupa cum sunt si copii care nu se dau in vant (de ex Rianna nu a mai cerut o a doua zi).

Ale mele au fost foarte entuziaste, cand intalnesc alt copil care a fost la Disneyland stau si povestesc in ce atractii le-a placut mai mult...

Intr-o zi cand voiam sa nu se mai certe le-am dat tableta cu un site despre atractiile de la Europa Park si s-au uitat la fiecare si si-a facut fiecare o lista in ce atractii vrea sa se dea. In ce atractii "s-ar da si mama", samd. Au stat cateva ore tot discutand si scriind liste :)

Atractiile cu senzatii tari si adrenalina nu imi plac nici mie, doar cele soft :)

La turnul Eiffel fetele mele isi doresc sa mearga, poate pt ca e cel mai cunoscut obiectiv al Parisului. Mie nu mi se pare asa mare chestie dar sa vedem la fata locului. Poate o sa-mi placa :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La parcul carol vreti? E cel mai aproape de mine si imi place mult?

Joi ? La ce ora?

Mergi la inceput