Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor. Veve, Katy, bine ati revenit.
De la Casandra tot nici o veste?



35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Iulia,eu am primit Frenolyn( subst activa budesonida-glococorticosteroid) si Ventolin dar cel din urma nu l-am folosit inca(sper sa nu mai am nevoie).
Asta noapte nu am tusit deloc dupa spray insa azi de dimi da si am avut si ceva expectoratii(cred ca in astm nu exista expectoratii)
Azi am facut prostia si mi-am pus Acc in aparatul de aerosoli si am inceput sa tusesc iar dar nu f tare si controlabil.Diseara nu mai fac prostia asta si fac aerosoli doar cu clorura de sodiu.
Eu totusi sper sa nu fie astm,sper sa nasc si sa revina totul la normal.
Ma de sfaturi Iulia ;)


33+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Am fost azi la control si am facut si testul non-stres. Se pare ca am o bebelusa foarte miscacioasa. Insa la control, dr. mi-a zis ca e posibil sa nu nasc natural... pt ca pana acum trebuia sa coboare si sa se poata simti craniul. Si ca am colul lung si inchis. Acu ce sa zic, poate e mai lenesa. Mai asteptam.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna fetelor!
FELICITARI TUTUTOR FETELOR CARE AU NASCUT DE PE 03 PANA AZI!!!!
Am ajuns si noi acasa dupa marea aventura nr 2. Sambata 02.03.pe la ora 23.00 au inceput contractiile relativ dureroase dar fiindca erau la un interval de 1 ora si jumatate, m-am dus la culcare . Pe la ora 04, duminica pe 03.03.2013, m-am trezit cu o durere de burta jos de am zis ca mor - mi se taia respiratia cand incepea si am zis gata! trezit barbat, dus rapid ( defrisat de cu seara asa ca sa fie), imbracat (cu respiratie hi-hi-hi ca la Lamaze) luat poseta si troller si cursa rapida pana la Spitalul Judetean - cu groaza ca cine stie peste ce dau. Am ajuns pe la ora 05.00, mi-au facut internarea in 30 de secunde, m-am schimbat in camasa de la ei si mi-au zis ca n-am voie cu troller fapt pt care l-am predat sotului si mi-am transferat efectele in 2 sacose ordinare dar practice. M-au urcat pe masa si aveam deja dilatatie 7. Am ajuns la blocul de nasteri unde am dat peste un inger de femeie pe nume Costea Silvia -moasa cu care am nascut . Dupa vreo 10 minute aveam deja dilatatie 8 si mi-a rupt membranele ( mi-a spus ca erau asa de fibroase incat nu s-ar fi rupt de la sine decat in momentul expulziei). Incavreun sfert de ora de contractii superdureroase indurate cu respiratie Lamaze si a venit timpul sa imping. Ei bine pana nu am racnit de ziceai ca ma taie cineva cu drujba nu am reusit sa imping productiv. Moasa s-a cam speriat la inceput dar cand a vazut ca merge m-a lasat sa-mi fac de cap . La inceput i-am spus sa aiba grija de perineul meu si mi-a promis ca asteapta pana in ultima clipa ca sa ma taie si asa a fost, sa-mi puna copilul pe piept imediat dupa expulzie - a facut si asta si sa nu taie cordonul decat dupa ce inceteaza sa pulseze - a facut si asta. Fetelor nu-mi venea sa cred- venind dupa experienta de acum 7 ani - ca exista si astfel de oameni la spital de stat. Am nascut , m-a taiat fiindca nu avea cum altfel - era atat de intinsa cicatricea veche ca m-as fi rupt precum hartia si cand l-am vazut pe fecioru-meu cu ochii larg deschisi, mitaind pe pieptul meu ...pentru a doua oara in viata am inteles ca viata are un rost.
Asa ca duminia 03.03.2013 la ora 06.00 s-a nascut CALIN RADU TUDOR, 3600 KG, 53 CM, nastere naturala .
Singurul minus al acestei experiente perfecte este faptul ca nic acum nu mi-a venit laptele si de cand s-a nascut a fost hranit cu lapte praf. Eu inca mai sper si nu ma dau batuta...vom vedea.
Va pupam pe toate !

