Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Arriana,sa dea Domnul ca sperantele tale sa se realizeze,oricum medicamentele prescrise de pneumolog sunt clar pentru controlul astmului; si apoi in astm exista expectoratie,in timpul fiecarei crize cat si dupa acestea,asa se elibereaza bronhiile; Sanatate multa!

Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Casandra ai o frumusete de baiat.Sa va traiasca sa fie sanatos sa va bucurati toata viata de el. Ma bucur enorm ca nasterea puiului a fost usoara si ca cerintele ti-au fost indeplinite.Ai stat cu bb Calin in camera? Ai incercat cu ceai de stimulare a lactatiei.Iti doaresc laptic mult si bb fara colici.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Noi mai stam acasa 1 saptamana pentru ca bblusa mea vrea sa mai creasca la caldurica.

Arianna sper ca pana la nastere sa te simti mult mai bine.

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Casandralin, felicitari!
Bebe Calin este superb! Refacere usoara si laptic cat mai curand!
Am avut eu o presimtire ca ai nascut de ziua mea
Ma bucur ca au fost atat e flexibili cei de la spital. Mai sunt si oameni destupati la cap, nu doar din astia inchistati in vechile obiceiuri.
Mara, ma bucur ca mai sta buburuza ta inca o saptamana la caldurica! E cel mai bine acolo!
Eu vorbesc cu ai mei zilnic si ii rog sa nu se grabeasca. Azi mi-a zis la eco ca daca reusesc sa trec de sapt 34, as avea sanse sa mai stea pana pe la 37... Sper sa nu imi faca vreo supriza sapt viitoare...
Va pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

33+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Felicitari Casandralin!Recuperare usoara!
Bine ai venit RAdu Tudor!Sa cresti mare si sanatos!!!!

Mara ma bucur ca ma sta pitica la caldurica!
Arianna multa sanatate

O seara faina!



Cosmi 34+ David Andrei
AMR max. 6sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Am venit si eu de la control, bebe e in parametri, cumintica foc (dormea cu nasul in placenta), 2400g, are lichid suficient, placenta e super ok... Ah, si buburuza nu mai are cordonul in jurul gatului.
Incepem si noi testele non-stres peste vreo 2-3 saptamani. Am povestit un pic de nastere, dr meu e foarte deschis, a fost de acord si chiar i-au placut ”conditiile” mele.

34+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Casandralin, felicitari, ce fecior voinic si frumos are mama

Elenush, cum a spus si arianna, nu se mai face dexa acum, nu-si mai are rostul, plamanii sunt dezvoltati
La 36 de saptamani se nasc copii de toata frumusetea asa ca nu te panica.
Normal ca toate vrem sa nastem la termen dar numai buburuzele noastre decid cand trebuie sa-si faca aparitia.

Pup

35+ AMR 3S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele.

Elena, Piscotel felicitari pentru cele 36 de saptamani, acum se fac 37 sau chiar mai multe

Elena pompa manuala am si eu Avent si nu este prea stralucita sau poate nu aveam eu productie prea mare.Si mie mi-a trecut prin cap sa-mi iau una de la Tomee Tippee dar deja am 2 manuale si nu cred ca mai dau banii si pe a 3-a.

Pup toate burticile si mamicile

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Pity esti data oficial la absenti. Mai esti 2 in 1?

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Neatza fetelor si felicitari Danina si Casandra
Chiar cine urmeaza sa stim sa scoatem motatele?
Eu ma duc maine seara la un control la spital ca ma apropii de 37 sapt. dupa calculul meu. Doctorita cu rozeta ei zice 38 sapt...sper sa va citesc si weekendul asta de acasa :))
Va pup si va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput