First Defence

First Defence | Autor: Zina

Link direct la acest mesaj

Mamici,

Eu de astazi am inceput sa-i dau puisorului meu, First Defence, 3 lingurite pe zi. Mi-a fost recomandat a fi foarte bun. Pe langa imunostimulator este si antiviral, antibacterian, antifungic si impotriva viermilor intestinali.
Intrebarea mea este daca ati dat copilasilor acest sirop si daca a avut efectul de care vorbesc toti.
Multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Si noi i-am dat feciorului o sticluta,dar la el nu a avut nici un efect....de altfel cam nimic din ce i-am dat nu a avut efect la el.A mancat la fel de prost,caci noi pt pofta de mancare am incercat muuulte chestii .
Poti incerca,rau nu are ce sa ii faca

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Desaga Mosului,plina de surprize,va asteapta cu mare drag ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

cam aceeasi descriere are si colostru cu probiotice de la secom...majoritatea mamicilor au fost multumite de efect, insa dupa intreruperea administrarii au observat ca ai lor copilasi parca se imbolnaveau mai des/grav...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

In primul rand First Defence este pentru imunitate.
La noi, o doctorita il prescrie. Sper sa si aibe rezultatul scontat. Ca, pretul este pe masura. 130 lei/sticluta originala din State.
O prietena de-a mea, care este farmacista, l-a dat copilului timp indelungat si mi-a spus ca de un an incoace, copilul nu s-a mai imbolnavit.
Are argint coloidal, de asta stiam si eu ca are proprietati fantastice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Da, la noi a avut un efect nesperat.Le-am dat pentru imunitate acum un an si ceva si de atunci nu au mai facut nelipsitele complicatii la orice viroza si nici nu au mai avut nevoie de antibiotic, iar pana atunci cel mic lua antibiotic cel putin o data la 2 luni(dat pe baza analizelor nu dupa ureche).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

I-am dat si eu unuia dintre baieti cam pe la 5 ani si jumatate. Era f. sensibil la virusi si-i aduna pe toti. Din pacate nu pot sa zic ca a avut vreun efect spectaculos... nu i-am dat decat o sticla. In schimb l-am trecut pe Ulei din ficat de cod... tot de la Secom. Fie chiar isi face efectul acest ulei pentru ca din sept . pana in aprilie le dau continuu...( de 2 ani incoace); fie primul a crescut si si-a capatat o imunitate buna ( are deja 7 ani)iar cel mic nu-i bolnavicios ( are 3 ani).

De vreo 2 ani si jumatate eu tin o sticla cu o moneda de argint in ea in care pun mereu apa proaspata dupa care le-o dau copiilor spre consum. Apropos de efectul antibacterian al argintului. Ce-am mai constatat ...ca daca le dau apa din sticla cu moneda nu miroase sticla de apa pe care le-o dau la ei dimineata, spre consum. In schimb daca le pun apa din cutia normala se "impute" sticla/apa . Nu stiu daca m-am facut inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Interesanta chestia cu moneda de argint si apa... nu stiam ca argintul are astfel de proprietati! Pot sa te intreb cat tii moneda in apa inainte sa le-o dai? Si de cate ori le dai apa din asta? Aaa, si daca nu am moneda, merge cu un lantisor sau altceva?
Chiar mi se pare interesant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Noi l-am folosit multa vreme si a fost foarte bun.Nu am ajuns in spital,nu a racit rau,nu a facut complicatii si nu s-a imbolnavit f des..iar fii-miu nu sta taman bine cu imunitatea,dimpotriva.Personal il recomand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myky791 spune:

bun. eu iam dat in prima luna first defense(sept) apoi am continuat pana in februarie cu colostru cu probotice. la mine a facut minuni. din sept pana acum cand este infundat nu a mai racit deloc. am fost foarte multumita de rezultat. la first defenseul acela am renuntat din cauza argintului coloidal. sunt pareri pro si contra asupra lui.
un alt sirop care a fost bun pt noi "propolis cu echinaceea" de la alvityl. i lam dat acum 2 ani,nu mai racit dar anul urmator nu a ami avut acelasi efect si atunci iam luat colostrum cu probiotice.
multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Colostrum cu probiotice - i-am dat 3luni alternativ (1da, 1nu) si iarna trecuta si iarna asta. Nu s-a mai imbolnavit nici des/grav nici in timpul tratamentului si nici dupa ce l-a intrerupt. Acum folosim Probiotice - cand/daca are probleme cu burtica (merge si ptr diaree si ptr constipatie). Eu sunt foarte multumita de ele.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

Eu i-am dat o sticluta iarna trecuta si nu l-a ajutat cu nimic, a racit in fieacre luna cel putin o data.

Anul asta ii dau din octombrie vitamina C in fiecare zi si am insistat mai mult cu fructe proaspete/sucuri de fructe. Coincidenta sau nu, a racit o data in octombrie la inceput si o data acum, la inceput de martie si a facut forme mult mai usoare ca anii trecuti

Mergi la inceput