Clubul "babelor" FIV-oase 74

Clubul "babelor" FIV-oase 74 | Autor: o-baba

Link direct la acest mesaj

cap 1 cap 2 cap 3 cap 4 cap 5 cap 6 cap 7 cap 8 cap 9 cap 10 cap 11 cap 12 cap 13 cap 14 cap 15 cap 16 cap 17 cap 18 cap 19 cap 20 cap 21 cap 22 cap 23 cap 24 cap 25 cap 26 cap 27 cap 28 cap 29 cap 30 cap 31 cap 32 cap 33 cap 34 cap 35 cap 36 cap 37 cap 38 cap 39 cap 40 cap 41 cap 42 cap 43 cap 44 cap 45 cap 46 cap 47 cap 48 cap 49 cap 50 cap 51 cap 52 cap 53 cap 54 cap 55 cap 56 cap 57 cap 58 cap 59 cap 60 cap 61 cap 62 cap 63 cap 64 cap 65 cap 66 cap 67 cap 68 cap 69 cap 70 cap 71 cap 72 cap 73


Aristica: Nu m-am gandit ca voi ajunge aici, dar, dupa 4 ani de analize, operatii, fertilizari in vitro si nenumarate sperante, iata-ma, tanara, intr-o casnicie minunata, alaturi de un om minunat, cu o casa plina de lighioane si prieteni, dar fara un copil. Nu-i nimic. Ca asta nu-i tot ceea ce detin. Detin prietene virtuale (si nu numai, caci unele dintre voi au devenit prietene "reale"). Prietene care trec prin aceasta viata cu speranta ca vor deveni mame. Prietene care apeleaza la tehnicile pe care ni le ofera medicina secolului XXI.
Suntem de multi ani pe acest forum. Am citit mult. Noi am fost aici, incurajand sute de fete. Sunt convinsa ca nu exagerez cand spun "sute". Suntem spijin pentru ele. Dar, suntem sprijin si pentru noi, "babele". Acest apelativ nu se refera la primaverile noastre, ci la anii de incercari, la sperantele noastre incomensurabile.
Suntem imprastiate prin Romania, sau chiar in afara ei. Nu ne putem cunoaste toate, nu ne putem intalni. Dar ne sprijinim zilnic. Haideti s-o facem aici, in "clubul" nostru, pana cand vom parasi aceasta parte "dureroasa" a forumului, invingatoare.

Info utile (IVF blogs, articles, RIF):
1. Dr. Thomas G. Hannam Fertility blog/Toronto/Canada (Protocols, RIF, FAQs) www.fertility.ca/" target="_blank">aici
2. Dr. Edward Ramirez Women's Health and Fertility blog/Monterey Bay/California aici
3. Immune Issues Fertility Friends Immune Board/UK www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?board=52.0" target="_blank">aici
4. Calcium Ionophore (Treatment for improving fertilization rate) www.fertile.com/Calcium-ICSI.html" target="_blank">aici si aici
5. www.farmaexpress.ro/" target="_blank">medicamente din strainatate
6. www.scritube.com/medicina/NOIUNI-DE-ORGANOGENEZ2320162216.php" target="_blank">stadiile carnegie
7. www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Ziua testarii bhcg
8. EI (endometrial injury) - link www.rbej.com/content/9/1/140" target="_blank">aici; definitie simpla aici

Gravide: dupa prea mult timp
aadina
smaick



Mamici:
Adi, mami de Ana si Ioachim (25.10.2010), 5 IA, FIV 1 punctie oarba, FIV 2 reusit, ambele dr Kovacs, Budapesta;
many_bani, 1993 sarcina obt. natural, avort spontan 10 sapt.; 2008aprilie-FIV1 sarcina oprita din evolutie 12 sapt.; 2008oct. - FIV2 nereusit; 2009feb. - FET rezultat inima ei si a sotului, Vlad; 2011feb. - FIV sarcina oprita din evolutie 13+ sapt.; FET 2 martie 2012, nereusit;
tamys - mami de gemeni - FIV1 - Genesys, negativ; FET primul test bhcg 131, al 2-lea in scadere...; FIV2 Genesys, negativ; FIV3 Polisano Sibiu, negativ; FIV4 Polisano Sibiu, negativ; FIV5 Istanbul Turcia POZITIV
ioana3110 Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2
adrianaady Mami de Bianca Mihaela si Antonia Gabriela, 30 ianurie 2013

Tatici:
tanno25 mandru purtator de oligoastenoteratozoospermie severa, cu 3 FIV-uri la activ: fiv1-dec 2009 Szeged/Zadori, fiv2-martie 2010 Szeged/Zadori, fiv3 Budapesta/Kovacs. Din cel de-al treilea a rezultat Bogdanel;

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Na', Nanne, ne-am suprapus. Am sters eu capitolul facut de mine.


Sa avem un capitol frumos, vesel, ca o primavara insorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

si eu pana m-am lamurit care e ala bun, am ajuns a 2-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Alex Despre frumusetea uitata a vietii de Plesu, s-a nimerit la fix ! Bine, recunosc, ... si Gateste in 30 de min cu Jamie, dar inca nu am citit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Ana n-am fost eu eu sunt inca la tableta...
O fi fost Qiao? Cine a fost baba? Asta-i misteru' acuma

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaradia spune:

Eu cred ca a fost Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Poate Lara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Wowwww
Nu mi vine sa cred .....ce mi vad ochii??
Samira. chiar m am gandit la tine azi.. Nu stiu, dar mi a venit in minte adenomioza

Lara ma bucur ca ne mai vizitezi
Nu tb sa te superi cand fetele mai plagiaza , cred ca fiecare dintre noi la un anume moment au copiat raspunsurile altora.

Adriana.. pup martisoarele tale dulci

Ma bucur ca a venit primavara.
Pupppp toate fetele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Oricine ar fi fost babuta merita o

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara doamnelor!
..si chiar daca am ajuns ultima, sper sa se puna si urarea de la noi. Va doresc o primavara superba, plina de optimism si voie buna!

Am citit doar ultimele 3 pagini dar indeajuns ca sa prind esentialul!
Sami, ma bucur sa te regasesc !

Ady, ai doua papusi fff dragutze! Spune-mi ca brunetzica nu are peruca, nu? Mai rar asa pleata!!!
Sa iti traiasca si sa fie sanatoase!

Lara, sper ca primavara te gaseste si pe tine in forma si ca gemenii sunt bine, tu sanatoasa, hubby vesel...scuze daca ma repet dar avand in vedere ca nu mai stiu nimic de tine, nu stiu cum sa te urez altfel mai potrivit

Nanne, nici nu stii cat ma bucur pentru tine! Felicitari din tot sufletul si iti doresc sa te bucuri de piersicutza ta toata viata, clipa de clipa!

Ari,Qiao, Elly, Ana, Sandy, Sabinutzo, Velvet si toate fetele pe care le-am uitat la mentionat, pupaturi multe!!

Noi incepem primavara la Cluj cu vesti nu foarte bune, caci Ana mea e putin bolnavioara, dar in rest cu mult optimism.

Multe sa ajunga la fiecare dintre voi!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Ioana, , ce a patit Ana?!

Mergi la inceput