39 + Radu Tudor - AMR 1 SAPT
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Casandralin, felicitari! Ma bucur ca ai avut parte de o experienta mai placuta decat precedenta. Sa fiti sanatosi amandoi!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Casandralin ce frumos ai povestit mami!! Si ma bucur ca a iesit cum ai vrut tu! Si Doamne ajuta sa vina si lapticul! Si ce zi si-a ales piticul...cu multi de trei :)) si un nume super frumos! Bravo mami! Refacere usoara si bebic sanatos...e un frumos si jumatate!!!!!!! Abia il astept si io pe al meu!

Azi am fost dupa rezultatul la RH si anticorpii sunt absenti, pe 19 am control si daca totul e in regula pe 28 am marea intalnirea, Doamne ajuta! voi avea fix 39 saptamani...daca o vrea piticl sa vina mai repede, ceea ce e foarte posibil si m-as bucura sa se declanseze contractiile ca astfel stiu ca e pregatit de marea intalnire, il astept cu bratele deschise!

Si am intrat in 36 de saptamani! Woooooooooooooow! Nu-mi vine sa cred ca sunt asha aproape!

Pupici!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Casandra,FELICITARI mamica! Ce poveste frumoasa, cat ma bucur ca a iesit totul bine!atat de mult ti-ai dorit sa-ti fie respectate dorintele, ca ti s-a implinit! speram sa apara si lapticul, cat mai curand!

Piscotel, azi ai intrat in 36 saptamani? eu azi am intrat in saptamana 36...si eu mi-as dori ca bebelina sa vina cand e super safe,cred ca pe la 38 saptamani. Parca iar ma confuzez cu socoteala saptamanilor: cand intri in saptamana 36 inseamna ca practic ai implinit 35 saptamani full, nu? Poti sa zici ca ai 36 saptamani cand ai intrat in sapt 37?

Eu tot socotesc, vb cu pustoaica sa stea la caldurica ca sa ne vedem cu bine si sanatoase, sa nu trebuiasca sa-i faca injectii de maturarea plamanilor sau sa o duca la acvariu...vreau si eu o sa am pe burtica, sa ne privim si Doamne ajuta sa o alaptez!

Daca pe la 30 saptamani sanii mai curgeau si-mi patam tricourile, acum nimic...poate f rar asa, o picatura mica. Ma dau cu Garmastan in fiecare seara pe sfarc si areola, sper sa ajute, sa nu mi se usuce...
Am zis ca pompa de san o cumparam, daca e nevoie, cand sunt la spital. Acolo sigur au si sper sa-si dea seama asistentele daca am sa am nevoie si acasa. Stiu deja ce sa-i zic sotului sa ia Philips Avent manuala sau Tommee Tippee manuala.I-am facut si bookmark pe telefon :)

Mamici si burtici sa aveti odihna buna si stare de bine!

Happy 36+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:



Felicitari Casandra!

Sa creasca mare si sanatos, iar tu mami, sa ai laptic suficient sa iti hranesti puiul.


33+ Bebe

Love is all around...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Casandralin,felicitari pentru buburuz,sa fie sanatos si sa va bucurati de el!!!

Ai avut o experienta a nasterii tare placuta,sper ca si a mea sa fie la fel :)
Elena,la 36 de sapt nu se mai fac injectii d maturare a plamanilor,deoarece sunt formati deja d l 34 d sapt( d aceea astept si eu macar 34 sapt,desi am facut dexa-e mai sigur dupa 34)


33+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Casandralin! Multa sanatate la amandoi!


Octavian 09/12/1995
Sarah 32+

Mergi la inceput