Pierdut hamster :-)

Pierdut hamster :-) | Autor: Mickyyy

Link direct la acest mesaj

Heelp, aveti idee unde se poate ascunde un pui de hamster evadat din culcusul lui? Sau cat poate trai ascuns?
Ieri l-am luat, azi a disparut.....si e de negasit . E atat de mic, se poate baga oriunde, si nu am acum timp sa I'll caut....

Sugestii, idei?!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns natalia_nica spune:

Eu l-am gasit dupa aprox. 1 an, sub cuierul din hol... Avea acolo mancare, o ducea bine, ca un adevarat... soarece . CAm greu de gasit, poate daca ii pui mancare prin casa si pandesti sa vezi daca vine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

1 an????
Woow. Deci sa ma innarmez cu rabdare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larasarit spune:

Da, dupa biblioteca, mobila, o sa iasa cand se plictiseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Poti sa-l cauti cu ajutorul unei lanterne,eu asa l-am gasit pe Tiriplici,vine catre lumina .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

eu cred ca il gasesti cu ajutorul unei pisici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

eu cred ca il gasesti cu ajutorul unei pisici




'Cos what I feel is the only truth for me


La asta ma gandeam si eu, problema e o pisica l-ar aduce inapoi pe bucatale, si nu cred ca ar fi pe placul fetelor.

Azi abia am reusit sa le scot din casa sa le duc la scoala, ca voiau sa ramana acasa sa caute hamsterul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Pana reusesti sa il gasesti pune-i mancare in multe locuri din casa, si urmareste daca scade pe undeva.Sunt extrem de mici, daca nu se hraneste moare in cateva zile si nu il mai gasesti niciodata...

...in a world filled with distrust,we must still dare to believe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

al meu s a bagat intr un fotoliu dedesupt intre panza si lemn si a facut acolo casa de vacanta a rontait franjurii de lana de la covor pentru cuib ... era liber prin casa oricum venea doar dupa mancare cand il strigam si noaptea la mine in pat facea ture pune niste mancare undeva poate vine dupa miros .
tin minte prima data cand l am luat era cam salbaticutz musca a fost nevoie de cateva zile sa me acomodam .. apoi a devenit vedeta familiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Am scapat ieftin de data asta, l-au gasit pe domnu hamster ceva mai devreme, ascuns sub sifonier. Puteti inchide/muta topicul.

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

ce m-a amuzat topical asta, chiar am citit cu mare emotie ce se intampla cu hasterul ala obraznicut.


Mergi la inceput