Perfidul Albion - sau despre ipocrizie

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Wow! Deci pana acum, cai care primeau beneficii nu erau controlati ?
Si cum era exact legislatia, pana cand primeau aceste beneficii ?

Eu nu contenesc sa ma mir de beneficiile astea europene ...sigur, sunt bune cand esti la necaz dar incurajeaza atat de mult puturosii si cei low skilled ...in plus sunt platite din taxele voastre, cum de nu se revolta omul cinstit ca in loc sa castige el mai multi bani, il ajuta si pe pakistanez sa nu faca nimic. Adica se revolta, dar pe emigranti cand
de fapt legislatia este deficitara.


erau controlati, dar de obicei masuri se luau cand se schimba culoarea politica...

Mergi la inceput
Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:



Imi scrie ca nu exista stirea cautata cand dau click pe link.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mie mi-a mers linkul.

Se mai poate citi si aici

www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/9392950/Traveller-family-guilty-of-forcing-homeless-men-into-slavery.html" target="_blank">http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/9392950/Traveller-family-guilty-of-forcing-homeless-men-into-slavery.html

si aici:
www.dailymail.co.uk/news/article-2132184/The-modern-day-slaves-Traveller-gang-imprisoned-dozens-homeless-men-forced-carry-physical-labour.html" target="_blank">http://www.dailymail.co.uk/news/article-2132184/The-modern-day-slaves-Traveller-gang-imprisoned-dozens-homeless-men-forced-carry-physical-labour.html

Nu cred ca stirile astea au vreo relevanta in contextul discutiei.
In primul rand sunt de anul trecut.
Aia si-au primit pedeapsa.
In al doilea rand astfel de personae dezaxate gasim pe tot mapamondul.

Si the Telegraph si BBC nu au mentionat apartanenta la un grup etnic sau la o cetatenie a sclavilor. Au spus ca doar erau "fara adapost" "homeless". Articolul din daily mail nu l-am citit ca e prea lung si plictisitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

mie mi se pare ciudat ca au durat zeci de ani pana i-au descoperit...chiar nu era nimeni prin "zona", niciun politist, nimic, nimic?!! si are importanta, pentru ca subiectul este perfidul albion etc., cum pot sa pretinda ca au cunostinta cu privire la numarul de imigrati care fac si dreg cand ei zeci de ani nu vazut si nu au auzit ce faceau astia in lagarul lor personal

ps. pe mine m-a socat ca identificarea persoanei la ei se face cu oterta persoana, nu au un departament, oficiu, ceva unde sa fi inregistrat si sa te poate identifica o persoana oficiala, daca nimeni nu vrea sa te identifice ramai in ...limbo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Continuarea...

http://www.gandul.info/international/editia-electronica-a-daily-mail-se-deschide-azi-cu-un-material-care-nu-mai-are-nevoie-de-niciun-comentariu-10656883

Eu am o nelamurire: de ce gastile de tigani pomenite asteapta 1 ianuarie 2014 (cand se elimina restrictiile pe piata fortei de munca) sa navaleasca in Anglia?
Ca aia nu se duc la munca.
Pana acum ce i-a oprit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

Am rasfoit un pic subiectul si nu am vazut prea multe interventii din partea celor din franta sau italia unde romii nostri conationali au lasat o amprenta a sederii lor. Anglia aplica metoda prevederii decat cea a tratarii problemei, banuiesc ca le e frica sa nu faca romi in Londra ce au facut la Paris.

Ieri seara am avut la masa un cuplu de francezi pe care ii cunoastem de vreo 6 ani, vecini, el nu prea vorbea in general e o persoana foarte vorbareata,pana cand spre sfarsitul serii ii spune sotului ca de vreo cateva saptamii garajul unde este responsabil, rotile masinilor din curtea garajului sunt furate de un grup de romi instlati nu prea departe de garajul lor. Intamplarea face ca acum cateva zile am fost la Atlasib sa pun un pachet pentru mama si sa vad ca printre pachete erau vreo doua seturi de roti de masini, si eu ma intrebasem oauuu sunt destul de grele de trimis le cumperi de aici ca sa le trimiti plus trimisul sunt unii romani care au bani.. Acum am inteles de unde aveau banii.
Dar cand ajutoarele sociale nu mai vin ce vor face romii nostri care se dau cu mana in piept in tara ca fac ce vor in tararile in care sunt plecati. Soarecei si sobolani au un rol pe acest pamant problema e cand se imnultesc si din nefericire se ajunge la a aplica metode dure.Sunt poate prea dura, dar da e greu sa te integrezi intr-o alta tara, nu toti tiganii sunt la fel, fiecare tara are si ea uscaciunile ei si le ascund cum pot. Dar e si mai greu sa le explici copiilor ca nu toti romanii sunt tigani chiar daca la scoala isi bat joc de ei ca sunt romani, e greu sa te bati cu morile de vant sa spui ca Romania e o tara super, cand tot ce se aude de ea e dezastru, cand cei platiti pentru a face ceva nu fac nimic si poate chiar din potriva profita de la situatie a max.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Continuarea...

http://www.gandul.info/international/editia-electronica-a-daily-mail-se-deschide-azi-cu-un-material-care-nu-mai-are-nevoie-de-niciun-comentariu-10656883

Eu am o nelamurire: de ce gastile de tigani pomenite asteapta 1 ianuarie 2014 (cand se elimina restrictiile pe piata fortei de munca) sa navaleasca in Anglia?
Ca aia nu se duc la munca.
Pana acum ce i-a oprit?


"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


o fi o noua aliniere a planetelor ce faciliteaza fenomenul nomad...au dat ei la tarot si le-a iesit ca vin hoardele de navalitori fara intentie de munca atunci...chestia e ca ei asteapta nu doar minoritarii sa ii ia cu asalt ci toata populatia romaniei si bulgariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

ce e interessant la englezi si la francezi e ca dam vina pe romani ne e frica de romani de cei din europa de est, dar nu zic nimic de cei veniti din fostele lor colonii. Diferenta dintre romani si cei veniti din fostele colonii este ca noi romanii suntem mai umani si nu avem ura acea de secole de a fi colonizati de ei.

Mergi la inceput