Buburuze(22)!Bravo Danina,Casandra,Enho,mara,Eva!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

azi am reusit sa mulg 60ml de lapte - exact cat mananca la o masa bebe al meu . sunt foarte mandra de mine .
Da, cea mai buna pompa de san electrica este cea de la Medela- ei le fac si pe cele care se folosesc in marile spitale din afara si pe la noi.
eu ma mulg dimineata si seara fiindca bebe al meu are frenul lingual scurt si pana nu il taiem nu mai risc sa-l pun la san. cat am stat in spital l-am pus la san pentru stimulare si mi-a si facut ragade. acum ma mulg, ii dau laptele si are si 5 mese in completare cu lapte praf. e mare chinuiala cu sterilizarea dar in curand vom primi un sterilizator si se vor schimba lucrurile.

[mami de Radu Tudor -2013 si Alla Bianca -2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianfeb2013 spune:


Au fost odata, ca niciodata……doua celule…si din doua au devenit 4, din 4, 8..din 8,16….bulgarasi de speranta prindeau viata, unul dupa altul si se pregateau sa aduca zambete si bucurie in sufletele unor oameni care ii asteptau cu drag…..

Au fost odata doua liniute, firave aparute pe ecranele unor teste de sarcina tinute cu emotii in mana de cele care tocmai deschisesera fara sa stie, o Odisee.

Au fost candva lacrimi de fericire cand am vazut prima oara inimioare ce hotarate, incepusera sa bata, cand am simtit primul ‘fluturas’ din burtica, cand am aflat, in sfarsit ca e vorba de carucior roz sau de carucior albastru.

Emotii, emotii, emotii!Oare va fi bine pana la capat? Dar daca….? Ganduri peste ganduri, amalgam de teama si speranta…

Dar timpul a trecut…si ‘odata’ a devenit ‘acum’… Pentru noi mamicile de ianuarie februarie 2013, Odiseea se incheie aici. Noi toate ne strangem acum in brate, pliune de speranta, puii mult asteptati. De acum totul se masoara in ce a fost inainte de zambetul lor. Odata cu ei zilele au prins culoare, au prins viata! Au venit unul cate unul, bulgarasi frumosi gata sa inceapa marea aventura a vietii! Au venit si ne-au reamintit ceva ce des, in viata noastra ocupata, uitasem..sa oferim iubire, sa zambim la o atingere, sa fim puri, sa fim simpli dar atat de complexi..

Dragi mamici de martie aprilie inca putin si veti incepe o noua poveste, cu siguranta cea mai frumoasa poveste de iubire dintre toate!Va dorim sa aveti nasteri usoare, recuperari rapide, bebelusi cuminti ca ‘seniorii’ bebelusi de ianuarie februarie si va predam, in sfarsit stafeta urandu-va sa va fie bine, sa va fie usor si sa fie iubire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:


Multumim dragi mamici de ian.feb.Sa va creasca mari si sanatosi copilasi

Foarte emotionant mesajul vostruNu-mi vine sa cred ca in curand o sa predam si noi stafeta mai departe

Cosmi 35+ David Andrei
AMR max. 5sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Mara multumesc ca ai anuntat si la bulgarasi ca a venit Tudor.

39+ cu Tudor (sapt 40) De-abia astept intalnirea cu bebe.
Doamne-ajuta!
http://lmtf.lilypie.com/JpZKp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani proapete mamici si burtici! Multa sanatate si mult laptic, iar la cele care inca nu au nascut nastere usoara!

Multumim de mesajul foarte frumos mamici de bulgarasi!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminuta felicitari pentru cele 35 de saptamani!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Cosminuta felicitari pentru cele 35 de saptamani!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
37 saptamani+ AMR 3 s





Cosmi 35+ David Andrei
AMR max. 5sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Cosmi, hai ca-mi place tare noua ta semnatura
La cat mai multe saptamani inainte iti doresc


LA MULTI ANI DRAGI MAMICI SI VIITOARE MAMICI!!!!!!!
Sa va bucurati din plin de floricelele din viata voastra!!!


Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 37+ Mara Gabriela

AMR 5 ZILE



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

La multi ani fetelor!

Cosmi.. tu n'aveai mai multe saptamani ca mine? Parca plecasei inaintea mea de la aspirante catre aceasta odisee... sau visez eu? Esti sigura ca n-ai pierdut vreo saptamana pe drum?
Vad la inceput ca UM a fost 6.07 si la mine 3.07 dar parca tu esti aici la odisee de cand lumea si eu am venit mai tarziu....



35+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Nu,voi sunteti mai mari EmiliaLa aspirante eu nu prea mai scriam poate de aia ti se pare ca eu am venit mai repede la odisee.Din cate tin eu minte pe la 7 sapt. m-am inscris aici
Asa deci mara,iti place?Si mie,imi place de ala care fuge ca nebunulInca nu sunt chiar in stagiul ala dar nici mult nu am

LE : Emilia am cercetat un pic de curiozitate si m-a apuca nostalgiaTu esti prima,te-ai inscris in 6.08 eu in 13.08

Cosmi 35+ David Andrei
AMR max. 5sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput