First Defence

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Noi foloseam 3 sticlute/luna..doza fiind de 5ml de 3 ori/zi.(lingurita aia de care vorbesc ei are 5ml,scrie si pe prospect chestia asta)..
In general,la produsele din plante efectul nu este pe loc,trebuie consecventa si sa fie administrate un timp mai indelungat,evident la sfatul medicului..altfel as putea spune si eu despre multe medicamente ca nu sunt bune pt ca le-am luat o sapt-doua si apoi m-am plictisit de ele si nu le-am mai luat,dar dr mi-a recomandat sa le iau 4luni.
Si inca ceva..echinaceea nu se da copiilor mici.(desi recunosc ca si eu i-am dat copilului pana sa aflu,ce-i drept nu apucasem sa-i dau nici macar o sticluta)
Sanatate multa tuturor si mai bine sa nu aveti nevoie de nici un medicament,indiferent de natura lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

Intrebarea mea ar fi First Defense sau Colostrum cu probiotice?
Nu stiu ce sa zic de acel Ag, oare nu e mai natural Colostrum? Sau e doar o idee a mea?

Eu Ioni de Ag am spre exemplu la masina de spalat sa dezinfecteze rufele :)... doar glumeam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

orice metal adus in corp are un grad de toxicitate. e cel putin periculos. deodata se descopera ca argintul este f bun.daca era asa, il punea bunul Dumnezeu in corp dinainte si gata.

colostrul acela e obtinut de la bovine.
cum l-am intrerupt al strumf a f f bolnav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Nu stiu in ce combinatie o fi Ag acela coloidal, dar Ag ca atare este un dezinfectant, de ce credeti ca se folosea arginaria ? servicii de ceai, cafea cu lingurite etc. Daca aveti tacamuri de Ag curatati-le foarte bine si pot fi folosite cu incredere, ele dezinfecteaza.

Eu nu sunt adepta vitaminelor sau suplimentelor, indiferent cat de naturale se spune ca sunt, dar cand trebuie, trebuie. Depinde de fiecare organism in parte, adevarat, si daca sunt prescrise de un medic competent/in care ai incredere atunci da.




Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Dia - eu am luat special moneda sa o pun in sticla. Se pare ca Argintul din moneda e in stare mai "bruta" decat cel prelucrat in lantisoare. Sau poate e doar o parere.. habar nu am... asa am decis noi sa punem moneda de argint.
Am in permanenta pe masa o sticla de apa( de la Carpatina e sticla pt ca in ea a incaput moneda). Seara am grija sa fie plina sticla si dimineata le pun in sticlute.. apoi reumplu.... nu am cronometrat cat sa stea apa asa inainte sa le-o dau... cateva ore...ma gandesc. A ramas sticla cu apa (pe jumatate) si cand am fost in concediu plecati... dupa o saptamana apa nu se clocise desi era vara si fff cald.

Daca as avea vas de argint as tine apa in el.. da' n-am avut suficienti bani sa imi cumpar asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Teolinda, multumesc de lamuriri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sara_Maria

Intrebarea mea ar fi First Defense sau Colostrum cu probiotice?
Nu stiu ce sa zic de acel Ag, oare nu e mai natural Colostrum? Sau e doar o idee a mea?

Eu Ioni de Ag am spre exemplu la masina de spalat sa dezinfecteze rufele :)... doar glumeam



Colostrum cu probiotice.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput