Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

First Defence

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

Zina
Zina
membru junior

Romania
Deva

1229 Mesaje
4 Prieten(i)

Trimis la - 05/03/2013 :  14:10:02 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite Zina un Mesaj Privat  Reply with Quote

First Defence

Mamici,

Eu de astazi am inceput sa-i dau puisorului meu, First Defence, 3 lingurite pe zi. Mi-a fost recomandat a fi foarte bun. Pe langa imunostimulator este si antiviral, antibacterian, antifungic si impotriva viermilor intestinali.
Intrebarea mea este daca ati dat copilasilor acest sirop si daca a avut efectul de care vorbesc toti.
Multumesc.
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
Alex@Sara
Alex@Sara
membru matur

Donator  Mos Nicolae 2011Donator  Sange
 Romania, Voluntari
1545 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  15:05:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Alex@Sara  Trimite mesaj yahoo luiAlex@Sara Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alex@Sara un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si noi i-am dat feciorului o sticluta,dar la el nu a avut nici un efect....de altfel cam nimic din ce i-am dat nu a avut efect la el.A mancat la fel de prost,caci noi pt pofta de mancare am incercat muuulte chestii .
Poti incerca,rau nu are ce sa ii faca

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

CorinaDani
MiniTehnicus

Romania, Ploiesti
4969 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  15:21:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite CorinaDani un Mesaj Privat  Reply with Quote
cam aceeasi descriere are si colostru cu probiotice de la secom...majoritatea mamicilor au fost multumite de efect, insa dupa intreruperea administrarii au observat ca ai lor copilasi parca se imbolnaveau mai des/grav...

Corina - mamica printesei Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Zina
Zina
membru junior

Romania, Deva
1229 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  15:48:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Zina un Mesaj Privat  Reply with Quote
In primul rand First Defence este pentru imunitate.
La noi, o doctorita il prescrie. Sper sa si aibe rezultatul scontat. Ca, pretul este pe masura. 130 lei/sticluta originala din State.
O prietena de-a mea, care este farmacista, l-a dat copilului timp indelungat si mi-a spus ca de un an incoace, copilul nu s-a mai imbolnavit.
Are argint coloidal, de asta stiam si eu ca are proprietati fantastice.
Lillo
Lillo
membru junior

Romania, BUCURESTI
676 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  16:09:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lillo un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da, la noi a avut un efect nesperat.Le-am dat pentru imunitate acum un an si ceva si de atunci nu au mai facut nelipsitele complicatii la orice viroza si nici nu au mai avut nevoie de antibiotic, iar pana atunci cel mic lua antibiotic cel putin o data la 2 luni(dat pe baza analizelor nu dupa ureche).

teolinda
Mami de papanas NICOLAS

Romania, Bucuresti
3083 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  17:51:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiteolinda Adauga semn de carte la raspuns Trimite teolinda un Mesaj Privat  Reply with Quote
I-am dat si eu unuia dintre baieti cam pe la 5 ani si jumatate. Era f. sensibil la virusi si-i aduna pe toti. Din pacate nu pot sa zic ca a avut vreun efect spectaculos... nu i-am dat decat o sticla. In schimb l-am trecut pe Ulei din ficat de cod... tot de la Secom. Fie chiar isi face efectul acest ulei pentru ca din sept . pana in aprilie le dau continuu...( de 2 ani incoace); fie primul a crescut si si-a capatat o imunitate buna ( are deja 7 ani)iar cel mic nu-i bolnavicios ( are 3 ani).

De vreo 2 ani si jumatate eu tin o sticla cu o moneda de argint in ea in care pun mereu apa proaspata dupa care le-o dau copiilor spre consum. Apropos de efectul antibacterian al argintului. Ce-am mai constatat ...ca daca le dau apa din sticla cu moneda nu miroase sticla de apa pe care le-o dau la ei dimineata, spre consum. In schimb daca le pun apa din cutia normala se "impute" sticla/apa . Nu stiu daca m-am facut inteleasa.

COSMIN (28.01.2010) si NICOLAS (6.12.2005)

POZE

Prietenii lui Mos Craciun

"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

dia_filipas
Diuta Bestiuta :)

Romania, Tg. Mures
1435 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 05/03/2013 :  21:15:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dia_filipas un Mesaj Privat  Reply with Quote
Interesanta chestia cu moneda de argint si apa... nu stiam ca argintul are astfel de proprietati! Pot sa te intreb cat tii moneda in apa inainte sa le-o dai? Si de cate ori le dai apa din asta? Aaa, si daca nu am moneda, merge cu un lantisor sau altceva?
Chiar mi se pare interesant!

Cand vei cadea, eu voi fi mereu acolo!
Cu drag, Podeaua.

Leditia
mamica de Davidutz

Donator desprecopii.comDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Cta.
6720 Mesaje
35 Prieten(i)
Trimis la: - 06/03/2013 :  08:14:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLeditia Adauga semn de carte la raspuns Trimite Leditia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Noi l-am folosit multa vreme si a fost foarte bun.Nu am ajuns in spital,nu a racit rau,nu a facut complicatii si nu s-a imbolnavit f des..iar fii-miu nu sta taman bine cu imunitatea,dimpotriva.Personal il recomand.
myky791
myky791
mami fericita

Romania
898 Mesaje
32 Prieten(i)
Trimis la: - 06/03/2013 :  08:23:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite myky791 un Mesaj Privat  Reply with Quote
bun. eu iam dat in prima luna first defense(sept) apoi am continuat pana in februarie cu colostru cu probotice. la mine a facut minuni. din sept pana acum cand este infundat nu a mai racit deloc. am fost foarte multumita de rezultat. la first defenseul acela am renuntat din cauza argintului coloidal. sunt pareri pro si contra asupra lui.
un alt sirop care a fost bun pt noi "propolis cu echinaceea" de la alvityl. i lam dat acum 2 ani,nu mai racit dar anul urmator nu a ami avut acelasi efect si atunci iam luat colostrum cu probiotice.
multa sanatate

dana vio
eu insami

Romania
1379 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 06/03/2013 :  09:22:21 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Colostrum cu probiotice - i-am dat 3luni alternativ (1da, 1nu) si iarna trecuta si iarna asta. Nu s-a mai imbolnavit nici des/grav nici in timpul tratamentului si nici dupa ce l-a intrerupt. Acum folosim Probiotice - cand/daca are probleme cu burtica (merge si ptr diaree si ptr constipatie). Eu sunt foarte multumita de ele.

Alexandra Maria
14.12.2007

megbeng
respir iubire..

Romania, bucurestiBUCURESTI
3949 Mesaje
5 Prieten(i)
Trimis la: - 06/03/2013 :  12:07:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite megbeng un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu i-am dat o sticluta iarna trecuta si nu l-a ajutat cu nimic, a racit in fieacre luna cel putin o data.

Anul asta ii dau din octombrie vitamina C in fiecare zi si am insistat mai mult cu fructe proaspete/sucuri de fructe. Coincidenta sau nu, a racit o data in octombrie la inceput si o data acum, la inceput de martie si a facut forme mult mai usoare ca anii trecuti
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com