Perfidul Albion - sau despre ipocrizie

Raspunsuri - Pagina 58

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1


Nu te supara, imi dai si mie amanunte cu privire la contractul ala semnat de GB, sau vorbesti din burta? Despre de contract e vorba, ai link? Si imi dai si un link cu cit contribuie UK la bugetul EU te rog, ca vad ca stii mai mult despre uk decit stiu eu care traiesc aici. Stii ca e al 3 lea contribuitor la bugetul EU, dupa germania si franta? Stii ca daca uk se retrage, germania nu o sa poata tine in spate sandramaua singura? Stiti o gramada despre cum aceste tari pofita de pe uma estului, dar nu spuneti nimic de cit platesc aceste tari la bugetul EU. Si populatia acestorbtari s-a cam saturat sa o faca.


Nu te supara, Letitia, dar tu cu cine te lupti? Si de ce?
Parca ai fi purtatorul de cuvant al ziarelor care scriu cat de naspa-s romanii, zau asa.


Tu ai dreptate cand sustii ca nemtii sau englezii sau francezii s-au saturat de UE, dar ce legatura are povestea asta cu romanii?
Daca UK s-a saturat de UE, sa faca cumva sa iasa din ea. Sau tot romanii(sau esticii) sunt de vina ca au semnat englezii aderarea?

Si hai sa nu-i facem martiri pe nici unul, ca pe langa obligatii au avut cu totii destule beneficii. Si au stiut foarte bine ce fac cand au aderat. Ca acum incepe sa le miroasa aderarea, e alta treaba.


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Lady, daca a raspunde la o postare inseamna a te certa, atunci ma cert si asta faci si tu, ca vad ca participi si tu la conversatie. Eu nu am ridicat tonul, imi pare rau daca asa s-a perceput. As vrea doar sa inteleg ce tot o trageti cu aderarea uk-ului la uniune, deoare ce cind a aderat, in toate tarile comuniste care acum dau navala, era comunismul in floare. Uk a aderat in 1973, deci cum adica stia ce a semnat? In fine, vorbim si noi discutie, ce-o fi o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1


Nu te supara, imi dai si mie amanunte cu privire la contractul ala semnat de GB, sau vorbesti din burta? Despre de contract e vorba, ai link? Si imi dai si un link cu cit contribuie UK la bugetul EU te rog, ca vad ca stii mai mult despre uk decit stiu eu care traiesc aici. Stii ca e al 3 lea contribuitor la bugetul EU, dupa germania si franta? Stii ca daca uk se retrage, germania nu o sa poata tine in spate sandramaua singura? Stiti o gramada despre cum aceste tari pofita de pe uma estului, dar nu spuneti nimic de cit platesc aceste tari la bugetul EU. Si populatia acestorbtari s-a cam saturat sa o faca.


Nu te supara, Letitia, dar tu cu cine te lupti? Si de ce?
Parca ai fi purtatorul de cuvant al ziarelor care scriu cat de naspa-s romanii, zau asa.


Tu ai dreptate cand sustii ca nemtii sau englezii sau francezii s-au saturat de UE, dar ce legatura are povestea asta cu romanii?
Daca UK s-a saturat de UE, sa faca cumva sa iasa din ea. Sau tot romanii(sau esticii) sunt de vina ca au semnat englezii aderarea?

Si hai sa nu-i facem martiri pe nici unul, ca pe langa obligatii au avut cu totii destule beneficii. Si au stiut foarte bine ce fac cand au aderat. Ca acum incepe sa le miroasa aderarea, e alta treaba.


--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.


Lady, daca a raspunde la o postare inseamna a te certa, atunci ma cert si asta faci si tu, ca vad ca participi si tu la conversatie. Eu nu am ridicat tonul, imi pare rau daca asa s-a perceput. As vrea doar sa inteleg ce tot o trageti cu aderarea uk-ului la uniune, deoare ce cind a aderat, in toate tarile comuniste care acum dau navala, era comunismul in floare. Uk a aderat in 1973, deci cum adica stia ce a semnat? In fine, vorbim si noi discutie, ce-o fi o fi.


