Buburuze!BRAVO Katy,Gabri,gabi87,VeveMara,Danina!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Mara deci tai laptele de pe lista
Felicitas ia scoate bota oleaca la sot poate ii trece

Cosmi 33+ David Andrei
AMR max. 7sapt!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Da stiu ca poate fi nasol, de aia am spus ca e necesar ca doctorul sa fie priceput sau cu experienta, sau moasa. La mine au fost amandoi, iar moasa efectiv a tinut perineul astfel incat sa nu se rupa.
Nu sunt impotriva cu totul, daca de exemplu copilul are suferinta fetala, taie ca sa iasa mai rapid. Ca o expulzie fara taietura de obicei prelungeste cu cateva minute expluzia, care este ciresica de pe tort ca si durere, si alea 10 minute sunt o eternitate atunci.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Felicitas stai linistita nu te nervoza ca tot degeaba
Bine ai facut ca ai luat un biberon si daca luai unul ieftin si sa zicem ca trebuie musai sa-i dai lapte praf odata pai nu mai scapi de bibe. Asa am auzit ca astea-s bune , nu face bb diferenta si trece de la bibe la san si invers fara probleme.De ex daca trebuie sa scoti o masea si nu poti alapta 12 ore un biberon special este sfant.Dar ce stiu barbatii....

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 36+ Mara Gabriela

AMR 1 SAPTAMANA:)))



Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Cosminutza las ca trece totul , si travaliu bine zici . Sa fim pozitive ca asa se nasc copiii de cand ii lumea.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
36 saptamani+ AMR 4 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Elena, felicitari pt vestile bune de la eco . Pana la urma toate se aranjeaza...
Tusferi, o sa iti povestesc si eu cum a fost la Medlife si daca au tinut cont de cererile mele la nastere. Si inaintea mea, si Gabri naste tot acolo, deci o sa vedem cum e... Apropos de articolul ala, e exact ce ni s-a povestit si noua la cursul Lamaze si e instruit si sotul meu sa fie pe faza in caz ca eu nu ma pot concentra

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Liza, ar fi super daca tu sau Gabri ati avea timp sa intrati dupa ce nasteti, sa povestiti cum a fost nasterea la Medlife. Eu tin foarte mult la contactul cu copii imediat dupa ce ii scot din burtica si la o prima alaptare in primele 2 ore dupa nastere. Ce ma mai intereseaza pe mine, tinand cont ca nu am optat pentru rezerva in care sa stau cu sotul dar copii vor fi langa mine, este daca asistentele vin prompt in timpul noptii, sa ma ajute sa pun copii la san, eu fiind dupa cezariana... Mi-au promis ca da, au zis sa nu imi fac griji, ca va veni asistenta ori de cate ori am nevoie, dar ramane de vazut...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

32+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Gata, mi-am vazut falcosu! e mai mare cu 2 sapt: 35 clinic, 37 ecografic; 2917 gr; colul 3.7 inchis ceea ce e bine, in parametri; cred ca in trei saptamani vine Raducu; inca nu am stabilit data; saptamana viitoare merg la control si in functie de cum se prezinta situatia "local" stabilim cifre.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si34+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

si am intrat in 35 saptamani...

de la casandra nicio veste nik?

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si35+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Tusferi, sunt convinsa ca or sa iti aduca bebeii noaptea sa ii alaptezi, ideea e sa insisti atunci, pt ca ele au tendinta sa te "protejeze". Adica or sa iti zica sa te odihnesti, sa dormi, ca au ele grija. Asta stiu din povestile mai multor mamici, inclusiv de la cumnata mea, care a zis ca se simtea foarte obosita si ca ar fi vrut sa doarma cat mai mult, si nu si-a dat seama ca pierde startul. Eu sper sa ma mobilizez si sa imi iau copilul cu mine si noaptea, indiferent de ce vor zice asistentele.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Piscotel, felicitari pentru "falcos"

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 37+

Mergi la inceput