Corect, totusi UE a decis in timp sa permita Estului sa intre in UE. Ceva calcule si-or fi facut ei acolo de le-a dat cu plus si au hotarat sa ne ia in barca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:



[quote]citat din mesajul lui Letitia1



cum cei de la Brussels ne dau ordine cum sa conducem tara.

wow purtatorul de cuvant al guvernului, parlamentului si casei regale sau toate trei entitatile in una singura

De aia a si luat avint UKIP care probabil o sa cistige destule locuri in parlament in 2015.


aha, te bucuri in calitate de ce?!... crezi ca ti s-a sters patina de roman ?...asa or fi crezut si unii evrei germani cand a venit la putere hitler si au sfarsit in camerele de gazare ( am citit despre un evreu celebru care nici pana a murit nu a inteles de ce au vrut nazistii sa-l trimita in lagar ca doar el le admirase ideologia, se numea Freud si era austriac)

imi pare bine pentru tine ca poti privi aceste lucruri atat de detasata si de increzatoare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor



[quote]citat din mesajul lui Letitia1



cum cei de la Brussels ne dau ordine cum sa conducem tara.

wow purtatorul de cuvant al guvernului, parlamentului si casei regale sau toate trei entitatile in una singura

De aia a si luat avint UKIP care probabil o sa cistige destule locuri in parlament in 2015.


aha, te bucuri in calitate de ce?!... crezi ca ti s-a sters patina de roman ?...asa or fi crezut si unii evrei germani cand a venit la putere hitler si au sfarsit in camerele de gazare ( am citit despre un evreu celebru care nici pana a murit nu a inteles de ce au vrut nazistii sa-l trimita in lagar ca doar el le admirase ideologia, se numea Freud si era austriac)

imi pare bine pentru tine ca poti privi aceste lucruri atat de detasata si de increzatoare


Nina,mami de,





Da cine a spus ca ma bucur? E o constatare si ti-am raportat mizeria de post la moderator. Mai gindeste inainte de a da din tastele alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina


Corect, totusi UE a decis in timp sa permita Estului sa intre in UE. Ceva calcule si-or fi facut ei acolo de le-a dat cu plus si au hotarat sa ne ia in barca.

"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde


La fel si-au facut socotelile si statele care au cerut aderarea,ba chiar s-au suparat ca n-au fost primite in primele valuri!

Deci sa nu aruncam motanul (mort)doar intr-o parte!Fiecare si-a facut socoteli!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor



[quote]citat din mesajul lui Letitia1



cum cei de la Brussels ne dau ordine cum sa conducem tara.

wow purtatorul de cuvant al guvernului, parlamentului si casei regale sau toate trei entitatile in una singura

De aia a si luat avint UKIP care probabil o sa cistige destule locuri in parlament in 2015.


aha, te bucuri in calitate de ce?!... crezi ca ti s-a sters patina de roman ?...asa or fi crezut si unii evrei germani cand a venit la putere hitler si au sfarsit in camerele de gazare ( am citit despre un evreu celebru care nici pana a murit nu a inteles de ce au vrut nazistii sa-l trimita in lagar ca doar el le admirase ideologia, se numea Freud si era austriac)

imi pare bine pentru tine ca poti privi aceste lucruri atat de detasata si de increzatoare


Nina,mami de,





Tu compari Anglia cu Hitler? Ai idee ce vor cei din Ukip? Sotul tau stie ce mizerii gandesti despre compatriotii LUI?
Anglia face pregatiri sa iasa din UE de cel putin 4 ani. E singura tara din UE care nu foloseste absolut deloc moneda euro. Incearca sa se pastreze ca tara condusa de monarhie. A fost printre singurele tari care a facut gura cand cu scandalul din Grecia pe motiv ca de ce in loc sa-si rezolve problemele financiare cu banii respectivi sunt obligati sa ajute alte tari.
Incearca sa ia masuri impotriva imigratiei iar, asa cum am repetat de n ori, Romania si Bulgaria au avut ghinionul sa fie ultimile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Hitler te baga in camera de cazare, te punea la zid si te impusca fara sa ai nici un drept. Tu locuiesti in Anglia, esti casatorita cu un englez, daca indeplinesti regulile primesti drept de munca, ai servicii medicale graduate daca iti platesti asigurarea, copilul tau are drepturi si nu ti-l pune nimeni la sapat transee. Nu te scuipa nimeni si nu te omoara doar pentru ca esti romanca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Ai idee ce vor cei din Ukip?


ce vor cei din UKIP?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdarcey spune:

Hey, UK brigade ,depuneti armele azi. Is Queen`s Birthday . Long live the Queen !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adela99


ce vor cei din UKIP?


UKIP= partid nationalist extremist (nu reprezinta nici Anglia nici GB cata vreme exista cetateni uk care nu adera la ei si nu le admira doctrina si mai ales nici nu le vor da votul)

sigur ca viitorul nu-l poate stii nimeni cu precizie, dar privind in urma ne putem imagina cam ce monstruozitati se nasc prin partidele astea extremiste


ps. e parerea mea si nu mi-o poate "spala" nimeni oricat de agresiv verbal se desfasoara

Mergi la inceput